PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4828}

Człowiek-demolka

Demolition Man
6,8 70 112
ocen
6,8 10 1 70112
5,9 15
ocen krytyków
Człowiek demolka
powrót do forum filmu Człowiek-demolka

Prawdziwe arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Mimo upływu ponad 28 lat od premiery film na prawdę arcydziełem jeżeli chodzi o tematykę science fiction mimo, że ta tematyka nie kręciła mnie w dzieciństwie.

Dziś mogę powiedzieć, że to jeden z najlepszych i w pewnym stopniu proroczych filmów ukazujących dzisiejsze problemy z jakimi zaczynamy się spotykać w realnym życiu.
Aktorstwo podobnie jak scenografia, czy dialogi są najlepszym atutem filmu i nie nigdy się nie nudzą. Absurdalne prawo przyszłości w szczególności zakaz wypowiadania brzydkich słów za które wystawiane były mandaty przez tzw muszelki potrafiło na prawdę wzbudzić wielokrotnie pojawienie się uśmiechu na ustach. Scena seksu Spartana z Leniną należy chyba do najbardziej oryginalnych, w szczególności po niej pogaduszki potrafiły rozbawić znowu podobnie jak muszelki. Sceny akcji począwszy od strzelanin i pościgów wciąż trzymają klasę.
Ogółem mogę powiedzieć, że jest to najlepszy film science fiction, który pod wieloma względami przewyższa filmy swojego okresu, czy nawet współczesne fantastyki naukowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones