PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 553
oceny
8,2 10 1 114553
8,5 30
ocen krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

Ten film to chyba

ocenił(a) film na 10

największy niedoceniony w historii - aktorstwo, scenariusz, reżyseria, muzyka(!!!!) na pierwszym poziomie i zero (null, nic, nothing) nagród 0 jedynie marna nominacja do Globu... ech...

ocenił(a) film na 10
Dobry_2

Film w dniu premiery został ogłoszony gniotem i dopiero później został doceniony ( tak jak łowca androidów)

ocenił(a) film na 10
kacperpogorzelskipl

Chciałbym spojrzeć w oczy tym baranom, którzy go tak okrzyknęli...

krakus1985

Film był ogłoszony gniotem w Ameryce, bo amerykański dystrybutor zepsuł sprawę i samodzielnie skrócił film o wieeeele scen i na dodatek przemontował film by sceny były chronologicznie, przez co film był o wiele gorszy. W Europie odbiór już był pozytywny, tak samo w Ameryce jak już wypuścili oryginalną wersję Leone.

ocenił(a) film na 10
donmaslanoz14

Tak to jest, jak dystrybutor nie czujący "bluesa" robi cięcia nie wiedząc, że kaleczy film. Dobrze, ze dostaliśmy właściwą wersję

ocenił(a) film na 5
Dobry_2

no faktycznie troche zaskoczenie, bo złote maliny już były rozdawane.... Film przeciętny, taki zwykły melodramat. Aż dziwne, bo przecież reżyser, kompozytor oraz główni aktorzy znani są ze swojej sztuki, a jednak nie za bardzo się udało. Film nie posiadał żadnego przesłania, głównego wątku, który ciekawiłby od początku do końca oraz dialogów - te kulały co nie miara.

ocenił(a) film na 9
Milionowski

Kretyn

ocenił(a) film na 5
nexus9

Zawsze się tak przedstawiasz?

ocenił(a) film na 10
nexus9

To nie kretyn tylko gość o bardzo przeciętnym guście i umyśle. No może go nieco przeceniłem, ale to z grzeczności.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Milionowski

A czy film musi mieć jakieś "przesłanie"? Ja bez oglądania filmów wiem, co dobre, a co złe, a film ma przykuć moją uwagę. Ten mnie wciągnął

ocenił(a) film na 10
Milionowski

Przeciętny melodramat? Chłopie, co ty majaczysz? Kleju się nawąchałeś? Jeden z najlepszych filmów wszechczasów, a ten pisze, że nudny i przeciętny...

ocenił(a) film na 7
Milionowski

Wiem że to już 6 lat od Twojego komentarza ale ja dopiero obejrzałem to "arcydzieło" i zgadzam się z Tobą. Jak wszedłem w recenzje i opinie to oniemiałem. Same 9-10, "jeden z najlepszych filmów w historii" "Epopeja narodowa ameryki". Za co? Melodramat i historia dziwnej przyjaźni bez głównego wątku, tak jak napisałeś. Do tego takie niedokończone wątki - goście wjeżdżają z impetem do jeziora - i co? Nic, następna scena, bez żadnego wyjaśnienia. Ludzie piszą - "to dlatego że ten film jest jak sen i trzeba się w niego wczuć". W co się wczuć? W głównego bohatera, który snuje się jak naćpany i lubi czasem kogoś zgwałcić? Naprawdę nie rozumiem tych zachwytów.

ocenił(a) film na 9
Dobry_2

Co się dziwisz? To zabieg mający na celu ochronę dobrego imienia narodu wybranego. Żydzi tworzyli mafię, nie... to niemożliwe. Na takiej samej zasadzie wykupiono prawa do "Ziemi Obiecanej" w USA i z nich nie korzystano. Bo jak, przecież część Żydów wcale nie była cwanymi bankierami na bakier z moralnością. To jest element pewnego rodzaju mądrej polityki wizerunkowej.

użytkownik usunięty
dionizos14

Eeeee, a co ma przepraszam rzekoma ochrona dobrego imienia społeczności żydowskiej do plajty tego filmu? Wiesz w ogóle w jakich okolicznościach ten film miał premierę w Stanach? Powielasz stereotypy i spiskowe teorie dziejów, zamiast nieco poczytać. Pisałem już o tym na tym forum, z resztą nie ja jeden - film został drastycznie przemontowany przez amerykańskiego dystrybutora, skrócony do ok. 2 godzin, pozbawiony wszystkich (bądź prawie wszystkich) scen z okresu dzieciństwa, ułożony chronologicznie, pozbawiony muzyki Ennio Morricone. Zatracił swój sens, przestał być dziełem jakie wymarzył sobie Leone, a stał się koszmarkiem bez szans na ważniejsze nagrody. Dzieło Leone zostało pozytywnie przyjęte w Europie, bo tam pokazywano je w zupełnie innej wersji. Gdyby Twoje teorie były słuszne, nie doszłoby w ostatnich latach do rekonstrukcji cyfrowej filmu.

ocenił(a) film na 9

Dzięki za uzupełnienie mojej wiedzy. Mam nadzieję, że chociaż twoje informacje są wiarygodne.

ocenił(a) film na 10
dionizos14

Kolejny sPISek...

ocenił(a) film na 10
Dobry_2

Te wszystkie nagrody to tylko w większości po układzie

ocenił(a) film na 10
Dobry_2

Arcydzieło

ocenił(a) film na 9
karol92_2

Trudno mi się do tego odnieść jako amator filmowy. Jedno jest pewne, że film idzie dość długo ale wcale nudny nie jest. Cała historia jednak mnie urzekła do tego stopnia, że zmieniłem zdanie na ważną sprawę w moim życiu osobistym (na plus)! Aż nie do wiary, że udało mi się to. Z tego poziomu mogę potwierdzić wysoką ocenę filmu. A tak przez przypadek załączyłem sobie ranking filmów z 1984 i znalazłem TO...

ocenił(a) film na 10
grzesiu2017

Ten film ma coś takiego w sobie, że nie czuje się tego, że jest taki długi. Po prostu jest interesujący. A czasem słaby krótki metraż potrafi znudzić

ocenił(a) film na 10
karol92_2

Tak!

Dobry_2

Nagrody to dostają najczęściej przehajpowane przereklamowane produkcje

Dobry_2

Najlepsza rola Woodsa

ocenił(a) film na 7
birtcoils

salwador

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones