PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=514675}
7,5 350 154
oceny
7,5 10 1 350154
5,8 38
ocen krytyków
Deadpool
powrót do forum filmu Deadpool

No, ale czego można się spodziewać po wysokich notach, pochlebnych recenzjach i wielkiej popularności?!

Tylko początek jest dobry, gdy reżyser jest przedstawiany jako tępak, czy jakoś tak. W punkt!
Szkoda, że musiałem zobaczyć cały film, by zrozumieć, że to wcale nie była ironia.

ocenił(a) film na 7
beniaminGT

Jeśli jest obleśny u chamowaty, to powinieneś dać 8/10 bo taki był komiks i jak widać nawet po twojej opinie, film jest taki sam. Dowodzi to świetnej ekranizacji.

WTTW_FILM

Dobra adaptacja, co nie znaczy że film jest śmieszny czy dobry.

ocenił(a) film na 7
Andoryt

To znaczy taki jak komiks ale spoko, rozumiem, ie ogarniałeś wcześniej postaci i nie wiedziałeś jaki film będzie, to mógł się nei spodobać. Pozdrawiam.

WTTW_FILM

Dobra adaptacja bohatera, czyli film nie zmienił mu osobowości, jest taki, jak był w komiksie - chamski i sprośny (bo taki ma być). Ale bycie chamskim i sprośnym, można pokazać w sposób zabawny i ciekawy, albo nudny i sztampowy. Trailer był wyśmienity i choć nie oczekuje że film będzie taki, to jednak doznałem wielkiego rozczarowania. Film miał ogromny potencjał, nawet było kilka niezłych dowcipów i sytuacji, które jednak były szybko torpedowane nędzą pozostałych scen. Film miał pecha do kiepskiego reżysera, bez żadnego dorobku. Już lepszy byłby Seth MacFarlane.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Andoryt

Ale skoro komiks jest ot film też

ocenił(a) film na 3
WTTW_FILM

Jednak się nie zgodzę. Nie tak sobie, ale po namyślunku. Zgodność, jako kryterium oceny, może mieć zastosowanie jedynie wtedy, gdy szukamy zgodności z czymś dobrym, z czymś udanym. Film, który jest lepszy niż jakiś jego pierwowzór, nie jest z tego tytułu gorszy, bo mniej zgodny. Prawda?!
Idea wyjściowa mojego rozumowania jest taka, że zrobić gówno każdy potrafi. Równanie do gówna nie wymaga żadnego talentu - wychodzi samo. Ale żeby odtworzyć coś znakomitego, trzeba się czymś legitymować. Ta różnica rozstrzyga o braku uniwersalności kryterium zgodności w ocenianiu filmów.

Czyli podtrzymuję swoją notę i opinię. Być może zgodność występuje i zasługuje na 10 gwiazdek. Sam film jest jednak zniesmaczającym gniotem na około 3 gwiazdki.

WTTW_FILM

Oceniamy film, a nie komiks. Komiks moze sobie byc jaki chce - to z definicji rynsztok. Film to inna sprawa.

ocenił(a) film na 7
TrashO2

Oceniacie film o którym nie macie pojęcia nie znając postaci.

ocenił(a) film na 7
TrashO2

Napisz coś innego a nie spamuj mi tym samym cały czas, odpowiadam na wypowiedź, nie na kopiuj i wklej.

ocenił(a) film na 7
TrashO2

Sorka, zrypał mi się komp i otworzyło dwa razy to samo, myślałem że to inny temat wybacz ;)

ocenił(a) film na 10
beniaminGT

Po co oglądasz filmów z gatunku którego nie lubisz?

ocenił(a) film na 3
Himiteshu

Gatunków filmowych to ja nawet nie rozróżniam, a co dopiero mówić, że jakiś lubię, a jakiś nie. Lubię dobre filmy, a złych nie lubię i tyle.
Poza tym, gust wyrabia się z wiekiem, a że jestem już stary, to mnie żaden półgłówek marketingowiec na gniota nie nabierze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones