PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124145}

Dziecięcy świat

Dare mo shiranai
7,6 2 223
oceny
7,6 10 1 2223
7,8 5
ocen krytyków
Dziecięcy świat
powrót do forum filmu Dziecięcy świat

Nie wydaje się nikomu dziwne że 12letni chłopak (z resztą ta Saki widać w podobnym
wieku) zamiast zadzwonić po jakieś służby żeby zabrały martwą dziewczynkę, wpycha ja do
WALIZKI i zakopuje na lotnisku? No takich debilizmów to w życiu nie widziałem. Dobra
mogę zrozumieć że na początku nie chcieli niejako wydać matki oraz doprowadzić do
rozmieszczenia ich u rodzin zastępczych, przez co starali się przetrzymać najgorsze w
nadziei na lepsze no ale sorry moment w którym ktoś umiera jest chyba na tyle decydujący,
że ten pół-mózg mógłby się z kimś skontaktować. Szkoda że jej do torebki celofanowej nie
władowali i taszczyli przez pół miasta...
Cały film jest w miarę dobry (choć momentami przynudza) ale ta końcówka jest po prostu z
du**.

ocenił(a) film na 9
mctl87

ale jestes ograniczony... przeciez chlopiec probowal kontaktowac sie z matka ;x nie jestes w stanie ogarnac dzieciecej psychiki a sam kiedys byles dzieckiem....

asiancafe

byłam kiedys dzieckiem ; > i tez nigdy nie przyszloby mi do glowy, zeby zakopywac trupy. Ale moze psychika dzieci w Japonii jest inna. A moze logika swata przedstawionego wymaga wlasnie takich rozwiazan (surrealizm jako odpowiednia pointa na podsumowanie)

to-co-bierzesz

oj... po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na ekstremalne warunki w jakich przyszło żyć tym malcom. zdani sami na siebie, nie wychowywani przez nikogo, żyjący praktycznie w całkowitym odizolowaniu od świata, bez żadnych wzorców, nikogo, kto pokaże jak żyć... i nagle te bezbronne istoty stanęły twarzą w twarz ze śmiercią najbliższej osoby, z którą niejeden dorosły, funkcjonujący w normalnym środowisku, człowiek nie jest sobie w stanie poradzić... biorąc pod uwagę te wszystkie okoliczności nie trudno sobie wyobrazić, że sposób myślenia Akira będzie się nieco różnił od tego, jaki charakteryzuje przeciętnego dwunastolatka...

poza tym uważam, że pożegnał się z siostrą w najpiękniejszy sposób w jaki umiał...

im_a_weirdo

prawde powiedziawszy filmu nie widzialam, tylko pare pierwszych minut. Dlatego wypowiadam sie uzwajac wyrazenia 'byc moze' a takze zakladam, ze logika swiata moze tego wymagac. Ty zdaje sie widziales caly film ; ) i wlasnie do tej logiki swiata sie odnosisz - ze dzieci stracily najblizsza osobe itp. Tak wiec nie przecze, ze byc moze masz racje ; ) Mowilam po prostu ogolnie ; >

to-co-bierzesz

w takim bądź razie polecam obejrzeć :)

im_a_weirdo

Warto też wziąć pod uwagę to, że gdyby Akira powiadomił o tym zdarzeniu jakieś służby, to rodzeństwo (jego pozostała część) zostałby rozdzielone, a przecież ta myśl była głównym motorem napędowym tego chłopaka od momentu porzucenia dzieci przez matkę - tłumaczył nawet to pracownikowi sklepu, gdy chciał się tam zatrudnić.

ocenił(a) film na 8
mctl87

Dzieci są szczere w swoich czynach - z reguły są one zgodne z ich uczuciami. Dzieci nie idą na kompromisy - myślą czarno biało, nie ma miejsca na odcienie szarości. Jeśli coś jest prawdą, to jest prawdą, a jeśli kłamstwem, to jest kłamstwem. Myślę, że sposób pożegnania siostry przez Akirę nie był podyktowany lękiem o rozdzielenie, co spełnieniem danych jej obietnic i spełnieniem jej marzeń. Nawiązując do Twojego zdrowego rozsądku, który bije z Twojego posta, przyznaję się, że jeśli ktoś mi umrze, zrobię tak jak napisałeś (poinformuję służby, zorganizuję pogrzeb, kupię miejsce na cmentarzu, wypełnię papierki...), ale w głębi duszy będę żałował, że nie zrobiłem właśnie jak Akira.

użytkownik usunięty
mctl87

skąd się takie zjeby jak ty biorą...
"On July 25, Child A's testimony revealed that Child E had been killed by Friend B of Child A, and that her body was buried in a woods in Chichibu by Child A and Friend A"
http://en.wikipedia.org/wiki/Affair_of_the_four_abandoned_children_of_Sugamo

W rzeczywistości było jeszcze gorzej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones