PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629986}
6,7 2 625
ocen
6,7 10 1 2625
Chomik
powrót do forum filmu Chomik

SPOILER!!!
Myślę (mogę oczywiście się mylić), że film ma drugie dno. Uważam, że problemem wciąż
nierozwiązanym jest postępowanie chłopca. Tak naprawdę nie poniósł żadnych konsekwencji
swojego czynu, a jakby nie patrzeć znęcał się nad zwierzątkiem. Rodzice nie interesowali się
dzieckiem, a sprawa „naprawy” chomik'a (czyt. Zamiany na nowego) była tylko powierzchownym
załatwieniem problemu.
Film opisujący w dość zabawny sposób historię chomik'a (z wspaniałymi aktorami) zmusza widza
do uważnego śledzenia jak bohaterowie się zachowają w danej sytuacji i co dla nich jest
najważniejsze.

ocenił(a) film na 9
monia_508

...do tego scena finałowa, gdy "młody Einstein" wysyła kolejnego chomik-a w przestrzeń przy pomocy tekturowej rakiety.

ocenił(a) film na 5
monia_508

"chomik'a"

skisłem

ocenił(a) film na 8
monia_508

Watek jest stary, ale się wypowiem. Wydaje mi się, że chodzi o wyżywanie się na słabszych. W momencie jeśli nie mamy kontroli nad swoim życiem - próbujemy odreagować na kimś, kto nie potrafi się bronić. Dzieciaka ubijają koledzy - wyżywa się na chomik'ach. Policjant traci kontakt z żoną i dzieckiem - odbije to sobie na Bogu ducha winnego Azjacie.

ocenił(a) film na 8
Scharlotte

Tutejsza cenzura nie przepuszcza słowa 'chomik'ach'?!

Scharlotte

Przyszedłem na to forum tylko dlatego, że chciałem gdzie indziej pisać swój sen jak jeżdżę na chomik'u, zorientowałem się że FW cenzuruje odmianę słowa chomik i zastanowiło mnie czy jest jakiś film o tym tytule, gdzie filmwebowa cenzura będzie przeszkadzać w pisaniu o filmie. Nie zawiodłem się.

ocenił(a) film na 8
rozkminator

Ale dlaczego właśnie mały niewinny chomiczek? :D Zrozumiałabym jeszcze cenzurę słowa 'abstrachuję', ale film o chomik'ach? :P

Scharlotte

Filmweb cenzuruje automatycznie linki, odnośniki czy nawet wspomnienia z nazwy do najbardziej znanych stron z pirackimi materiałami, a chomi* jest jedną z nich. Skrypt nie rozróżnia intencji piszącego więc "na wszelki wypadek" cenzuruje i stąd taka beka xD

ocenił(a) film na 9
rozkminator

OK, no to co z tym snem o jeżdżeniu na cho-mi-ku?

monia_508

nie myśl za dużo..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones