PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4625}

Cobra

6,9 33 935
ocen
6,9 10 1 33935
6,7 10
ocen krytyków
Cobra
powrót do forum filmu Cobra

Jeden za najlepszych filmów Sly'a. Niezwykle sugestywny, klimatyczny, mroczny, trzymający w napięciu. Znakomicie zrealizowany. Stallone tworzy kolejną ikoniczną postać-wielka szkoda, że Cobra nie miał podobnie, jak Rambo, czy Rocky swojej serii. Pozostaje oryginał, do którego zawsze chętnie wracam, a Nocny Rzeźnik wciąż wywołuje we mnie ciarki na plecach, mimo, że nie mam już tych tych 10,czy 12 lat, kiedy widziałem go po raz pierwszy na dużym ekranie. Świetne Kino.

ocenił(a) film na 9
kinoman77_filmweb

Kontynuacją Cobry moim zdaniem jest Punisher z Dolphem Lundgrenem (klimat, muzyka, kamera, montaż itd).. oraz może lekko nagnę ale Zły porucznik z Harveyem Keitelem. A potem następuje jakby druga tura rozgrywki kina tego rodzaju, i mamy genialne i mroczne niczym ukrywaną przez rząd działającą psychoterapię Milczenia Owiec, lub mroczne i genialne oczekujące na szczegółowe studia Seven, oraz zimną jak strzał najczystszej koki Gorączkę i niezapomnianą i wybitną skandaliczną Infiltrację. Ewolucja policyjnego kina w 7 krokach. Zwieńczeniem na miarę dzisiejszych czasów z jednej strony: poetyckiego, psychologicznego i nostalgicznego ale niepowstrzymanie surowego niczym nadchodząca pora roku i logicznego jak kolejność rozkładania broni do czyszczenia, Jessego Stone, lub niepowtarzalne, penetrujące postmodernistyczne w najlepszym tego słowa znaczeniu zakątki dzisiejszej ameryki w Banshee oraz mroczne, okultystyczne i psychopatyczne, sięgające samych początków konfliktów charakterystycznych dla USA po mistrzowsku ukazane i wystopniowane wyrafinowanymi zdjęciami i jeszcze bardziej wyrafinowanymi dialogami, grą aktorów, lokacjami, szczegółami scenografii wraz z mistrzowskim psychologicznym wyczuciem dawkowania dramatyzmu podczas odsłanianych kolejnych etapów łamigłówki śledztwa aż do zaskakującego finału w True Detective! Na koniec dla niedosyconych polecam dryblujące z faktami Lie to Me oraz przygotowywane starannie niczym świąteczny posiłek według sekretnego nieznanego przepisu Manhunt: Unabomber, które eksploduje i wysadza całe towarzystwo wzajemnej adoracji za pomocą szokującej prawdy skrywającej się za motywami i pozorami oraz górą szczegółów i metod jej zdobycia które odmieniły dzisiejszą kryminologię.
Uwaga dla czytającego: to tylko taka moja na szybko streszczona historia filmu policyjnego oparta na najostrzejszych hakach zawijających wokół siebie uwagę niczym czekające na zbadanie pociągające obiekty w przestrzeni zaginających wokół siebie światło i czasoprzestrzeń, przez którą przelatuje sporo meteorów i komet, wśród których zwracają uwagę na siebie co bardziej oryginalne, barwne i naprawdę mocne Street Kings (muzyka i zdeterminowana charyzma Keanu wbija w fotel) czy akcenty z południowego wschodu jak Raid, Bangogk Vengeance, Chocolate (genialne kreacje we wszystkich czterech i jeszcze lepsze sceny walk), zbuntowane stare i nowe jednocześnie jak świat, losy w obrazach z bezpośredniego południa jak Sicario, Elitarni, czy historie z północy jak Public Enemies, Black Mass, Rambo - Pierwsza Krew, Equalizer, enigmatyczny Into the Dark i zasługujący na szczęśliwy koniec Jason Bourne i jego kolega Aaron Cross. Czy świat oszalał czy to po prostu jego logiczne konsekwencje?

ocenił(a) film na 9
Hoqsai13

Chodziło o Hold the Dark a nie Into the Dark..

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Nic dodać, nic ująć

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 6
kinoman77_filmweb

A mnie się tak bardzo to nie podobał. Niby był taki mocny, brutalny klimat lat 80. i to lubię, no i był Stallone, ale to wszystko inne jakieś nijakie. Stałe schematy, niektóre fajne nadal wyglądają, ale część zachowań czy fabuła jak z kina klasy C. :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones