PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817420}

Dżentelmeni

The Gentlemen
7,6 76 760
ocen
7,6 10 1 76760
7,0 42
oceny krytyków
Dżentelmeni
powrót do forum filmu Dżentelmeni

Na początku film może wydawać się nieco chaotyczny, zwłaszcza jeśli idziemy na film nie mając pojęcia o czym z grubsza będzie. Ale początkowe zagubienie szybko mija i zaczyna uczta. Nie wiem czemu na filmwebie film nie dostał kategorii 'komedia', bo były tam takie motywy, że płakaliśmy z dziewczyną ze śmiechu. Największą siłą filmu są genialne dialogi, które razem ze stylem reżyserii przywodzić mogą nieco na myśl "Pulp Fiction". Tyle, że w "The Gentleman" było ich jakby więcej. No i sama historia - nie wiem czy jakoś super oryginalna, ale opowiedziana w mistrzowski sposób. A wszystko zagrane przez gwiazdorską obsadę w genialnym stylu. Moim zdaniem film spokojnie do postawienia na półce obok wspomnianego obrazu Quentina Tarantino. Ciekawe czy też obrośnie taką legendą?

ocenił(a) film na 9
dium210

Nie wiem jak tutaj na FW edytować posty, bo widzę, że moja wypowiedź to mały stylistyczny potworek, napisany na szybko po wyjściu z kina. I nie poprawię jej już. Chyba że ktoś mi podpowie co trzeba kliknąć. Tyle razy powtarzam tam słowo "film", że można pomyśleć, że nie znam innych. No ale cóż, stało się, a film jak polecałem, tak polecam dalej.

ocenił(a) film na 8
dium210

Nie poprawiaj, obejrzyj w tym czasie starsze filmy GR :)

Jeśli tak spodobał ci się The Gentlemen i nie znałeś (być może) Porachunków, Przekrętu to są to idealne pozycje na lockdown, który nas dopadł, gwarantowane parę godzin oderwania od zawirusowanej codzienności

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones