PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5124}
6,5 2 474
oceny
6,5 10 1 2474
5,5 10
ocen krytyków
Dolina Issy
powrót do forum filmu Dolina Issy

Obejrzałam przede wszystkim dlatego, że ktoś kiedyś gdzieś napisał, że to jest film w klimacie "Kroniki wypadków miłosnych", którą uwielbiam - jest to cudowny, piękny, klimatyczny film.
A "Dolina Issy"...hm... za pejzaze byłoby 10/10 ale trochę punktów muszę poodejmować
- dialogi...no cóż, napiszę to - niezrozumiały bełkot. Sorry, ale jedynie słowo "bełkot" dobrze to oddaje
- niewyraźny obraz - właściwie to momentami prawie nic nie widać. W związku z tym że mało słychać i mało widać połowy trzeba się domyślać, albo olać fabułę i skupić się na... oglądaniu (pięknego, to fakt) lasu, łąk itp.
- muzyka - mi nie pasuje
- klimat mroczny, maksymalnie dołujący, bardziej mroczny niż w "Wilczycy". Po obejrzeniu tego filmu późnym wieczorem prawie nadawałam się do wysłania na terapię przeciw depresji i stanom lękowym. Tu nie ma nic z baśni, a jeśli już to braci Grimm...
W sumie 6/10. Oczekiwałam czegoś mniej ponurego.

ogonktorymachapsem

Obejrzałam raz - dziękuję. Pozostanę przy książce.

ocenił(a) film na 10
ogonktorymachapsem

Mnie się to raczej ze "Zwierciadłem" (choć właściwie tylko początkiem tego filmu) Tarkowskiego skojarzyło ze względu na tematykę, podobną w sumie okolicę i podobny motyw zderzenia krajobrazów miejskich z wiejskimi. Również "Wenecja" Kolskiego przyszła mi na myśl, ale to chyba ze względu na podobną kolorystykę. "Kronika wypadków miłosnych"? Może jako obraz odchodzącego w przeszłość świata, ale ogólnie nie bardzo...

Mała rada ode mnie: spróbuj jednak obejrzeć jeszcze raz i dokładniej wsłuchać się w owy "bełkot", zwłaszcza ten recytowany w "przerywnikach". Ludzie bywali w świecie nazywają to czasem "liryką".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones