PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684940}

Czworo do pary

The One I Love
6,2 5 991
ocen
6,2 10 1 5991
6,0 14
ocen krytyków
Czworo do pary
powrót do forum filmu Czworo do pary

To powiększenie słów "Woody'ego Allena" to naprawdę tania sztuczka. Wstyd Forum Film! :D

ocenił(a) film na 6
Thomasons

No i jeszcze ten lekko spoilerujący polski tytuł :)

ocenił(a) film na 5
AlexAshtray

"Ta którą kocham" też byłby spoilerujący :)
Jednak cały czas nie rozumiem tego zmiaeniania oryginalnych tytułów, przecież autor filmu na pewno poświęca na wymyślanie go jakiś czas i w końcu ustala, że będzie to jeden jedyny słuszny tytuł. nienawidzę.

wiktork

"Czworo do pary" brzmi o wiele lepiej .

ocenił(a) film na 7
Thomasons

To przecież Forum Film, nie pierwszy raz stosują taki słaby numer (to ze spoilerem w tytule też!).

Thomasons

tak jabyś nie wiedział co jest dzwignią handlu .

maciekb80

Oczywiście, że wiem. Podobne manewry idą regularnie, ale czym innym jest np. sugerowanie, że "Fading Gigolo" to film Woody'ego Allena, a czym innym sugerowanie tego w przypadku filmu, z którym nie ma on nic wspólnego. Ale uwagi są z gatunku dyskusji akademickiej. Ja się nie wybiorę, bo nie lubię Elizabeth Moss :D

Thomasons

Tarantiono gdy zobaczył film "oldboy " powiedział że ten film jest bardziej tarantinowski , niz wszystko co do tej pory zrobiłem . Moim zdanie to dobrze że znani wspierają nieznanych, swoim nazwiskiem . Bo czesto jest tak , ze trafia sie na świetne kino ale niestety przypadkiem bo rozgłos = pieniadz a nie kazdy początkujący reżyser może sobie na to pozwolić .

maciekb80

Co innego wsparcie, co innego odwoływanie się, a jeszcze coś innego powoływanie się bez względu na rzeczywistą rolę danego mistrza.

ocenił(a) film na 7
Thomasons

Buuu, Elisabeth Moss jest rewelacyjna. Nie widziałeś "Top of the Lake"?!

A najgorsze jest to, że zagrywka z Allenem działa, bo wczoraj koleżanka mi powiedziała, że się wybiera na "nowy film Woody Allena" i miała na myśli ten film... :/

mannie

Po prostu są aktorzy(-ki), którzy kupują mnie od razu, a do niektórych przekonuję się dłużej. Może to ze względu na Mad Men, nie wiem. A takie zagrywki działają i będą działać, gdyby było inaczej to by tego nie stosowali. Przy posiadaniu praw do dystrybucji takich pewniaków jak "Hunger Games" czy "Hobbit" mogliby sobie odpuścić tego typu marketing.

Thomasons

racja i polski tytuł żenująco dosadny i nawiązanie do Allena też trochę nie do końca trafione, dla mnie to dużo bardziej Bergman, kino 2 aktorów zamkniętych w jednej przestrzeni, nie ma tu też cyznizmu Allena i lekkości jego sposobu prowadzenia narracji (mówię o dawnym dobrym Allenie oczywiście;), może to nawiązanie przez surrealistyczną konwencję całości, nie wiem, ale trochę żal, że puścili to takie niedopracowane do polskich kin, bo pewnie w przeciwnym razie film odbił by się szerszym echem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones