PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631979}
7,1 205 758
ocen
7,1 10 1 205758
6,8 35
ocen krytyków
Drogówka
powrót do forum filmu Drogówka

no hahahaha,chcecie jakoś zachęcić młodzież aby wstąpiła do drogówki? Naprawdę dawno nie widziałem aż tak
przerysowanego filmu.Można nie lubić mundurowych,no ale dajcie spokój...

ocenił(a) film na 6
RIXIKON

W tym filmie tak naprawdę, nie chodzi o policję a o społeczeństwo. Przecież to one jest tutaj tym głównym złym. Począwszy od "lumpa" próbującego przekupić policjanta za 20 złotych, a skończywszy na czołowych politykach. Społeczeństwo jest złe i to ono demoralizuje i wykrzywia swoich stróżów. Ten film nie jest płytki, jak to próbują mu zarzucić niektórzy. Smarzowski znów pokazuje wszystkie ciemne strony ludzkiej natury, tym razem jednak karze nam się przejrzeć w zwierciadle z napisem policja.

ocenił(a) film na 4
nietutejszyodwczoraj

No,no bardzo dobre argumenty,tylko,że mi chodziło wyłącznie o pokazanie mundurowych,nic nie pisałem o społeczeństwie bo wydawało mi się to w miarę normalne (łapówki itp).No ale spróbuj zaprzeczyć,że pokazanie drogówki w taki sposób jest karykaturalne,pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
RIXIKON

Jasne, że przerysowane - ale policja w tym filmie jest tylko narzędziem do ukazania nas - owym lustrem. Im większa deprawacja stróżów prawa tym większe podkreślenie naszego upadku. Przecież to policja jako stróż prawa, ksiądz jako stróż moralności oraz wójt jako przedstawiciel struktur państwa powinni świecić przykładem. Jeśli oni są tak źli, to jacy jesteśmy my? Kim okazuje się arcyłotr (grany przez Stuhra)? Czy nie jest czasem szanowanym przez nas członkiem elity społeczeństwa i jak można wnioskować z rozmowy przykładnym mężem? Zresztą zauważ, że kluczowe są słowa Madeckiej o tym że chce by ją szanowano jako policjanta. Zadaje pytanie dlaczego nie może pokazać się z dumą w mundurze? Powtórzę się, w tym filmie to nie policja jest winna temu jaka jest, ale ci których ma chronić.

ocenił(a) film na 4
nietutejszyodwczoraj

Jakoś nie doszukiwałem się w tym filmie drugiego dna,może jak obejrzę za kilka lat ponownie to docenię tę produkcję

ocenił(a) film na 5
RIXIKON

szkoda czasu. lepiej dodać do "nie wrócę więcej".

ocenił(a) film na 4
rafusss

Ten film to dno, koniec tematu :D

ocenił(a) film na 7
nietutejszyodwczoraj

Głupoty piszesz panie nietutejszy. Jednymi winnymi całego syfu są mikrocefale ze styku polityka - biznes. Pomniejsi co dają w łapę to też nie jest całe polskie społeczeństwo. Twoje wnioskowanie trąci demagogią i niezrozumieniem filmu.

ocenił(a) film na 1
RIXIKON

no dokładnie, po 10 minutach wyłączyłem i daje 1 . Zdeprawowane wieśniaki którym wszystkie kobiety zamiast mandatu oferują sexx...... rezyser to jakis hory umysłowo debil

ocenił(a) film na 8
Muhomorniczy

avengersów też odbierasz tak dosłownie? to że w filmie trwającym 2h pokazano patologię nie znaczy że to 100% prawdy przez cały czas w prawdziwym życiu. ten film w ogóle nie jest o policji. Policja jest tu tylko tłem do całej sprawy. to jest dramat antyczny jak Król Edyp albo Antygona. Nieważne co zrobi główny bohater to i tak jest stracony, bo wkopał się niezłe bagno. kluczem do zrozumienia jest tu zdanie, jak chcesz naprawiać świat, to zacznij naprawiać od siebie, wypowiedziane przez komendanta

ocenił(a) film na 7
Muhomorniczy

Hory to są góry w języku czeskim, wieśniaku.

ocenił(a) film na 6
RIXIKON

Polska Donalda Tuska w pigułce. Tak było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones