PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123383}

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

The Curious Case of Benjamin Button
7,7 510 423
oceny
7,7 10 1 510423
6,3 43
oceny krytyków
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
powrót do forum filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Na początku filmu jedna staruszka mówi Benjaminowi, że osoba, która urodziłaby się stara i z
biegiem czasu młodniała, widziałaby śmierć wszystkich swoich bliskich, i że żywot takiego
człowieka byłby okropny.

A co to za różnica? Przecież gdyby Benjamin był normalnym człowiekiem, też widział by śmierć
swoich bliskich...

ocenił(a) film na 8
kamilharry

Fakt faktem. No ale chodziło o ogół że wtedy kiedy cała reszta się starzeje on robi odwrotnie i mu bardziej chyba żal tych ludzi.

ocenił(a) film na 9
kamilharry

Jak dla mnie nie ma różnicy, tutaj nie chodziło o starzenie się czy stawanie się młodszym, chodzi o to że wszystko przemija, że czas i tak płynie do przodu nie ważne w którą stronę by zmierzała wskazówka zegara, naszego zegara biologicznego. Film bardzo dobry, aktorsko też. Daje do myślenia, nie jest głupi.

ocenił(a) film na 9
Ra_s_al_Ghul

To mogli tak powiedzieć, a nie kombinują...

ocenił(a) film na 9
kamilharry

Nie zawsze w życiu dostaniesz wyłożone wszystko na ławę, musisz sam myśleć, kombinować. Życie łatwe jest tylko w grach i gównianych filmach czy serialach :) a nie w rzeczywistości. Autor tej książki ukazał życie w swoim stylu, a reżyser po prostu to przeniósł na ekran, nie wiem czy w stu procentach bo nie czytałem książki ale mnie ten film przekonał. Ludzie dostrzegajcie a nie tylko się ślepo patrzycie.

Ale nie oceniam Cię drogi kolego bo nic o Tobie nie wiem. Po prostu skupiaj się na przekazie, dostrzegaj, a wszystko będzie okej :)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Ra_s_al_Ghul

Eee... w ogóle jest książka o Benie? :O Nie wiedziałem.
Ale tamta babcia powiedziała coś zupełnie innego, niż wy piszecie. Nie sposób się domyśleć, że chodziło jej o coś innego niż powiedziała ;)

ocenił(a) film na 9
kamilharry

A co takiego babcia powiedziała? Przecież on później teorie babci podważył ;)

ocenił(a) film na 9
Ra_s_al_Ghul

Kiedy ją podważył? W jakiej scenie?

ocenił(a) film na 9
kamilharry

Wtedy jak babcia zmarła. Co mówił o jej śmierci.

Powtarzam. Ten zegar symbolizował nasz zegar biologiczny. I nie ma znaczenia z której strony płynie życie czy się starzejemy czy robimy się młodsi to i tak czas będzie płynął do przodu, nigdy wstecz. I tak zmierzamy zawsze do nieuniknionego. Jesteśmy tylko częścią tej natury i podlegamy takim samym procesom jak inne stworzenia czy rośliny czy czas itd itp. I tak wszystko stracimy :) i tak będziemy zawsze obserwowali śmierć swoich bliskich jeśli ich przeżyjemy czy to w jedną czy w drugą stronę :)

ocenił(a) film na 9
Ra_s_al_Ghul

Aha, ok. Jakoś nie pamiętam tej sceny, a film całkiem niedawno oglądałem :)

ocenił(a) film na 9
kamilharry

Nie wiem ja oglądałem z napisami i tyle. Ale nawet nie trzeba słuchać tej babki czy Benjamina by wywnioskować to o czym pisałem z samych sytuacji które tam były.

ocenił(a) film na 7
Ra_s_al_Ghul

Proponuję potrenować czytanie ze zrozumieniem, bo nawet nie ocierasz się o próbę odpowiedzenia na pytanie, które zadał kamilharry.

ocenił(a) film na 7
kamilharry

Zadałeś bardzo fajne pytanie. Według mnie Pargus2000 był blisko poprawnej interpretacji i ja też myślę, że chodzi o to, że osoba która młodnieje, kiedy inni się starzeją musi znosić to, że ona ma się coraz lepiej, a wszyscy jego znajomi coraz gorzej, zaczynają chorować, widać na ich twarzach upływ czasu. Zresztą to też może być bezpośrednia korelacja do sytuacji Beniamina w filmie - podczas jego "młodości" (czasu po urodzeniu) dla niego "rówieśnikami" byli starzy ludzie, więc siłą rzeczy musiał ich wszystkich przeżyć (jeśli nie zginął by tragicznie), co zresztą widzimy w filmie - bohater przeżywa emocjonalnie śmierć pensjonatów.

ocenił(a) film na 10
kamilharry

Odpowiedź jest banalna. On był stary, miał niedługo umrzeć. Wtedy by nie widział tego, co zobaczył. Więc tu chodziło o to, że on uważał, że nie umrze tak szybko. Nie ma tu znaczenia, czy był starcem, który młodnieje, czy młodym, który się zestarzeje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones