PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5166}

Doskonały świat

A Perfect World
7,8 82 988
ocen
7,8 10 1 82988
7,3 12
ocen krytyków
Doskonały świat
powrót do forum filmu Doskonały świat

Polecam wcześniejszy film o bardzo podobnej tematyce (to raczej pewne, że Eastwood na nim właśnie oparł swój "Doskonały świat") "DZIEŃ MARTINA". http://www.filmweb.pl/film/Dzie%C5%84+Martina-1984-7571
Świetny, a jak widać mało znany...

ocenił(a) film na 10
lacrimalia99

Jeden z lepszych filmów jakie widziałem, porusza bardzo istotne tematy: bicie dzieci, relacja ojca i syna. No i chyba dlatego większość chłopców/mężczyzn będzie płakało na samym końcu.

ocenił(a) film na 7
neopunk

Jestem w mniejszości...

ocenił(a) film na 8
RAC_79

A ja w większości :)

ocenił(a) film na 9
RAC_79

nie ma się czym chwalić

ocenił(a) film na 7
popolupo77

Po prostu byle ckliwe gówno nie złapie mnie na taki chwyt.

ocenił(a) film na 9
RAC_79

no trochę masz racji, jednak w tym wypadku nie do końca bo relacja między chłopakiem i kevinem jest zagrana po mistrzowsku, może z ostatnią sceną clint trochę przesadził ale to przecież holiłud ;)

ocenił(a) film na 9
neopunk

Chyba lepiej nikt by nie okreslil fenomenu tego filmu. Brawo! Ogladalem go po raz drugi i szczerze ciezko jest wytrzymac bez lez na koncu... Wszystko dzieki niejednoznacznej psychologii bohaterow, sprawnie poprowadzonemu watkowi przyjazni, oraz smutnego dziecinstwa Butcha, ktore doprowadzilo go do tego, kim sie stal...

ocenił(a) film na 8
lacrimalia99

Inspiracja czy może po prostu remake? Nie widziałęm Dnia Martina,ale po opisie to Doskonały Świat wydaje się remakiem tego filmu :)

bieniu11

Który to natomiast jest remakiem filmu z 1975 "Le Ricain" ;)
https://www.filmweb.pl/film/Le+Ricain-1975-7210

A w zasadzie to nawet Pallardy, reżyser Le Ricain, oskarżył Clinta o plagiat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones