PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32802}

Diabelskie nasienie

Demon Seed
6,0 1 720
ocen
6,0 10 1 1720
6,0 3
oceny krytyków
Diabelskie nasienie
powrót do forum filmu Diabelskie nasienie

7/10

ocenił(a) film na 7

Jestem pozytywnie zaskoczony, gdyż spodziewałem się miernej produkcji, a w gruncie rzeczy okazało się byc conajmnien przezwoicie. Jest to klasyczny film SF opierający się na absurdalnym pomysle zaplodnienia kobiety przez komputer. Czy rzeczywiście jest durny? otóż reżyser postarał się ubrac go w ten sposób iż wrażenie idiotycznego pomysłu pęka niczym mydlana baka. Osobiście polecam(jako osoba, ktora nie jest entuzjastą SF)

ocenił(a) film na 7
_suspect_

Powiem szczerze, że też nie spodziewałem się wiele po tej produkcji ale jak dobrze się miło rozczarować. Film jest bardzo dobry choć zdecydowanie się postarzał, chodzi tu głównie o efekty specjalne, które mogą razić niektórych widzów. Wielkim plusem jest fabuła, która równie dobrze i teraz mogłaby być realizowana. Film do końca trzyma w napięciu z niebrakującym psychologicznym podtekstem i klaustrofobicznym klimatem, osobiście również polecam (7+)

ocenił(a) film na 8
VRS

Uroku tej produkcji dodaje jeszcze ten geometryczny robot, który idealnie odwzorowuje morderczy chłód czysto analitycznej postawy komputera. Nie wiem czy w lepiej zrealizowanym filmie taka maszyna by nie raziła za bardzo.
Również nie spodziewałem się wiele, a okazał się ten horror SF całkiem sensownym i dobrze zrealizowanym filmem. Bardzo łatwo uwierzyć i poddać się historii kobiety zniewolonej i zupełnie bezsilnej wobec technologii. Plus specyficzny styl lat '70.
3/5 aka 8/10 ode mnie

ocenił(a) film na 6
Khaosth

Fabuła na tyle fantastyczna, że po odjęciu "filmowych ulepszaczy" staje się całkiem realna - a na pewno dzisiaj bliżsi jesteśmy podobnych wypadków. Twój link z `zakochanym robotem` najlepszym przykładem ;)
Jak na swoje lata przyzwoicie zrealizowany i wciąż robiący dobre wrażenie thriller s-f. Oczywiście trzeba przymknąć oko na niewielki budżet i skromną realizację, ale jeśli tylko kogoś na to stać, to spędzi udany czas w paszczy elektronicznego szaleństwa.
6+/10

Khaosth

bardzo mi się podobał ten geometryczny twór wzorowany chyba na origami :) szczególnie w ruchu wyglądał bardziej futurystycznie niż te wszystkie komputery, rdzenie i gadżety.

ocenił(a) film na 7
tipopo

Ten robot był ekstra. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. W tamtych latach to musiało być jakieś cudo. Ruchome kamery czy mechaniczna dłoń to chyba metodą poklatkową zrobili albo przy użyciu miniaturowych silniczków. A teraz to tylko efekty komputerowe i wybuchy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones