PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123383}

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

The Curious Case of Benjamin Button
7,7 510 529
ocen
7,7 10 1 510529
6,4 44
oceny krytyków
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
powrót do forum filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Jest to jeden z tych filmów, które żałuje, że obejrzałam. Niech Fincher odda moje 3 h życia !!! Przeciągany film, brak fabuły, słabe wątki. Sam pomysł był nawet dobry, ale wykonanie fatalne !
Oczywiście wg mnie ten film to nieporozumienie i NIE POLECAM !!! Nie uznawajcie mnie za trola,
bo po prostu takie jest moje zdanie i mam zamiar go bronić. Jeżeli macie kłopoty z zaśnięciem
możecie włączyć ten film i szybko będzie po problemie ;)

Zizunak

założyłeś FILMWEB aby dodać taki idiotyczny komentarz ?

ocenił(a) film na 1
maspilly

założyłam Filmweb by komentować i oceniać filmy -.- (to chyba jest cel tej strony). Po prostu niedawno obejrzałam i skomentowałam.

Zizunak

po tym jak oceniasz inne filmy widać że nie bardzo się znasz na dobrych filmach ;) ale to oczywiście tylko moje zdanie i mam zamiar go bronić :P

ocenił(a) film na 1
maspilly

może jakieś przykłady? Widzę za to że ty masz BARDZO WYRAFINOWANY gust filmowy. Nie ma to jak ocenić na (aż) 5 American Pie, albo tak wysoko ocenić Ciekawy Przypadek BB , nie wspominając o daniu " Nowej Szkole Króla" 10/10 -,-

Zizunak

gb trolu. ;)

ocenił(a) film na 1
maspilly

nw o co ci chodzi xD

ocenił(a) film na 10
Zizunak

Według mnie Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona to piękny film i tu się z tobą nie zgadzam, ale faktycznie jeśli chodzi o American Pie, to się zgadzam - film totalnie dla matołów :)

bierdus

Popieram. Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona to piękny film. Ale każdy ma swoje zdanie, ale jak już chce je wyrazić niech to zrobi kulturalnie, a nie od razu gada, że film jest tak nudny, że można spać.

ocenił(a) film na 8
Zizunak

Ty po prostu nie kumasz filmu to jest Melodramat, on nie ma być dynamiczny, ma być wzruszający spokojny, jego zadaniem jest skłonienie nas do smutku, powagi. Jak go nie zrozumiałaś możesz obejrzeć filmy o podobnym typie. Jak dla mnie świetny trochę za długi, ale ciekawy, oryginalny. Nienawidzę Pitta, lecz tu mimo jego dam 8/10.

ocenił(a) film na 10
Zizunak

Tą opinią niejako podpisałeś się jako trololol(wiec nie obrażaj się jeśli ktoś Cie tak nazwie :))" Przeciągany film, brak fabuły, słabe wątki. Sam pomysł był nawet dobry, ale wykonanie fatalne ! ", 0 argumentów, null,ziroł, dupa! Jeżeli nie dostrzegłaś w tym filmie fabuły to współczuje, btw powinienem się zapytać czy wiesz co to fabułą!?-słabe wątki- jeśli oczekiwałaś ziejących ogniem smoków, blaszaka rozp*zdzielajacego cale miasto lub gigantycznych mrówek gwałcicielek, powinnaś następnym razem uważniej przeczytać opis filmu przed oglądnięciem :)).A wykonanie było genialne!!! Nie wierzyłem że można Brada jeszcze bardziej odmłodnic, efekty zdumiewające.A fabuła , no cóż.... pisana przez życie. Jeśli aż tak bardzo nudził Ci się film, to dlaczego marnowałaś czas ? nie masz nic ciekawszego/pożyteczniejszego do roboty? Miłego.

ocenił(a) film na 1
ArO_19

Dobrze fabuła jest ale chodziło mi że bardzo słaba. Opisywanie życia nieciekawego człowieka jest nudne. I nie, nie oczekiwałam smoków i takich tam ale np. Duma i uprzedzanie ma więcej ciekawych wątków. W tym filmie tak naprawdę opisane były tylko jego relacje z ludźmi, i te niby "kobiety". Reszta to tylko przeciąganie i nic więcej. I jeżeli zaczęłam oglądać film to nie przerywam go w połowie -,-
Btw. Tęsknie za czasami kiedy wyrażanie swojej opinii nie było określone trollowaniem. Bo jeżeli przecież się spotka kogoś o odmiennych poglądach to wiadomo że jest gimbusem i trolem. ;/

ocenił(a) film na 10
Zizunak

Z pewnością nie jesteś ani jednym ani drugim, ale podchodząc do komentowania, tudzież tworzenia tematu powinnaś bardziej się wysilić pisząc pierwszy komentarz (ot taka rada :)) . Bo spójrz obiektywnym okiem, na swój wpis. Zjechałaś ten film niemilosiernie, nie podając żadnych argumentów. Czy życie człowieka który od urodzenia jest staruszkiem i w miarę "dorastania" młodnieje jest nudne O.o''??mnie zaciekawiło... Co do przerywania filmu w połowie, to zdarzyło mi się to wiele razy ,film kompletnie mnie nie interesował i kilka razy usnąłem oglądając, wiec nie widziałem sensu się katować.

ocenił(a) film na 1
ArO_19

No to powiedziałam przecież że pomysł fajny, ale wykonanie fatalne. I nie podam teraz przykładów bo go ogladałam jakiś czas temu i kojarzę tylko że ledwo co powstrzymywałam się od uśnięcia. Przeciągany film to np. gdy z tą kobietą rozmawiał wieczorami i tam się niby jakoś kochali to to wszystko działo się tak bardzo długo. Jeżeli by usunąć takie sceny niepotrzebne to by było ok. 1,5 h a nie 3 !

ocenił(a) film na 10
Zizunak

Skoro te sceny zostały umieszczone w filmie, to są potrzebne. Poza tym, jeśli to historia życia Benjamina, to jak wyobrażasz sobie opowiedzenie jej, omijając połowę wątków? Jak dla mnie film jest piękny, często do niego wracam i oglądam go w całości. Twoja sprawa, jeśli wolisz oglądać krótkie filmy, które na taki sam okres zapadają w pamięci. Pozdrawiam i życzę trochę innego podejścia do tego typu filmów. :-)

ocenił(a) film na 1
n00n

Nie mówie żeby ominąć połowe wątków, ale można by je urozmaicać, wprowadzać akcję, albo nawet zmieniać. I to, że film wysoko oceniany mi się nie podoba nie oznacza że oglądam płytkie filmy. Uważam że o wiele lepszym filmem jest fight Club czy Piękny umysł, który porusza też fajne tematy.

użytkownik usunięty
Zizunak

Benjamin był bardzo nudnym filmem, ciężko było dotrwać do końca, fabuła też taka sobie, widać, że to dziełko pod akademię. Na plus strona wizualna i kilka smaczków.

użytkownik usunięty

W ogóle filmy, w których pitt i Blanchett grają parę są słabe, weźmy taki Babel dla przykładu - też gówniany pseudo-ambitny film pod publiczkę ;)

Zizunak

Ale, że co? Miał się w międzyczasie zmieniać w robota rozwalającego ludzi z broni czy w tajnego szpiega CIA? To nie film akcji, żeby się coś działo. To film, który ma zmuszać do refleksji. Opowiada o samotności, przemijaniu, poszukiwaniu swojej drogi w życiu, relacjach międzyludzkich, które bywają skomplikowane i bolesne a wreszcie o miłości, która nie zawsze jest kolorowa i kończy się happyendem.
Moim zdaniem film jest interesujący (oglądałam w tv i wychodziłam z pokoju tylko na reklamach) i poruszający a już na pewno wart obejrzenia. W końcu nie każdy film swoją akcją musi spędzać widzowi sen z powiek :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Zizunak

Wróć komentować jak dorośniesz dziecko.

ocenił(a) film na 9
Zizunak

Jak możesz, przecież to taki piękny film, smutny jak jasny skur....w.ysyn, ale piękny i prawdziwy jak cholera, bardziej prawdziwy niż może się to wydawać.

ocenił(a) film na 9
paulinka2213

Zgadzam się w 100 % , już dawno nie widziałam filmu, który by mnie wzruszył i zmusił do refleksji nad przemijaniem, która swoją drogą w tym filmie jest pokazana w bardzo ciekawy sposób.

ocenił(a) film na 8
Zizunak

Ten/Ta co napisał ten temat to nie troll to jest "hejter":)

ocenił(a) film na 1
ElTomeko

... Przykro mi, że ( jak już chyba wcześniej napisałam ) NIE MOŻNA mieć swojego zdania bo jest się : a. trollem, b. gimbusem, c.hejterem -,- . Gdybym była hejterem wszystkie obejrzane filmy był 'hejtowała', a robię to tylko ze słabymi, niby-arcydziełami ;/

ocenił(a) film na 4
Zizunak

A mi ten film również się nie podobał. Jest zrobiony ładnie, w fajnym klimacie, wszystko pięknie i z pomysłem, ale do mnie jakoś nie trafił, a dodatkowo te dramatyczne dłużyzny...Nawet gra aktorska do mnie nie przemówiła..
Szkoda, ale oceniam to tylko jako 4/10

ocenił(a) film na 9
Zizunak

Absolutnie się nie zgadzam z Twoją opinią, ale to kwestia wrażliwości filmowej i gustu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones