PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40644}
7,8 14
ocen
7,8 10 1 14
Daichi no komoriuta
powrót do forum filmu Daichi no komoriuta

czy to jest aż tak rzadkie dzieło, ze nigdzie tego nie można dostać? nawet na Amazonie... szukam już tyle czasu...

dcd

jakieś newsy? zainteresowałem się i też nigdzie nie mogę znaleźć

ocenił(a) film na 8
karleusz

Znajomy z Japonii podesłał mi ten film. Mam kopię z DVD, niestety bez napisów, gdyż w takiej formie film został wydany przed parunastoma laty na rodzimym rynku.

Co gorsza nie istnieje chyba na świecie żadna kopia jakichkolwiek napisów do tego filmu (choćby japońskich). Udało mi się jednak znaleźć kogoś, kto podjąłby się przetłumaczenia ze słuchu tego filmu i kilku innych na język angielski, ale to może potrwać długie miesiące lub nawet lata... (gdyż film jest daleko w kolejce)

A szkoda, bo "Daichi no komoriuta" ("Lullaby of the Earth") to wszak jeden z ulubionych filmów Akiry Kurosawy i chętnie bym go obejrzał

ocenił(a) film na 8
dcd

może trochę przesadzam z tą rzadkością, gdyż istnieje (istniała 17 lat temu) opcja dostania tego filmu z napisami angielskimi w Archiwach Filmowych Muzeum Uniwersytetu Berkeley w Kalifornii - http://www.bampfa.berkeley.edu/film/FN12037

recenzja filmu z IMDb - http://www.imdb.com/title/tt0143203/reviews?ref_=tt_ov_rt

ocenił(a) film na 8
karleusz

widziałeś inne filmy Yasuzo Masumury?

dcd

nie, nie widziałem żadnego, więc pewnie najpierw spróbuję znaleźć jakieś inne. Jakoś ten mnie najbardziej zainteresował, nie wiedziałem, że to jeden z ulubionych filmów Kurosawy. Szkoda że nie mieszkam w kaliforni :)

A masz może jakąś inną propozycję dla mnie? Byłbym wdzięczny, bo zrobił dużo filmów i raczej jestem zagubiony. A Dead Can Dance jest fajne, ale zawsze wolałem Cocteau Twins :)

ocenił(a) film na 8
karleusz

może "Podwójne samobójstwo w Sonezaki" lub "Czerwony anioł"?

ocenił(a) film na 8
dcd

a Cocteau Twins też świetne :-)

dcd

dzięki wielkie, zaraz ich poszukam :) Gdybyś miał jakieś wieści odnośnie daichi no komoriuta to byłbym wdzięczny za napisanie o tym tutaj. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
karleusz

wciąż szukasz?

ocenił(a) film na 8
dcd

Ja obejrzałam z rosyjskim lektorem :-)) Nie wszystko zrozumiałam od razu więc odsłuchiwałam po wielokroć. Ale nie żałuję.
O, tak! Cocteau Twins, Dead can dance..miodzio, dwie cudowne kobiety :-* Dorzuciłabym jeszcze scenę Cantenbury z innej bajki i Davida Sylviana ,którego The brillant trees po prostu kocham. I jeszcze ojca a potem syna,

ocenił(a) film na 8
LapisLazuliLL

Tim, Jeff Buckley...nie zdążyłam dopisać ;-))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones