PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31854}

Człowiek z zachodu

The Westerner
7,1 474
oceny
7,1 10 1 474
Człowiek z zachodu
powrót do forum filmu Człowiek z zachodu

Najwyraźniej źle przetłumaczony z języka angielskiego. Powinien brzmieć raczej mniej więcej tak:
"Cole Hardin zostaje oskarżony o bycie koniokradem. Próbuje się z tego wywinąć, mówiąc sędziemu, że zna aktorkę Lily Langtry, w której - wnioskując po jej dwóch portretach wiszących w barze, służącym także za sąd i prowadzonym przez sędziego - sędzia się podkochuje. Egzekucja zostaje odwleczona. Tymczasem Texas staje się areną walki osadników, pragnących uprawiać ziemię, ogradzać swe poletka płotami, przeszkadzającymi bydłu w drodze do wodopojów - i hodowców tegoż bydła."

Davus

Sam film jest dość solidnym westernem, który jednak przyjemnie ogląda się głównie dzięki bardzo dobrej, nagrodzonej Oscarem roli Waltera Brennana, która dodaje dość schematycznej historii nieco dramatu i sporo humoru. No i ten Gary Cooper - jeden z najprzystojniejszych gwiazdorów klasycznego Hollywood, ech. :P

ocenił(a) film na 9
Davus

Najwyraźniej ktoś dając ten opis nie oglądał tego filmu.Pierwszy raz oglądałem go w kinie na specjalnym pokazie ,potem jeszcze kilkakrotnie ,miedzy innymi w kinie Iluzjon w Warszawie.Najlepsza rola zagrana jako sędzia Roy Bean spośrów wszystkich aktorów grających w historii kina.Natomiast aktorka Doris Davenport wkrótce po ukończeniu tego filmu uległa wypadkowi samochodowemu ,jej nogi zostały zmiażdżone tak że do końca życia poruszała się o kulach.

ocenił(a) film na 7
jubru_2

"Najlepsza rola zagrana jako sędzia Roy Bean spośrów wszystkich aktorów grających w historii kina."

No, to nazywam drobną przesadą :) Jednakże z dużym prawdopodobieństwem jest to rola życia Brennana. Nienagrodzenie Oscarem Jacka Oakiego za rolę w "Dyktatorze" Chaplina przestało mnie boleć :)

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

Miałem na myśli aktorów grających role Roya Beana ,cenię Paula Newmana
lecz jako sędzia Roy Bean w filmie Sedzia z Teksasu (1972)
nie bardzo przypadł mi do gustu.
No ,ale trudno się dziwić ,przecież wczesniej już widziałem Waltera Brennana.

ocenił(a) film na 7
jubru_2

Aaaa... Nie wiedziałem, że "Sędzia z Teksasu" jest remakiem tego filmu.

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

hej ,niezupełnie remake ,postać Roya Beana ukazywana jest dość dowolnie ,
lecz Walter Brannan zagrał Beana niezrówananie ,choćby ta scena kiedy Cooper budzi sie po popijawie ,sędzia pochrapuje ,Cooper odnajduje asa w rękawie sędziego , czy tez scena jak Cooper powoli rozwija woreczek z puklem włosów "Lily" a Brennan ochrania marynarką od wiatru by ich wiatr nie rozwiał.
Takich i podobnych scen jest co niemiara.
Masz rację ,życiowa rola Brannana choć miał wiele dobrych ról ,choćby jako
Stumpy w Rio Bravo czy w Red River.

ocenił(a) film na 7
jubru_2

Cały ten film jest z mocnym przymrużeniem oka napisany, a najwięcej komizmu jest właśnie w Brennanie :)

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

ty w ogóle mało wiesz. Poza politykowaniem nie znasz się na historii i filmie.
Ja ten film oglądałem w cyklu ,,W starym kinie".

Davus

To niestety cały filmweb. Portal tworzony w dużej części przez nieuków i ignorantów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones