PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302192}
6,9 19 355
ocen
6,9 10 1 19355
Death Note: Notatnik śmierci
powrót do forum filmu Death Note: Notatnik śmierci

Serio, kto miał tak genialny pomysł, żeby zakwalifikować ten film jako horror? O.o Kryminał - tak, ja bym jeszcze dodała psychologiczny, tak jak jest w przypadku anime. Ale horror? Tylko
dlatego, że mamy Ryuka, który pięknością nie jest?

uru_the_neochild

Haha, może ktoś nie widział. ;D
Serio nie wiem.
Albo się byle czego boi. (:

ocenił(a) film na 4
uru_the_neochild

A wg Ciebie to jaki to gatunek filmowy ?

Może zapoznaj się z definicją: http://pl.wikipedia.org/wiki/Horror

Wydaje mi się, że przyzwyczailiśmy się, że horror to film pokroju: Piła lub jakiś film o wampirach lub zombiakach..

ocenił(a) film na 5
wesk

Tak jak napisałam wyżej, kryminał i psychologiczny.

Definicja istotnie mówi, że w horrorze chodzi o wprowadzenie do świata przedstawionego elementu, który łamie jego prawa. Ale mamy również taką wzmiankę: "W horrorze filmowym definicja ta ewoluowała na przestrzeni ostatniego stulecia (...) Celem filmowego horroru jest wywołanie u widza klimatu grozy, niepokoju lub obrzydzenia i szoku. Głównymi motywami horrorów są zazwyczaj wampiry, demony, duchy, wilkołaki, nawiedzone budynki, kanibale lub zombie (...)", jest również wspomniane, że horror spośród innych gatunków wyróżnia "liczna obecność scen gore", które oczywiście nie są konieczne, ale bardzo częste.

Nie powiedziałabym, że Death Note wywołuje uczucie grozy czy niepokoju. Nie boimy się niczego, po prostu obserwujemy historię, w dodatku w sposób dość charakterystyczny dla gatunku kryminalnego - znamy złoczyńcę, śledzimy od początku jego poczynania i czekamy na odpowiedź na pytanie: czy zostanie złapany?

Masz rację, że horror to nie muszą być flaki i straszne twarze, ale mimo to w moim odczuciu Death Note nie spełnia warunków, które kwalifikowałyby ten film jako horror.

ocenił(a) film na 2
uru_the_neochild

Niech będzie, że trochę horror, trochę kryminał, ale tak czy siak film raczej niskich lotów. A szkoda, bo zmarnowano bardzo duży potencjał.

asajka

A dlaczego "niskich lotów"?! Przecież pokazuje bardzo ciekawą intrygę, zupełnie nową w filmie. Sposób filmowania (szczegółowy i nieco rozwlekły) jest typowy dla filmów japońskich i podkreśla intrygę. Aktorstwo też bez zastrzeżeń. Tylko bóg śmierci wydaje się przerysowany, ale to typowe dla kultury Japonii. Pomieszanie gatunków też jest ciekawe. Jak dla mnie 8/10.

ocenił(a) film na 2
Franio

mi bóg śmierci akurat pasował, ale reszta mnie nie przekonała. wolę jednak anime

asajka

Ale dawać tylko 2 jak jakiemuś gniotowi?! Przecież to naprawdę zbyt mało. 2 to może dostać gniot przykładowo polski "Kac Wawa".

ocenił(a) film na 2
Franio

Dla mnie ten film był naprawdę męczący, nużący i bez jakiegokolwiek napięcia. Postać Lighta bardzo spłaszczona, z resztą inne postaci także nieprzekonujące. Brak intelektualnych potyczek z L i gry, jaką między sobą prowadzili. Elementy grozy rodem z parodii albo jakiejś komedii. I nawet nie chodzi o to, że wcześniej oglądałam anime. Nawet, gdybym nie znała rysunkowej wersji, to i tak film nie zrobiłby na mnie większego wrażenia. Stąd właśnie taka, a nie inna ocena.

ocenił(a) film na 5
asajka

Wiesz, tym komentarzem przekonałaś mnie, żeby obniżyć moją ocenę.

ocenił(a) film na 6
Franio

Lepiej obejrzyj anime w którym cała intryga jest znacznie lepiej rozwiązana.

Dealric

Nie lubię anime i z reguły nie oglądam żadnych kreskówek, więc ta opcja odpada. Dlatego oceniłem sam film, bez znajomości wersji anime.

ocenił(a) film na 6
uru_the_neochild

To jest horror.
Dla uświadomienia kryminał może być także horrorem. Film psychologiczny (a tu tego nie mamy. W anime owszem, tu nieszczególnie) może być horrorem.

Nic się w żaden sposób nie wyklucza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones