PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633853}

Droga do zapomnienia

The Railway Man
7,2 32 220
ocen
7,2 10 1 32220
6,2 6
ocen krytyków
Droga do zapomnienia
powrót do forum filmu Droga do zapomnienia

Film pokazuje prawde o wyjątkowym bestialstwie Japończyków niestety nie wolno obecnie używać okreslen jakie do nich pasują. Mamy za to na koniec wybielanie bandytów by sie usprawiedliwic chca zostac przyjaciółmi ofiar by nie ponosić konsekwencji tego co robili. Niestety ale takich przykładów sa tysiące gdzie kaci zostali bezkarni po wojnie zajmowali nawet wysokie stanowiska i zyli wręcz w luksusie a ich ofiary klepały nie tylko biede ekonomiczna ale były psychicznie wykonczone. Taka to właśnie jest sprawiedliwość .

ogladacz_4

Ale na jakim świecie ty żyjesz, że wierzysz w sprawiedliwość? Wiele ludzi po okresie dziecięcym wyrasta z tej ułudy ale niektórym ona pozostaje i krzyczą o sprawiedliwości na świecie. Dorabiają sobie ideologię karmy, w ostateczności wierzą, że Bóg na sądzie ostatecznym wyrówna rachunki.

Jeśli lepiej się wam tak żyje - proszę bardzo. Jestem jednak przekonany, że życie każdej z czytających mnie osób jest wybrukowane niesprawiedliwością mi. Niektórzy mają tego świadomość inni tłumacza to sobie na wiele sposobów choćby tych wymienionych powyżej.

Świat sam w sobie nie jest czarno biały ani symetryczny. Świat ludzi z naszymi zasadami choćbyśmy i chcieli, również nie będzie, możemy jedynie próbować wyrównywać szansę.

Do autora tematu: tak, taka właśnie masz sprawiedliwość, o której płaczesz przez cały temat :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones