PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3530}
6,0 184
oceny
6,0 10 1 184
Dwa tygodnie we wrześniu
powrót do forum filmu Dwa tygodnie we wrześniu

Poszukuję niżej wymienionych filmów Brigitte Bardot. W kolejności chronologicznej:

01. 1952 Manina, la fille sans voiles [Manina, dziewczyna bez zasłon]
02. 1953 Le Portrait de son pere [Portret jej ojca]
03. 1953 Un acte d?amour (Act Of Love) [Akt miłości]
04. 1953 Si Versailles m?etait conte [Gdyby Wersal mi opowiedział]
05. 1954 Le Fils de Caroline cherie [Syn kochanej Karoliny]
06. 1954 Haine, amour et trahison (Tradita)
07. 1954 Futures Vedettes [Przyszłe gwiazdy]
08. 1955 La Lumiere d?en face [Światło w twarz]
09. 1955 Cette sacree gaimne (Nieznośna dziewczyna)
10. 1956 La Mariee est trop belle (Dziewczyna z reklamy)
11. 1960 L?Affaire d?une nuit [Zdarzyło się pewnej nocy] - B.B. w roli epizodycznej
12. 1963 Papparazzi - Film dokumentalny
13. 1963 Tentazioni Proibite [Zakazana pokusa] - Film dokumentalny
14. 1964 Marie Soleil - B.B. w roli epizodycznej
15. 1966 A coeur joie (Dwa tygodnie we wrześniu)
16. 1968 Shalako
17. 1969 Les Femmes [Kobiety]
18. 1970 Les Novices [Nowicjuszki]
19. 1973 L?Histoire tres bonne et tres joyeuse de Colinot Trousse-Chemise [Bardzo ładna i bardzo wesoła historia Colinota Trousse-Chemise?a]


Resztę, 29 spośród 48 filmów Boskiej Bardotki mam. Co prawda tylko kilka zostało wydanych na DVD:

01. 1954 Helene de Troie (Helena Trojańska)
02. 1955 Les Grandes Manoeuvres (Wielkie manewry)
03. 1956 Et Dieu crea la femme (I Bóg stworzył kobietę)
04. 1957 Une Parisienne (Paryżanka)
05. 1957 Les Bijoutiers du clair de lune [Jubilerzy księżycowego światła]
06. 1963 Le Mempris (Pogarda)
07. 1967 Histories extraordinaires (Nowela William Wilson) (Historie niesamowite)
08. 1972 Don Juan 73 ou si Don Juan etait une femme (Gdyby Don Juan był kobietą)

a więc całą resztę mam w słabej wersji i bez tłumaczenia (bez napisów ni lektora)...

Jeśli ktoś z Was posiada tłumaczenia lub któreś z tych filmów, których nie mam, bardzo chętnie się na coś wymienię!

Zależy mi zwłaszcza na tych 15 filmach fabularnych, w których B.B. zagrała główne, bądź drugoplanowe role. A już najbardziej na filmie pt. 'Dwa tygodnie we wrześniu' (numer 15 na liście)!

Jeśli jest ktoś chętny na wymianę lub cokolwiek innego, proszę pisać na bardotek69@o2.pl

Dzięki!


bardotek69

ten i kilka innych filmów z Bardotką ( trzeba się liczyć z rosyjskim lektorem, który zagłuszy oryginalną ścieżkę dźwiękową) są do pobrania na rutracker.org. Wystarczy tylko bezpłatnie się zarejestrować
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=391862

ocenił(a) film na 10
bardotek69

Jeśli dalej poszukujesz tu jest kilka http://www.amazonka.pl/kolekcja-filmow-brigitte-bardot-zestaw-6-filmow_edward-dm ytryk-roger-va dim-jean-aurel-michel-boisrond-serge-bourguignon,99900671399.bhtml?gclid=CKDSgtu WhqgCFVA03godtHiuUQ, a jesli odnalazłeś pozostałe daj znać sama pragnę je obejrzeć =)

krolewnaojka69

Oczywiście mam ten zestaw od chwili premiery ;) a z filmów Bardotki, których nie widziałem i nie mam wcale zostały 3:

1953 Le Portrait de son pere
1960 L'Affaire d'une nuit
1964 Marie Soleil

Jeśli ktoś ma któryś z nich to proszę o kontakt, możemy się wymienić ;)

ocenił(a) film na 10
bardotek69

L'Affaire d'une nuit można kupić na e-bayu http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170582849359. Mam jeszcze pytanie czy te wszystkie filmy ogladasz w orginalnej wersji językowej? czy może z angielskimi napisami? ..i jeszcze jedno może orientujesz się czy istnieją jeszcze jakieś książki o BB oprócz Inicjały BB, Krzyk w ciszy, Bardot autorstwa Oleksiewicz , Brigitte Bardot - Robinsona i Moich Trzech żon - Vadima? Chodzi mi o te w języku polskim - z góry dziękuje =)

krolewnaojka69

Szkoda tylko, że ten film nie został wydany w języku polskim ;-/
Większość filmów oglądałem w oryginalnych wersjach, a francuski znam jedynie dzięki B.B. właśnie i jest to raczej mniej niż podstawowy poziom ;-/ Tylko do niektórych są napisy angielskie.
Książek w jeżyku polskim niestety nie ma - jeśli masz już te wszystkie, to teraz pora na te w języku angielskim - naprawdę warto ;)

Pozdrawiam, Zorientowana Fanko ;)

ocenił(a) film na 10
bardotek69

Szkoda, szkoda liczę na to, że jednak ktoś pokusi się o wydanie wszystkich filmów z BB choć z polskimi napisam (takie moje ciche marzenie) poki co trzeba się uporać z językiem francuskim lub angielskimi napisami =)
Dziękuję za informację dot. książek - zmartwiłeś mnie nieco- ale mówi się trudno- pozostaje mi szukać w zagranicznych księgarniach.
Jeśli pojawi się jakaś nowość na temat BB bardzo proszę daj znać
Pozdrawiam Wszechwiedzącego Fana =)

krolewnaojka69

Ja od lat walczę o to by wydawano książki i filmy Bardotki, ale jak na razie z mizernym skutkiem, prócz tego że ten pakiet z okazji 75. urodzin B.B. wydało Kino Świat po roku moich usilnych próśb :)

Wydawnictwo Publicat poszukuje biografii Bardotki do wydania, więc jeśli masz jakiś wymarzoną książkę o Bardotce, którą chciałabyś przeczytać po polsku to możesz do nich napisać ;) Jeśli jesteś chętna to podeślę Ci adres na który możesz napisać swoje propozycje książek o B.B.

Prośby o wydanie książek można słać do wszystkich wydawnictw i mogłabyś także poprosić Świat Książki o wydanie u nas drugiej części autobiografii Brigitte - 'Le care du Pluton'! Im więcej osób o nią poprosi tym większa szansa, że kiedyś doczekamy się wydania tego (i innych tytułów).

Jeśli znasz angielski to polecam brytyjskiego eBaya - www.eBay.co.uk, gdzie czasem za naprawdę małe pieniądze można skompletować anglojęzyczną bibliografię B.B. Bodajże tylko 2 z książek w języku angielskim ukazały się w Stanach - George'a Capriozi'ego Jr'a z 1961 (ale to naprawdę maleńkie wydawnictwo):

http://www.amazon.com/Brigitte-Bardot-story-George-Carpozi/dp/B0007EUV2G/ref=sr_ 1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1302890164&sr=1-1http://www.amazon.com/Brigitte-Bardot-s tory-George-Carpozi/dp/B0007EUV2G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1302890164&sr=1 -1

oraz ta autorstwa Barnetta Singera z 2006 roku, która jest jednak dla mnie za droga ;/ :

http://books.google.pl/books?id=3e5vfj0ybGYC&printsec=frontcover&dq=brigitte+bar dot+barnett+singer&source=bl&ots=cPMsEv9c_7&sig=f6xEwof50qmAmJDcLzP1u23VI0g&hl=p l&ei=NYaoTe2jKI_xsgbBpqmXCA&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=1&ved=0CBkQ6AEw AA#v=onepage&q&f=false

Resztę na szczęście chyba mam całą, a polecam zwłaszcza 'The Films Of Brigitte Bardot' pióra Tony'ego Crawleya! Jeśli nie masz to musi być Twoja pierwsza książka o Brigitte po angielsku! Jest świetna!

Oczywiście dam znać zarówno Tobie jak i innym fanom na profilu Bardotki na Filmwebie o tym jeśli coś nowego na Jej temat ukaże się u nas ;)

Dziękuję za pozdrowienia, ale to nie dla mnie, daleko mi do tego (jeszcze!) :D
Życzę miłego weekendu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones