PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539508}
7,0 2 421
ocen
7,0 10 1 2421
Dwa ognie
powrót do forum filmu Dwa ognie

Film to jedna wielka bujda.
Po pierwsze: Od kiedy Białorusini rozmawiają po Polsku między sobą i umią go tak doskonale?
Po drugie: Od kiedy jedenastoletnia dziewczynka z Białorusi umie rozmawiać po Angielsku lepiej niż
w Polskich liceach?
Po trzecie i chyba najważniejsze: Od kiedy ze Szwecji deportują osoby z państw Arabskich bo ja tutaj
mieszkam i wiem że to by było uważane za rasizm według Szwedów.
Film miał jedną dobrą strone: Bohterka i jej piersi którd były piękne i naturalne mimo iż Ona sama
wyglądała niczym kościotrup to po zobaczeniu co skrywa za ciuchami zachwyciłem się ;)

PS. Współczuje bohaterce że musiała oddać swe piękne ciało Arabowi i staremu obleśnemu
Szwedowi

użytkownik usunięty
Jkara

Zacznijmy od podpunktu nr 1: to była mniejszość polska na terenach Białorusi. Ponadto nie "umią" a umieją.
Nr 2: dzięki sile woli oraz motywacji człowiek jest w stanie szybko przyswoić obcy język, a na dodatek dziecko łatwiej chłonie wiedzę. Dziewczynka była pojętna i miała materiały - bez problemu mogła tego dokonać; nie używała wyszukanych słów w rozmowie.
Jeżeli popatrzeć na polskie licea pod względem językowym, to można się załamać (nie mówię tutaj o profilach dwujęzycznych), ponieważ nie ma nawet dobrej książki, która byłaby dostosowana do praktycznej nauki języka obcego. Ogólnie w Polsce, żeby nauczyć się jakiegokolwiek języka to trzeba wiele dać od siebie, a nie polegać tylko na ofercie Ministerstwa Edukacji.
Nr 3: deportacja osoby starającej się o azyl a osoby legalnie przebywającej, to różnica. Jeżeli Ali nie miał jasnej sytuacji, jego dokumenty budziły zastrzeżenia - jak najbardziej mógł zostać odesłany do swojego kraju. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że MIAŁ możliwość ponownego ubiegania się o schronienie.

Najwidoczniej nie jesteś wymagającym widzem, skoro najbardziej interesowały Cię piersi, ale każdy ma inne pobudki.
Na dodatek smutno mi czytać, iż współczujesz bohaterce tego, że "oddała swe piękne ciało Arabowi", gdyż w ten sposób wypływa z Ciebie nietolerancja oraz brak zrozumienia dla prawdziwej miłości, poniekąd brak empatii.
Pozdrawiam :)

Wypływa z niego nietolerancja? Pozwól mu mieć własne odczucia, pisząc w ten sposób obnażasz swoją nietolerancję dla innych poglądów i odczuć, każdy do nich ma prawo. W Tobie nie wzbudzał ten związek żadnych emocji tego typu, u niego wzbudził, a Ty wywołujesz u niego poczucie winy.
Np. ja nie znoszę scen gwałtów w filmach, czy scen które wzbudzają u mnie po prostu odrazę/obrzydzenie (np. jej "relacja" ze Szwedem). Czy przez to nie jestem tolerancyjny? Bo odpychają mnie np. sceny gwałtów, które później "przeżywam" dosyć długo?
Nie, to są moje odczucia i mam do nich prawo, tak samo jak Jkara do swoich. Owszem, moje odczucia mogłyby ranić (tak samo jak Jkary)- np. tego Szweda, ale jest to postać fikcyjna, wiec siłą rzeczy (zresztą być może taki był zamysł reżyserki?)... a Twoje powiedzmy wprost- zarzuty o brak tolerancji mogą ranić Jkarę, bo on żyje, jest gdzieś tam po drugiej stronie. Może przez to blokować swoje emocje, wywoływać w sobie sztuczne poczucie winy.
Chciałaś siebie przedstawić jako osobę nietolerancyjną i jako "obrończynię", a wyszło na to, że jesteś bardziej (jeżeli w ogóle Jkara jest nietolerancyjny) nietolerancyjna niż Jkara.
Pozdrawiam mimo wszystko.

spiwi

jako osobę tolerancyjną*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones