PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33068}

Dopuszczalne ryzyko

Robin Cook's Acceptable Risk
5,5 53
oceny
5,5 10 1 53
Dopuszczalne ryzyko
powrót do forum filmu Dopuszczalne ryzyko

Książka była super - w umiejętny sposób łączyła dwa wątki - prowadzenie badań dotyczących nowego leku, i śledztwa w sprawie czarownic z Salem.
Co jednak wyszło z tego ciekawego materiału twórcom filmowym?

ocenił(a) film na 7
gw1azdeczka

2 lata ;) ale lepiej późno niż wcale
prawdopodobnie nic dobrego im nie wyszło, adaptacje Cooka (a było ich kilka już) z wyjątkiem Comy to raczej słabiutkie filmy

ocenił(a) film na 7
Mr_Mey

i kolejne półtora roku.
Film nawet nie był taki najgorszy. Oglądało się całkiem dobrze mimo pewnych niezgodności z książką. Niemniej książkę czytałem dawno temu i wielu wątków czy postaci nie pamiętam.
Lepiej niż się spodziewałem. :)

Mr_Mey

książkę czytałam z zapartym tchem... a film reprezentuje o wiele niższy poziom. niestety:(

aneczka_89

Gdzie można ten film zobaczyć? Na torrentach nie mogę znaleźć

gw1azdeczka

Nie rozumiem was zupełnie. Pisarz lekarz, który nawet nazwy chemiczne przekręca. Jeden wątek. Propagandowe i tandetny poziom książki chyba klasy F lub dalej.
Gdzie tu zaparty dech to nie wiem chyba wstrzymać oddech by nie zwymiotować od namiaru kiczu. Zmarnowany czas na czytaniu tego badziewia. Ale film zobaczę ze względu na super ekranizację Comy.

eowine

Może to nie autor, tylko polski tłumacz przekręca nazwy? :p Ale to tylko taka sugestia. Nie jestem biologiem ani chemikiem, więc siłą rzeczy żadnych niezgodności nazw nie wyłapałam, a wymądrzać się przecież nie będę :p
A co do filmu, mam ogromny opór, żeby go obejrzeć. W ogóle chyba nie przepadam za ekranizacjami książek (za wyjątkiem Harry'ego Pottera, Hobbita i Lotra, ale to trochę inna bajka). Takie ekranizacje najczęściej psują moją wizję wypracowaną w wyobraźni i boję się, że to samo stanie się z Dopuszczalnym Ryzykiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones