PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=274827}

Czerwone kwiatki

Kan Shang Qü Hen Mei
6,8 1 084
oceny
6,8 10 1 1084
Czerwone kwiatki
powrót do forum filmu Czerwone kwiatki

dla odmiany

ocenił(a) film na 3

napiszę tu, że to naprawde słabe kino. Przekaz filmu ukazał się już w jego pierwszych minutach, więc resztę czasu można było sobie spokojnie darować. Uśmiechnięte buźki dzieciaków, które z wiadomych przyczyn nie grali za dobrze mnie nie kupiły. Dramat jakiś tam był, ale komedia.... no chyba, że kogoś bawi gołe dziecko i humor tkzw "majtkowy". Jak na film azjatycki bardzo zły. We mnie nie zwzbudził ani uśmiechu, ani wzruszenia. Kompletnie do mnie nie przemówił. Przesałnie niby dobre, ale film, który przez cały czas kręci się wokół posłusznego robienia kupy to naprawdę udręka.

ocenił(a) film na 8
oyasumi9

Zgadzam się. To wcale nie jest komedia. Podcieranie pupek na gwizdek jest raczej mało śmieszne. Ale z drugiej strony ten film nie bardzo się sprawdza jako dramat. Dziwię się ludziom, którzy na nim płakali. Przecież takich historii jest wiele w domach dziecka / przedszkolach. I jeśli ktoś myśli, że chińskie czterolatki są pod względem emocjonalnym odmienne od polskich, to jest w błędzie. Brak uznania innych i wykluczenie zawsze jest dla dziecka największą możliwą karą. A mały Qiang walczy o to uznanie z całych sił i na wszelkie sposoby. To było w tym filmie najbardziej poruszające.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones