PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 828
ocen
8,2 10 1 114828
8,6 32
oceny krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

Więcej niż "Ojciec chrzestny". Pierwszy (jeden z dwóch) filmów, które oceniam 10/10. To, że film jest długi, pozwoliło umieścić w nim wszystko, co trzeba było - jest mocny początek, świetne rozwinięcie i gigantyczne zakończenie. Kino na wysokim poziomie, które jest zarazem kameralne jak i czysto gangsterskie. Retrospekcje, prowadzenie wielu wątków na raz, aktorstwo (życiowa rola De Niro) i muzyka Morricone tworzą dzieło, którego nie sposób zapomnieć. Takiego kina się już nie robi.

Budziol

Ode mnie też powędrowała 10 dla tego filmu. Była to dopiero moja dziesiąta taka ocena, teraz mam już 11 takich:) Trochę filmów już w życiu widziałem. I zgadzam się, teraz już takich filmów nie robią. Mój nr 1.

Budziol

film bardzo dobry ale De Niro miał dużo lepsze role

lotr_2

Moim zdaniem w "Przebudzeniach" zagrał po prostu rolę życia. Fenomenalny tam był, i powiem szczerze, że nie znałem go wcześniej aż z takiej strony, był u mnie na pierwszym miejscu razem z Alem Pacino, ale tą rolą zdobył u mnie jeszcze większe uznanie przeskakując samodzielnie na 1 miejsce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones