PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39}

Dotyk miłości

At First Sight
6,9 6 463
oceny
6,9 10 1 6463
Dotyk miłości
powrót do forum filmu Dotyk miłości

Niestety Val Kilmer nie przekonal mnie swa gra aktorska. Zagranie niewidomego czlowieka nie jest latwym zadaniem, jednak od czasu gdy zobaczylam genialna role Pacino w "Zapachu kobiety" wiem, ze da sie to realistycznie i przekonywujaco odegrac. Kilmerowi do mistrza Ala bardzo daleko. Uwazam, ze rola Virgila w innym wydaniu aktorskim wypadlaby o niebo lepiej. Mira Sorvino, ktora bardzo dobrze poradzila sobie w "Lulu na moscie" w tym filmie zdaje sie byc niewyrazna, nie daje z siebie wszystkiego, a szkoda, bo to calkiem niezla aktorka. Jedyne co rzuca sie u niej na pierwszy plan to permanentne powtarzanie "oh my god" i "I'm sorry"... W rezultacie ogól wypada nieźle, lecz bez większego polotu i głębi. Niektore momenty wydaly mi sie zbyt cukierkowe i poruszające chyba tylko dla egzaltowanych czytelniczek Harlequina.
"Przebudzenia" z 1990, ktore prezentuja opowiesc tego samego autora co "Dotyk milosci" poruszyly mnie o wiele bardziej. Film ten potrafi wzruszyc do glebi, wywolac lawine roznych emocji, sprawic, ze w oku zakreci sie nie jedna lza. Gra De Niro miażdzy swym perfekcyjnym realizmem, moment gdy po raz pierwszy patrzy na Williamsa przy stoliku z kredkami jest nieoceniony...W "Dotyku milosci" niestety tej magii nie ma...
Podsumowujac: ogolnie film nie okazal sie doszczetnie i banalnie zestetyzowany. Nie wieje tu mocno nudą i niektore momenty potrafią pochlonac, dlatego daje mocne 6.

south-of-heaven

Zgadzam się w zupełności. Kilmer jest wręcz śmieszny a Mira Sorvino bezbarwna.Mogło być zdecydowanie lepiej.

south-of-heaven

odniosę się tylko do "Zapachu kobiety" ten film jest przereklamowany a gra aktorska wcale świetna nie jest.

ocenił(a) film na 8
markin

No niestety muszę się zgodzić, że Val Kilmer nie był przekonywujący w tym filmie, ale cała historia bardzo ciekawa
i film uświadamia nam, że nie wszystko można zobaczyć wzrokiem.
Dlatego oceniłam go w ten sposób.
Moim ulubionym filmem z tego gatunku to "Nietykalni" - oglądam go bardzo często i za każdym razem mnie
przenika.

markin

Prowokujesz? czy kpisz sobie? Film oczywiście po amerykańsku happy i correct, ale ja to wolę niż europejski, zwłaszcza polski, skrwsński, nihilizm i degrengoladę moralną.

Alior01

co mnie obchodzi polskie kino mówię o innym filmie

ocenił(a) film na 6
south-of-heaven

Absolutnie się zgadzam. Film można określić krótko - do bólu holiłódzki. Piękna bajeczka o niewidomym panu, który poznaje och-jakże-piękną panią, najpierw zaczyna widzieć, potem znowu ślepnie, koniec historii. Fabuła rodem z harlequina, przeżycia bohaterów podobnież. Na plus względy formalne, przyzwoite aktorstwo (nie powala, ale nie miałam ochoty rzucić szklanką w telewizor), zdjęcia muzyka, ale wszystko to jakieś przezroczyste. A wydaje mi się, że był materiał na coś lepszego.

ocenił(a) film na 6
littlelotte52996

bo to historia oparta na faktach... Trzeba poczuć tę sytuację, jak na sobie.

ocenił(a) film na 6
Korekta

Czego absolutnie nijaki i rodem wzięty z harlequina klimat filmu raczej nie ułatwia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones