PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4828}

Człowiek-demolka

Demolition Man
6,8 70 114
ocen
6,8 10 1 70114
5,9 15
ocen krytyków
Człowiek demolka
powrót do forum filmu Człowiek-demolka

Niezły film 

ocenił(a) film na 7

Film jest całkiem dobry - jest klimat i trafna wizja przyszłości - za kilka lat tak będzie ;). Wszystko
kontrolowane i ocenzurowane. Film ma fajne futurystyczne gadżety i wszystko jest ciekawie
pokazane. Bardzo dobra postać czarnego charakteru i tytułowego Człowieka Demolki. Muzyka jest
niezła nawet, choć czasem jej w ogóle nie słychać. Akcji jest sporo i mamy też walki wręcz -
jednym słowem jest sporo atrakcji. Jednie druga połowa filmu jest nieco przesłodzona. Mniej w
niej jest jajcarskich dialogów i teksów, a nieco więcej pieprzenia i wstawek komediowych.
Niemniej jednak film jest dobry. Szkoda, że wersja nadawana w TVN jest bardzo słaba pod
względem tłumaczenia.

ocenił(a) film na 6
Goro_Gondo

Odkopując wątek, to powiem, że wizja przyszłości, przedstawiona w filmie, jest chooolernie niezwykle trafna, wręcz przerażająco trafna...

Film ten doskonale znam z dzieciństwa, więc za dzieciaka - wiadomo - głównie liczyło się to że strzelali i wybuchało. Oglądało się kilka razy. Potem, już jakoś po 20-ce, trafiłem na niego w TV, ot fajny akcyjniak z Sylwkiem, taki 6/10. I właśnie wczoraj mi wpadł kolejny raz i mam diametralnie inny odbiór filmu. Poza akcją, wybuchami, fajną fabułą, widzę cholerną wizjonerską rękę reżysera do tego co miało być w przyszłości - a w zasadzie jest obecnie. Przecież to co było wtedy w filmie (rok 1993) dzieje się od jakiegoś czasu na naszych oczach...
- bezradność policji na przemoc - no może jeszcze nie do końca w Polsce, ale zachodnia UE? nie mogą sobie poradzić agresywnymi muzułmanami, bo nie chcą być posądzani o rasizm.
- wszelkie ograniczenia i kontrole.
- chipowanie ludzi? eee wystarczy że już wydawane są tzw. e-dowody
- jakaś wymuszona sztuczna grzeczność
- pseudo tolerancja
no długo by wymieniać...
Film dobry, a jak spojrzeć głębiej, nawet bardzo dobry.

I fakt, ugrzeczniona wersja z TVN ssie pałkę, niemniej jednak ta z C+ nie ma kilku kultowych tekstów.
np. za "tylko wariat złapie wariata" jest "wysłali maniaka aby złapał maniaka", lub zamiast "bądź pozdrowiony/a" jest "bądź zdrów".

ocenił(a) film na 7
hbk06_qbas

Fakt, ciekawe, czy twórcy po prostu przyjęli taki koncept, bo wydawał się atrakcyjny, czy może już wtedy coś zwiastowało, że świat zwariuje na punkcie poprawności politycznej. Na więcej odpisałem Ci na PW.

ocenił(a) film na 7
hbk06_qbas

Dla Polsatu ten tekst przełożono jako "trafiła kosa na kamień" :D. A jak zamrażają Stallone'a to mówi "odpuść sobie"
dwukrotnie, na C+ było "nie pieprz", o ile pamiętam.

ocenił(a) film na 9
hbk06_qbas

idealny opis poprawnosci politycznej i gdzie prowadzi...

ocenił(a) film na 6
Mikel666_W

Co nie? A popatrz pisałem to ok 3 lat temu, gdzie w porównaniu z tym co TERAZ jest to kuźwa była wolność...

ocenił(a) film na 9
hbk06_qbas

ciężko powiedzic czy to przypadek czy nostradamus ale faktycznie widzieli przyszłość :D
Idealna recenzja: https://youtu.be/FiG99WmpX7c
tytul tez: Demolition Man - Life Simulator 2020 Edition

niestety tylko w jezyku angielskim ale i tak polecam :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones