PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=272178}

Drezno

Dresden
6,9 1 502
oceny
6,9 10 1 1502
Drezno
powrót do forum filmu Drezno

Po przeczytaniu komentarzy spodziewałam się czegoś w stylu Eriki S. a film mnie zaskoczył każdy amerykański film zawiera w sobie sto razy więcej przekłamań niż Drezno ale nikomu to nie przeszkadza bo Amerykanie stali po stronie dobra. Z czym ja się absolutnie zgadzam ale uważam że film ( poza kwestią Żydów) przedstawiał niemieckie społeczeństwo w nie najlepszym świetle poza Anną i Marią reszta to tchurze albo kanalie. Ojciec - skorumpowany, matka zimna i powierzchowna, siostra koszmarna, naziści okrutni. Anglicy nie byli ani przerysowani ani pominięci wyraźnie powiedziano, że nalot jest konieczny bo istnieje ryzyko użycia broni atomowej przez niemców. Uważam że to jest dobry film chociaż w Polsce chyba nie do przyjęcia i to z dużej winy niemców ( że takie panie Eriki mogą swobodnie u nich działać). I trudno się nie zgodzić że każda współczesna wojna niesie niewyobrażalne straty w cywilach.

ocenił(a) film na 5
sany

Zgadzam się obraz społeczności niemieckiej raczej dobrze przedstawiony – bez przesłodzeń, ale mimo wszystko film był dla mnie marny. Nie mam nic przeciwko romansom wojennym, ale ten pomysł był równie nieprawdopodobny co fabuła „Końca naszego świata”. Dobra Niemka odrzuca narzeczonego dla dopiero co poznanego brytyjskiego pilota w świetle brytyjskich bombardowań miasta. Anglik spada w jakimś lesie i nagle znajduje się w centrum Drezna w szpitalu, gdzie bez problemów się ukrywa, a Ona go nie wydaje. Co jak co ale takie rzeczy tylko w bajkach dla naiwnych. Końcówka jeszcze sugeruje że film był na faktach na co potwierdzenia nie znajduję w Internecie i wprowadza to tylko widza w błąd. Ciekawe skąd Żydzi w mieście w 45 roku ? Ostatnie transporty Żydów z Niemiec miały miejsce chyba jeszcze w 43 r., i po nich raczej się Żydzi nie ostali na wolności. Bezsensownie autorzy filmu tworzyli nierealny romans odbierając filmowi wiarygodność. Do tego film ciągną się i ciągną. Film mnie rozczarował, a oglądałem go naprawdę z nadzieją, albowiem w bombardowaniu Drezna nie zginęli jedynie „biedni Niemcy”, ale także zupełnie niewinni Polacy będący tam robotnikami przymusowymi w tym mój śp. wujek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones