PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33216}

Diva

6,9 635
ocen
6,9 10 1 635
7,0 6
ocen krytyków
Diva
powrót do forum filmu Diva

Lubię takie filmy o intensywnej, trochę dziwnej atmosferze. W "Divie" podobają mi się bohaterowie (to grupa "niekonwencjonalnych" Paryżan), świetna scenografia (z domem głównego bohatera na czele) i zdjęcia Phillipe Rousselota.

Ultranowoczesny, jak na swoje czasy, sposób realizacji eż ma swój urok, a napewno pomaga w stworzeniu atmosfery. Jego cechy to udziwniony montaż rodem ze wczesnego MTV, rucliwa kamera i wykorzystanie w kompozycji kadrów jaskrawych kolorów.

Jako klasyczny thriller "Diva" radzi sobie gorzej, choć są chwile, w których reżyserowi udaje się wywołać w nas napięcie. Generalnie jednak stroni od klasycznych, mechanicznych nieco, chwytów.

To film dla amatorów tego rodzaju kina. Napewno nie spodoba się wszystkim, ale myślę, że powinni go zobaczyć ludzie interesujący się historią filmu- przez takie filmy bowiem stylistyka wideoklipów trafiała do kina, na długo odmieniając jego kanony estetyczne.

Ridley

Film ma baaardzo specyficzny klimat, watek kryminalny jest na bardzo slabym poziomie, romans wypada strasznie sztucznie... ale muzyka... W koncu jest to film o muzyce i wlasnie ta jego czesc jest najmocniejsza. Utwor fortepianowy ktory slychac podczas scen gdy Jules i Cynthia przechadzaja sie po Paryzu... I wspomniana przez mojego przedmowce praca kamery... Jest rewelacyjna jak dla mnie. Szczegolnie pare ujec przypadlo mi do gustu. Jednak jako calosc film jest dosc slaby i tylko jego strona audio-wizualna go ratuje. 6/10 (za prace kamery i muzke)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones