PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117404}
6,9 5 148
ocen
6,9 10 1 5148
Cudownie ocalony
powrót do forum filmu Cudownie ocalony

świetna komedia, jeśli lubicie filmy typu "Sami swoi" to nie pożałujecie seansu!

użytkownik usunięty
menshikov

Film zaczyna się piosenką, czy nie wykonuje jej czasem Kasia Nosowska? Mylę się? Jest to dla mnie bardzo istotne, czekam na odpowiedź!

Nie wiem kto śpiewa piosenkę, ale dokładny cytat brzmi: "...damy, nie damy i nie każdemu damy" a nie nikomu :p

Ten utwór to "Alali" l śpiewała go Sylwia Pędziwiatr (filmpolski.pl)

menshikov

To porównanie do kultowych Samych Swoich - jest chyba zbyt mocne

isa85z

Zgadzam się, nie można porównywać do siebie tych dwóch filmów, bo sami swoi są na 10, a ten film najwyżej na 3 ale ponieważ nie sposób nie zauważyć, iż na sile próbowano stworzyć podobny klimat, a ktoś inny na sile próbował zagrać jak słynny" Pawlak" z samych swoich, tak nie sposób nie zauważyć, ze im to zupełnie nie wyszło, dlatego oceniam go na 1.

ocenił(a) film na 7
jokris

Wybaczcie, ale ja nie dostrzegam analogii. To zupełnie różne filmy. Jak dla mnie ,,Cudownie ocalony" jest nawet trochę lepszy, głębszy, więcej tu przemyśleń egzystencjalnych, a ,,Sami swoi" to przede wszystkim portret polskiego chłopa. W ,,Cudownie ocalonym" też jest taki portret, ale z innego punktu widzenia, w innej konwencji. Ta przemiana (przynajmniej częściowa) prostytutki mnie kojarzy się z jakąś nutą Dostojewskiego. Ponadto omawiany tu film Janusza Zaorskiego prezentuje inny aspekt chłopskiej mentalności: religijność. Klimat filmów też jest inny: ,,Sami swoi" to czysta komedia, ,,C. o." - to raczej komediodramat, z portretem zdemoralizowanej niewiasty i jej środowiska. Podobieństwo do Kaźmierza Pawlaka... hmmm... może faktycznie masz Jokrisie rację.. Ja w każdym razie oglądając ten film, nie zauważyłem tego, ale jakieś podobieństwo jest. Pozdrawiam

jokris

Ludzie, autorem scenariusza do Samych swoich i Cudownie ocalonego jest ten sam człowiek - Andrzej Mularczyk

ocenił(a) film na 10
menshikov

" Ty durna bźdźągwo " :D

to było dobre

Skrzacik_95

to nie porównanie do filmu tylko do klimatu 'Samych Swoich'. Gdybym miał określić ten film jednym słowem to powiedziałbym 'Pozytywny'

menshikov

tam chyba było "I NIE KAŻDEMU DAMY", alem nie pewna! :)

ocenił(a) film na 9
menshikov

Bardzo wesoły, pozytywny film. No i ta obsada... Ach!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones