PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4833}
8,2 269 810
ocen
8,2 10 1 269810
8,0 41
ocen krytyków
Człowiek z blizną
powrót do forum filmu Człowiek z blizną

jeden z najlepszych

ocenił(a) film na 10

To chyba jeden z najlepszych filmów gatunku. Świetny klimat Miami lat 80 utrzymany przez cały film. Świetna rola Pacino. Pasował do niej idealnie. Film można wręcz powiedzieć, że na faktach, bo opowiada historię zapewne niejednego gangstera tamtych lat. Zarówno jego wzlot jak i upadek. Zdecydowanie polecam.
Do tego jeszcze ta muzyka... Rewelacja

ocenił(a) film na 7
pafiel

dobre kino ale bajka bo to remake starego filmu pod tym samym tytułem tylko zmienione realia i narodowość bohatera żeby dopasować do czasu. Tej samej ekipy Pacino i de Palma - Życie Carlita lepszy bo bardziej realistyczny. A do gangsterek jak Ojciec Chrzestny, Chłopcy z Ferajny Człowiek z Blizną nie ma absolutnie startu.

ocenił(a) film na 10
mieszkoxxx

Oglądałem również tą starą wersję. Nie jesten fanem tak starych filmów, ale był całkiem niezły. Nowa wersja jednak bardziej mi się podoba. Co do tego, że to bajka to tutaj bym się nie zgodził. Czytałem kilka książek o Miami w tamtych czasach, jak działał przemyt, handel, jak żyli tamci ludzie. W porównaniu do nich to Tony Montana żył Dość skromnie.
Polecam zwłaszcza "prawdziwy gangster" Johna robertsa

ocenił(a) film na 10
pafiel

Słuszna racja. Film - arcydzieło i stąd moja ocena 10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones