PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760504}
6,7 903
oceny
6,7 10 1 903
Czarnobyl. Wstęp wzbroniony
powrót do forum filmu Czarnobyl. Wstęp wzbroniony

Nie wiem jak to nazwać: "dziennikarstwo emocjonalno-ogłupiające"?

Bez dźwięku można by temu filmowi dać 4/10 a z nową ścieżką dźwiękową nagraną przez kompetentne osoby 5/10. Redaktor Podemski ma ciągle zadyszkę, niby że filmuje "na gorąco" i puszcza teksty w stylu "czy pamiętałem zabrać swój licznik Geigera?". Jeden z oprowadzających go Ukraińców, który mówi po polsku tylko słabo, przez te kilka minut, które był dopuszczony do głosu, przekazał więcej informacji niż redaktor Podemski.

Zdjęcia w większości wykonane kompetentnie, w paru miejscach nieudolnie oświetlone. Jedną z relatywnych rzadkości są zdjęcia nakręcone w siostrzanym bloku, który został normalnie zdekomisjonowany a nie zniszczony w katastrofie. Lepiej pozwala sobie uzmysłowić jak to miejsce wyglądało przed awarią.

Jest wiele kompletnie filmów i fotoreportarzy z dużo lepszymi zdjęciami, i to za równo profesjonalnych i amatorskich. Nie można więc zwalać na budżet, to jest brak przygotowania, n.p. brak dostatecznie wysokich kaloszy czy spodni wędkarskich do kręcenia zdjęć w podtopionych piwnicach.

ocenił(a) film na 3
Wujek_Sylwek

Okej, na własne potrzeby wymyśliłem nazwę "dziennikarstwo impresjonistyczne". Jest bardziej neutralne niż n.p. "dziennikarstwo alarmistyczne" i myślę, że lepiej oddaje postawę dziennikarzy je uprawiających.

ocenił(a) film na 3
Wujek_Sylwek

Zgadzam się całkowicie z oceną. Właściwie od samego początku wiedziałem, że to będzie nieudany film, od napisu "audycja zawiera lokowanie produktu". I faktycznie lokowano, a nawet jeszcze bardziej i więcej. Łażący ciągle Podemski próbował grać skrzyżowaniem Wołoszańskiego z Attenboroughem, ale tak sposób opowiadania, jak i prezentowana internetowa wiedza co rusz sadowiły go między Kolendą-Zaleską i Robertem Makłowiczem. Komputerowe składanki i montaż nie robią już na nikim wrażenia, więc facet postanowił uderzyć w wysoki ton opozycji Natura - Cywilizacja. I normalnie "pagib". Film nie dość, że niczego nie wnosi do naszej wiedzy o Czarnobylu, ani nie jest też usystematyzowaniem wiedzy na ten temat (rola edukacyjna), jest po prostu tylko teledyskowym ciągiem manierycznych "mówień i pokazań". Trójka tylko ze względu na tematykę. W tvn-ie źle się bawią, wysyłając nudnych "Kretów" do ciekawych miejsc.

ocenił(a) film na 3
Krzypur

Nie zapominajmy o czołówce tak bezwstydnie zerżniętą z The Walking Dead, że bardziej już się nie dało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones