PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107896}

Dyl Sowizdrzał

Till Eulenspiegel
6,0 117
ocen
6,0 10 1 117
Dyl Sowizdrzał
powrót do forum filmu Dyl Sowizdrzał

Wyjściowo to rzecz dla najmłodszych, dla szkrabów góra do 10 roku życia. Głownie dlatego, że fabuła jest prosta i czytelna, bez kombinacji, udziwnień, więc każdy ją łatwo odbierze - nieskomplikowana akcja, proste morały. Oczywiście starsi też mogą oglądać, każdy dorosły jak ja też będzie bawić się dobrze.
Wielką zaletą jest dobroć staromodnej opowieści wyjętej prosto ze zbioru bajek znanych z dzieciństwa.
Dość mam tych "cwaniakowych" animacji komputerowych którym bardzo często brak równowagi między elementami, a już na pewno lekkości i smaku. Tu może nie ma aż takiej maestrii, ale to na pewno rzecz bez zrobiona bez nadęcia, z chłodną głową.

Wielka zaleta to część wizualna. Obraz jest na poziomie Disneyowskim. Może nie ma tu aż tak wiele błyszczącego efekciarstwa, ale nie ma na co narzekać. Pochwalam polski dubbing, bardzo pasujący do postaci.

To porządny obraz, klasyczna animacja, ciekawa opowieść, dobry dubbing itd, Wszystko ma na swoim miejscu.
Polecam: bajka ładna, prosta, przyjemna. Ocena wysoka, bo odbyłem przyjemny "powrót do przeszłości" klimatu dzieciństwa
8/10

ocenił(a) film na 8
Muszrom

Potwierdzam

ocenił(a) film na 6
Muszrom

'bajka ładna, prosta, przyjemna' - coś w stylu serii Simsala Grimm

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones