PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 828
ocen
8,2 10 1 114828
8,6 32
oceny krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

Dlaczego film będąc na top5 nie był NAWET nominowany do oscara?

ocenił(a) film na 10
None200

Może dlatego że na rynku amerykańskim pokazało się tylko jakieś okrojone do granic możliwości gówienko które do pełnej wersji DTwA miało się tak jak żaba do łabędzia :P

Niestety, hamerykańce nie są w stanie wysiedzieć tyle w kinie. Panuje tam całkowity zakaz wyświetlania filmów dłuższych niż 2.5h. Ma to zresztą swoje logiczne uzasadnienie: nie produkuje się tam bowiem aż tak wielkich kubłów na popcorn.

Zresztą rzecz nie dotyczy tylko amerykanów, bo z tego co tu czytam problemy z owsikami na tym filmie ma i wiele polskich widzów.

None200

Dlatego, że to nie oskar jest wyznacznikiem talentu, a tym bardziej poziomu danego filmu. W oskarach jak i w życiu, rządzi komercja.

None200

Dlatego, że akademia nie zawsze ma rację co do Oskarów i nie zawsze nagradza te filmy, które na to zasługują, jakbyś się chwilę zastanowił to chyba byś na to wpadł...

Kharen

Albo dlatego, że to był wtedy zupełnie inny film.

ocenił(a) film na 10
None200

O ile pamiętam, to w materiałach dodatkowych na DVD była mowa, że muzyka tylko przez jakieś "niedopatrzenie" nie została nominowana. Niestety nie było mowy jakiego rodzaju było to niedopatrzenie.

ocenił(a) film na 10
voidon

Podobno film nie został po prostu zgłoszony Oscarów. Tak przeczytałem na IMDB. http://www.imdb.com/title/tt0087843/usercomments - komentarz użytkownika oldguybc

ocenił(a) film na 10
None200

Według mnie Oscary są w wiekszości przypadków oceną komercyjności filmu. "Dawno temu w Ameryce"
filmem komercyjnym nazwać nie mogę. Poza tym, skaszaniona 2-godzinna wersja filmu zburzyła niemal
całkowicie koncepcję Leone i zepsuła moc interpretacyjną tego dzieła. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Subamber

Racja, tylko choćby zmontowano nie wiem jak schrzanioną wersję to za muzykę Oscar się należał bez dwóch zdań po prostu.

ocenił(a) film na 8
Kagan

Ta okrojona wersja była tak schrzaniona, że muzyki Mistrza nie było :/

None200

Filmy często doceniane są po pewnym czasie, a poza tym dopiero teraz wydali solidną wersje tego filmy.

użytkownik usunięty
None200

to to nic. W top 200 są nawet filmy nominowane do złotych malin

ocenił(a) film na 10
None200

Film nie był nominowany, bo do kin USA weszła wersja okrojona z niektórych scen, sceny były ułożone w porządku chronologicznym, przez co film tracił urok, był sztampowy, no i nie było w nim muzyki Morricone. Film uznano za wielką klapę, ogłoszono go najgorszym filmem roku. Po paru latach, prawdziwy już film, został uznany ze film dekady...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones