PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657170}

Dobry dinozaur

The Good Dinosaur
6,7 28 432
oceny
6,7 10 1 28432
5,8 13
ocen krytyków
Dobry dinozaur
powrót do forum filmu Dobry dinozaur

Wy też odnieśliście takie wrażenie? Masa odniesień do owej animacji, scena śmierci ojca Arlo niemalże identyczna jak śmierć Mufasy, moment gdy Arlo i ojciec wychodzą na nocny spacer -> rozmowa Simby i Mufasy po spotkaniu z hienami, duch pojawiający się w decydującym momencie filmu, oznajmiający główemu bohaterowi 'Ja żyję w tobie, blablabla, pamiętaj kim jesteś', ptakodinozaury atakujące Arlo (Arla?) w scenie z bizonami są łudząco podobne do Eda, Shenzai i Banzai'a.
Trochę tego za dużo.

ocenił(a) film na 6
jestemnikko

Oczywiście, było tego zdecydowanie za dużo, ale mimo wszystko twórcy mieli fajny pomysł z tą asteroidą. Nie czytałem wcześniej opisu i byłem zaskoczony, że tak sobie przeleciała (pomijam prędkość, z jaką leciała, w końcu to film dla dzieci),a dzięki temu film odbiega całkowicie od "Pradawnego lądu". Konstrukcja fabuły jest dobra, ale zabrakło jednak oryginalności. Nawet rysowanie pniem skojarzyło mi się od razu z "Jak wytresować smoka?", choć w obu filmach ta czynność ma różne znaczenia.
Jeżeli scenarzystka, zanim napisała "Dobrego dinozaura" pracowała nad "W głowie się nie mieści", to wcale się nie dziwie, że zabrakło jej pomysłów, bowiem ta druga animacja jest genialna.

ocenił(a) film na 6
toma_90

Małe sprostowanie: z "Pradawnym lądem" pomyliłem się, tam były ruchy górotwórcze, asteroida była w animacji "Dinosaur" z 2000 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones