PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5131}

Dom dusz

The House of the Spirits
7,7 41 933
oceny
7,7 10 1 41933
7,2 5
ocen krytyków
Dom dusz
powrót do forum filmu Dom dusz

Szczególnie postać Feruly zasługuje na nagrodę. Glen jest moim Mistrzem, tuż za nią Meryl i jej znakomita rola. Panie są wspaniałe, zagrały rewelacyjnie, oczywiście inni aktorzy równie dobrze sobie poradzili. Jestem pełen podziwu za odtworzenie tych ról.

ocenił(a) film na 9
CityOnilne

POPIERAM....

CityOnilne

dokladnie. :/ to kpina!

CityOnilne

Dokładnie!! Jak taki doskonały film z taka obsadą nie dostał nagrody!!

ocenił(a) film na 7
_meryl_streep_

ja wam powiem - nie spodobał się żadnemu jury.

CityOnilne

To jest śmieszne że ten film nie jest w TOP 100, a że nie dostał żadnej nagrodny to po prostu świnstwo.

ocenił(a) film na 10
max_payne_fw

naprawdę miałem nadzieje, że chociaż dostanie nominacje Meryl i Glenn (Glenn wg mnie genialnie zagrała, szczególnie jak już było zbliżenie, jak nie żyje, to było takie przenikliwe). Naprawdę wstyd

ocenił(a) film na 9
CityOnilne

Zgadzam się, może nie sam film, ale aktorzy jak najbardziej zasłuzyli na nagrody. Ale o ile dobrze się orientuję, rok 1993r. w którym powstał Dom dusz, obfitował w szereg innych świetnych, ba- doskonałych filmów - Lista Schindlera, Fortepian, W imię ojca, Okruchy dnia, Filadelfia, Wiek niewinności.... Jury konkursów i festiwali mieli naprawde twardy orzech do zgryzienia... :)

ocenił(a) film na 10
Katalina130

No dobrze, ale jest to trochę przykre, że pominięto akurat klasykę :(
Abstrahując, czy ktoś też ma tak jak ja, że scenę spowiedzi Feruli mogę oglądać non-stop i zawsze panuje przy tym taki niepowtarzalny mistyczny klimat?

ocenił(a) film na 8
Katalina130

To jest jedyne logiczne wytłumaczenie ;)

ocenił(a) film na 10
mona_m

Tak, to jednak jedyne wytłumaczenie. Ale nie wiem jak wy podchodzicie do tego, ale są filmy, które naprawdę zasługują na potępienie, złą notę a jednak nominuje się je w wielu kategoriach prestiżowych...

ocenił(a) film na 10
CityOnilne

W pełni się zgadzam! Uważam, że Meryl i Glenn tak wspaniale, wręcz idealnie, odtworzyły relację, która je łączyła... Aż nie mam słów żeby to opisać. Uważam, że każda z nich powinna dostać Oscara.

ocenił(a) film na 8
CityOnilne

Ja również się zgadzam, film jest znakomity pod wieloma względami, ale przede wszystkim aktorstwo zasługuje na dostrzeżenie...

ocenił(a) film na 8
CityOnilne

Zgadzam się w pełni. Obie wybitne aktorki stworzyły w tym filmie znakomite,niezapomniane kreacje. Zasłużyły nimi na prestiżowe nagrody.
Tak na marginesie: Meryl na swoim koncie Oscary, natomiast Glenn ani jednego. Trudno mi to zrozumieć, bo dzięki niejednej roli powinna zdobyć tą nagrodę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones