PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 828
ocen
8,2 10 1 114828
8,6 32
oceny krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

Obejrzałem właśnie film na tvp, trwał on +/- 110minut. Takiego rozczarowania jeszcze nie miałem, z początku film zapowiadał się świetnie, ale całościowo moim zdaniem jest tak strasznie nie pełny, wydaje się że nie ma w nim kluczowych scen. Poczytałem chwilę w internecie i dowiedziałem się że istnieją 3 wersje, 139 minutowa 230minutowa i 250minutowa. Wiele jest chwil kiedy wydaje się że poprostu zostawili dany wątek (np. pokazali Joe Pesci'ego gdy noodles wyjeżdżał do Florydy, a potem nigdy się nie pojawił, a na youtubie znalazłem z nim jeszcze kilkuminutową scenę). Daje 7/10 bo mimo tego rozczarowania i zepsucia (wg mnie) filmu montażem, przyjemnie się go ogląda, ma niesamowite ujęcia dobrą grę aktorską i spoko muzykę.

ocenił(a) film na 10
Kusu_1104

Rozchodziło się o to, że przemysł amerykański już od dawien miał amerykańskiego odbiorcę za kretyna i uznali, że długość dzieła jakie stworzył Leone jest za długie dla przeciętnego widza i nie zdoła ono utrzymać go przy ekranie.
Jakby nie patrzeć to dość zrozumiała decyzja, bo 4 godziny to naprawdę dużo dla przeciętnego widza, który po drodze musi ugotować dziecku obiad, iść do pracy itd. Ale absolutnie niezrozumiałą decyzją było właśnie skrócenie materiału o mnóstwo istotnych scen, przez co film podobno nawet dla ekspertów był niezrozumiały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones