PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=514675}
7,5 350 154
oceny
7,5 10 1 350154
5,8 38
ocen krytyków
Deadpool
powrót do forum filmu Deadpool

I co teraz hejterzy :D ?

ocenił(a) film na 7

WOOOW! Zawsze mówiłem, że może być wysoko, ale nie spodziewałem się, że aż tak. Już rezerwuję bilety na premierę :D
Hehe ciekawe co teraz sobie myślą ci wszyscy, co mówili, że to będzie niewypał roku

ocenił(a) film na 2
Krzys_Pe

Bo to jest niewypał roku! Żarty na niskim poziomie, kiepskie sztuki walki, kompletna niespójność. 8.3/10 ? ??
U mnie 2/10. Najgorszy film jaki widziałem od The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena.

Marcin_Pietrasiak

Assault on Dark Athena to gra komputerowa. Nie było takiego filmu.

ocenił(a) film na 2
damianilowiecki

Oczywiście masz racje. Chodziło mi o film Riddick(2013). Co nie zmienia faktu, że notowanie Deadpoola ponad klasowe filmy to profanacja.

Marcin_Pietrasiak

Na pewno Deadpool jest lepszy niż Transformers :P

ocenił(a) film na 7
Marcin_Pietrasiak

Co się dziwić... Ludzie nie mają czegoś takiego jak umiar i albo 9,10, albo 1. Film już na 56 miejscu, co tylko udowadnia ilu popcornowcow siedzi na filmwebie, co już z resztą Szybcy i Wściekli udowodnili, gdy wywalili Walkera na 20 miejsce top aktorów, a turbo diesla na 23.

ocenił(a) film na 2
Levon_V

Przywracasz mi wiarę w ludzi. Już ochłonąłem po seansie, ale trochę to trwało, bo dawno film nie wywołał we mnie tyle negatywnych emocji. Chodzi mi o to, że nie można oceniać filmu na 8,9 tylko dlatego, że film miał dobry tytuł i MIAŁ Ci się podobać. Trzeba na niektóre nowości patrzeć bardziej krytycznie. Chyba, że FILMWEB to jakaś komercyjna pompa, lub jak powiedziałeś "popcornowce" ;). Pozdrawiam :D

ocenił(a) film na 7
Marcin_Pietrasiak

Ja jeszcze niestety filmu nie widziałem, ale przypuszczam, że spodoba mi się, ale raczej więcej niż 7 nie dam, choćby dlatego, żeby zaniżyć trochę średnią od osób, które wystawiają same 9 i 10.

ocenił(a) film na 9

Ilość pozytywnych ocen rośnie, nigdzie nie słychać negatywnych głosów, jeden z najpopularniejszych recenzentów na youtube, dał temu filmowi maksymalną ocenę A+ (dla porównania, tylko 1 film w 2015 dostał od niego taką ocenę)

Teraz pozostaje mi czekać czy mój zakład o 20 zł przejdzie - że Deadpool zarobi na całym świecie ponad 500 mln $ ( co z tą Kategorią wiekową mozę być trudne ale nie niemożliwe ;D).

Wiecie co to oznacza? Studia zobaczą ze jest naprawdę świetny odbiór i dużo widzów którzy chcą filmów +`18 jest dla nich rynek, co oznacza więcej tego typu produkcji! :)

ocenił(a) film na 6
robhans

Oceny na rotten nie mają żadnego pokrycia w box officie. To opinie krytyków i w znikomy sposób nakręcają one marketing filmu.
Wątpliwe, aby za sprawą tych pierwszych recenzji film miał zgarnąć choćby 300 mln, bardziej stawiałbym na agresywną kampanię reklamową i charakter filmu, który np. w naszym kraju zapowiada tłumy z racji,że jest "bekowo".
Kuriozalne jest również stwierdzenie, że ten film otworzy kasy biletowe i twórców na kategorię eR, bo brzmi to tak, jakby ten film był pierwszym, który zdobywa taką kategorię i dzięki niej odnosi sukces.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
dYDelf

Następny, którego zmuszam do czytania moich postów i przykładam procę do głowy.
Niestety albo stety - to portal publiczny, a my żyjemy w wolnym kraju, w którym każdy może wypowiadać się na dany temat i może robić to dopóki nie obraża kogoś. Dlatego proponuję podciągnąć majty i albo rozpocząć polemikę, albo zacząć ignorować moje posty.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
katedra

film już się zwrócił po 2 dniach w kinie (licząc przedpremierowe pokazy w czwartek)
Więc przez cały weekend pewnie zarobi 130 mln dolarów. Więc 300 mln powinno być bardzo łatwe do osiągnięcia i Deadpool może pobić wszelkie rekordy z kategorią R.

ocenił(a) film na 6
pilek01

Rozumiem,że to zasługa ocen rzędu 7/10?

ocenił(a) film na 7
robhans

Mad Max 4 miał super recenzje ale zarobił "tylko" 375 mln, więc niestety ale kino z kategorią R, nigdy nie wróci na szczyt box office jak to miało miejsce w latach 90. ( Terminator 2, Szklane pułapki czy Matrix) .Ostatni film komiksowy/fantastyczny z R-ką który sporo zarobił to chyba "300" (2007) a potem dopiero komedia "Ted" (2012) i dramat wojenny "American sniper" (2015), więc wątpie by wróciła moda na R-kę wśród twórców ekranizacji komiksowych

ocenił(a) film na 5
ant887

"Zjawa" zarobiła zaskakująco dużo, a "MM4" to kino w podobnym stylu (wiadomo, więcej akcji, ale klimat osobliwy, nie jest to coś z założenia masowego).

ocenił(a) film na 9
ant887

Ale zrobił i powstają 2 kolejne. Przy 3-krotnie większym budżecie. Kingsman zrobił jeszcze więcej porównując do budżetu, powstaje kolejny. Deadpool ma najmniejszy budżet z nich wszystkich. Nie mówię że wróci kompletna moda na filmy R, prędzej wszystkie filmu będą +3. Bardziej chodziło mi o to, ze pewnie mnóstwo scenariuszy leży nietkniętych bo kategoria R i studio tego nie zrobi. Ale jeśli taki Deadpool za "marne" 50 mln ( w porównaniu do innych produkcji) może dużo zarobić, może skłonić nie które studia do podjęcia ryzyka. Nie wiem, np. nowy Blade który siedzi w piekle produkcyjnym od wielu lat ;) I nie jestem optymistą, nawet nie wierzę że powstanie X-Force o którym ostatnio głośno - na niego trzeba większy budżet i by ktokolwiek dał na to min 100 mln , Deadpool i Deadpool 2 muszą zarobić min 400-500 mln każdy a nie wierzę by przyszły sequel zbliżył sie do sukcesu do prawdopodobnego sukcesu 1 części :P

ocenił(a) film na 6
robhans

I Kingsman, i Deadpool to filmy na podst. komiksów i to jest ich sukcesem, a nie żadna eRka

ocenił(a) film na 5
ant887

Mad Max miał super recenzje, ale hype nie był nawet zbliżony do tego co ma Deadpool.

ocenił(a) film na 8
psiaken

Mad Max miał super recenzje od krytyków, ale dla widowni ~30 lat był opisywany jako piękny ale dziwny i nudny. Niewielu zainteresowanych ryzykowało pójście do kina na ten film, za dużo było krytycznych opinii.

Deadpool to inna bajka. Tu jest prawdziwy hype i niecodzienny bohater, film wszyscy opisują (filmweb czy youtubowi recenzenci) jako genialny, brutalny i bardzo rozrywkowy.

Sądząc po sobie, Mad Maxem się interesowałem bo lubię stare części ale na film do kina nie poszedłem bo nie chciałem ryzykować pieniędzy (zresztą zobaczyłem w domu i cieszę się że tak zdecydowałem). Na Deadpoola pójdę chociaż rok temu nie wiedziałem nawet kto to jest.

ant887

Ted...co za syf...

ocenił(a) film na 7
robhans

50 twarzy greja nie licze bo to nie film, tylko padlina dla kur domowych, bez ambicji

ocenił(a) film na 5
ant887

Tutaj bardziej jest efekt filmu opartego na hicie wydawniczym, a ta kategoria w tym przypadku nie okazała się przeszkodą. Podobnie Pottery mają dużą frekwencję, niezależnie od ich jakości (bo nie wszystkie jednoznacznie były odbierane przychylnie).

ant887

Z moich obserwacji to 50 twarzami G. najbardziej jarali się ludzie w przedziale wiekowym 14-18 lat. Ale to tylko moje obserwacje. Pozdrawiam.

robhans

500 musi strzelić i pokazać filmom komiksowym że z "R" też można zarobić

robhans

Deadpool +18 ? toś mnie rozsmieszył

ocenił(a) film na 8
robhans

ja licze na więcej tego typu produkcji - mam już dosyć biegających grzecznych niewinnych animacji czy avengersów .. dla dzieci i podstawówki .. deadpool byl bardzo dobry choć nie powiem przydałoby się jeszcze więcej krwawych scen i troszkę więcej erotyki :) ale to co zobaczyli twórcy jaka kasa ich omijała przez kręcenie filmów PG2 hehe :D to teraz przejrzeli na oczy.. liczę na więcej!

ocenił(a) film na 7
robhans

Ten recenzent to rozumiem chris stuckmann? On daje takie oceny na lewo i prawo teraz, więc moim zdaniem fajnie jest go posłuchać, ale jego oceny nie są w żadnym stopniu obiektywne, a wręcz bardzo subiektywne i niewyważone. Np. Przebudzeniu mocy dał ocenę "A", a większość widzów raczej miała złe zdanie o tym filmie.
Rozumiem, że on ocenia Deadpoola na płaszczyźnie zabawy jakiej z niego wyniósł, ale ja aż tak świetnie się nie bawiłem, było kilka śmiesznych żartów (czyli jak na komedię która mnie śmieszy to bardzo dużo), ale były też wyjątkowo słabsze momenty i nietrafione żarty, które były tylko i wyłącznie wulgarne i nic nie przenosiły z sobą.
btw Twoje przewidywania okazały się trafne, gratulacje ;) Prawie 800 mln zielonych to już duży wyczyn, film był naprawdę niezły, a nawet dobry, dla mnie osobiście bez peanów, ale fani musieli być zadowoleni i nie dziwią mnie 10tki od takich osób. Jak dla mnie film na porządną 7-mke.

ocenił(a) film na 6

A co ma być?
Gdyby było odwrotnie nawet nie wspomniałbyś o rotten. To strona, na którą powołują się jedynie ci, którzy raz na jakiś czas mogą powiedzieć, że ich gust=gust krytyków. Zrozumiałbym jeszcze ten link, gdybyś zawsze powoływał się na cudzy osąd.
I o czym mają świadczyć te oceny? Był jakiś film Marvela, który był słabo oceniany na pomidorach?
Osobiście nigdy nie ufałem im, a po ocenach Ósemki Tarantina, Przebudzenia Mocy czy Creed całkowicie zapomniałem o tej stronie.
I śmieszą mnie wypowiedzi w stylu: "To niesamowite! Oceny cały czas rosną i film może okazać się najlepszym w historii kina". A śmieszą, ponieważ co tydzień któraś premiera zbiera takie komentarze:)

użytkownik usunięty
katedra

Jak to nie ? Zastanów się 2 razy ( chociaż w twoim przypadku to i tak za mało). Bardzo czekałem na F4, film okazał się klapą to i tak zrobiłem temat z oceną na RT. Zazwyczaj oceny krytyków się sprawdzają, np. Man Of Steel, czekałem na niego od czasu zobaczenia pierwszego trailera w kinie przed seansem TDKR, film okazał się dla mnie żartem to teraz jadę po nim jak po maśle. Widzisz oceny na takich portalach jak metacritic, albo rt mogą nam dać spore wyobrażenie o tym, czy film może ssać, czy będzie bardzo dobry, bo wiesz jednak to opinie ludzi którzy na kinie się znają...

ocenił(a) film na 6

Czyli innymi słowy mówiąc - zmieniasz zdanie jak chorągiewka na wietrze, bo ktoś
'mądrzejszy" napisał coś innego. Potwierdziłeś swoją "wartość", młody
Co to znaczy "znać się na kinie'? Przecież oglądając filmy sam możesz znać się na kinie, a jeśli chcesz wiedzieć na temat danej produkcji więcej to znajdziesz to w internecie. Ty myślisz,że krytycy mają monopol na wiedzę filmową, która w przeciwieństwie do wiedzy technicznej, jest osiągalna dla wszystkich i wszędzie?
Ale rozumiem, jesteś młody, nieopieprzony, głupoty piszesz. Za parę lat ci się to zmieni, też tak miałem. Też kiedyś uważałem, że kreskówki to arcydzieła kinematografii i wstydziłem się swoich ocen, gdy ktoś je porównywał do swoich. Przejdzie ci, spokojnie,

użytkownik usunięty
katedra

"Czyli innymi słowy mówiąc - zmieniasz zdanie jak chorągiewka na wietrze, bo ktoś
'mądrzejszy" napisał coś innego" Gdzie tak napisałem Wojtuś ? Napisałem "Widzisz oceny na takich portalach jak metacritic, albo rt mogą nam dać spore wyobrażenie o tym, czy film może ssać, czy będzie bardzo dobry" po seansie sam oceniasz czy film był dobry, czy też nie. Tobie chyba dalej nie przeszło z tymi animacjami, bo widzę że oceniasz je z marszu na 10/10, zakładam że połowy nawet nie pamiętasz, a oceniasz je z sentymentu, bądź też z powodu przesłania którego nie rozumiesz, w dodatku sugerujesz że ich twórcy powinni reżyserować filmy fabularne. Wojtuś jak dorośniesz, to ci się gust filmowy rozwinie i dostrzeżesz prawdziwą rozrywkową wartość filmu.

ocenił(a) film na 6

Jeśli sam nie wiesz, gdzie i co napisałeś to ja nie jestem od tego. Zapytaj nauczycieli, to są ludzie na odpowiednim stanowisku do tłumaczenia.
Owszem, wielu nie pamiętam, lecz systematycznie je sobie przypominam i rzadko kiedy waham się na inną oceną. Animacje w przeciwieństwie do filmów aktorskich rzadko kiedy mnie zawodzą.
Skoro jakiś reżyser ma znakomite pomysły to dlaczego nie może ich przenosić do filmów aktorskich?
Niestety jesteś ostatnią osobą, która może mówić o dorastaniu, gdyż jesteś w trakcie tego procesu.

użytkownik usunięty
katedra

Niestety Ty oceniając hobbita: bitwę pięciu armii na 8, dajesz mi do zrozumienia że owego procesu nawet nie zacząłeś. Bardzo mi się podobają wycieczki personalne co do mojego wieku, którego notabene nawet nie znasz. Znalazłeś się w ciekawej sytuacji psychicznej, wmówiłeś sobie że osoba z portalu internetowego, która systematycznie niszczy cię w komentarzach, jest od ciebie młodsza ? Nazywanie kogoś młodym, samemu będąc urodzonym w latach 90-tych, to lekka hipokryzja, nie sądzisz ;) ?

ocenił(a) film na 6

Kto śledzi mojego bloga, ten raczej wie jakie oceny wystawiam i dlaczego. Ty nie śledzisz, dlatego dorabiasz sobie rzeczywistość i argumenty.
Niestety wycieczki personalne zwykle związane są z obrażaniem kogoś. Ja jedynie stwierdzam fakt- jesteś młodszy ode mnie, co wiadomo, gdyż udostępniasz swoje dane osobowe i wiedzą na twój temat całemu światu.
Systematycznie to ty powinieneś powtarzać materiał w szkole, bo niszczyć to możesz kolegów w MineCrafcie, czy w co to tam teraz gracie.
Rozumiem, że aby być od ciebie starszym należy urodzić się w latach 50, bo tylko ten autorytet wieku uznajesz? Wiesz co? Muszę przestawać przyjmować zaproszenia do znajomych od dzieciaków, serio.

użytkownik usunięty
katedra

Czyli mam rozumieć że osoby młodsze od ciebie, nawet o symboliczny miesiąc nazywasz "młody", pewnie nie raz już ktoś Ci za takie uwagi zmienił wygląd twarzy. Nie posiadasz argumentów, a ich brak zamieniasz w wywody co do mojego wieku. Jesteś tu pośmiewiskiem, nawet w głupim temacie o Deadpoolu ktoś potrafi wejść i napisać w Twoim kierunku kilka nieciekawych słów, nie wygrasz ze mną nigdy bo jesteś na to za głupi. Poza tym czytanie twojego bloga, to jak czytanie jakiegoś brukowca z kiosku za 99 groszy, brzydzę się tym. Ostatnia informacja co do mojego wieku Wojtuś, śledząc jak zboczeniec seksualany mój profil na portalu społecznościowym, pewnie zauważyłeś tam zdjęcie z imprezy studniówkowej, dalej sądzisz że mam czas na grę w Minecrafta ?

ocenił(a) film na 6

Nie o symboliczny miesiąc, o 3-6 lat.
Tak, kinder banda napadła mnie w ślepym zaułku i anorektycznymi rączkami związała mi sznurowadła tak, że się potknąłem.
Posiadam i cały czas cię nimi częstuję, cóż poradzę,że zawsze zaczynasz pierwszy jakieś jęczenie, które spowodowane jest twoim wiekiem?
Ale w co ja mam z tobą wygrać? W chińczyka gramy? Bombę rozbrajamy na duście?
No i dlatego nie czytasz i nic nie wiesz i nadal pozostaniesz w koalicji ciemnogrodu.
Nie śledzę, wpisałem twoje dane i zobaczyłem parę zdjęć.
Też byłem królem świata po studniówce. Szkoda,że nie pamiętam, kiedy to już było. Masz, boś jeszcze młody i nieopierzony:)

użytkownik usunięty
katedra

Kto pierwszy zaczyna jęczenie ? Wszedłeś na ten temat i wypisujesz jak bardzo ludzie się mylą. Zachowujesz się jak kot, który co dziennie udaję się na bójkę z kocurami, po czym wraca pogryziony z podkulonym ogonem, a dzień później robi to samo. Jakiś user ci kiedyś już napisał, żebyś nie oceniał ludzi po wieku, bo sam zachowujesz się na jak 15 letnia zbulwersowana światem dziewczynka.

ocenił(a) film na 6

Tylko,że mi to napisała 15 letnia zbulwersowana światem dziewczynka:D

użytkownik usunięty
katedra

No nie wiem, to nie ja na wszystko narzekam Wojtuś.

ocenił(a) film na 6

Narzekam tylko na gimbołki, Kacperku

użytkownik usunięty
katedra

Userzy którzy są tu dłużej i mają większą wiedzę, też są "gimbołkami" Wojtusiu ?

ocenił(a) film na 6

Przebywanie przez dłuższy czas na portalu nie wiąże się z większa wiedzą na dany temat. Nie spotykam takich userów, zwykle są to jakieś Kacperki z postaciami Marvela w awku

użytkownik usunięty
katedra

Chodzi mi o osoby które piszą dojrzałe i merytoryczne recenzje, lub mają ciekawe artykuły na blogu. Oni też Cię niszczą. Znowu zaczynasz z tym avatarem ? Sam na swoim masz Kylo-Rena i Phasme.

użytkownik usunięty

Rozumiem że jest to forma walki z filmem, tak ? Boki zrywać.

ocenił(a) film na 6

Brawo, mój ty bystry obserwatorze otoczenia!

ocenił(a) film na 6

Szczególnie osoby o nicku Maniakowy_Fan lub Niszczyciel1998 i inne Dominiki i Patryki z Muminkami w awku.

użytkownik usunięty
katedra

Nie wiem kto to jest i mnie to nie obchodzi, ale widziałem parę ludzi z piórkami obok nicków którzy cisneli po Tobie, a ty nie potrafiłeś się obronić, tak jak teraz zresztą.

ocenił(a) film na 6

No, większość z nich to wartościowi ludzie z wiedzą sięgającą za horyzonty poznawcze i nie miałem z nimi szans. Rozbierali mnie jak prostytutkę i teraz ty to robisz. Na szczęście cenzus wiekowy obowiązuje i tanio skóry nie sprzedam nieletnim!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones