PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33474}

Dziedzictwo

The Legacy
6,0 523
oceny
6,0 10 1 523
Dziedzictwo
powrót do forum filmu Dziedzictwo

Recenzja?

użytkownik usunięty

Ciężko mi zrozumieć, to co napisano o tym filmie... Jedynym wyjaśnieniem zdaje się być przyjęcie założenia, że autor powyższego filmu po prostu nie widział. Ja oglądałem go ponad 20 lat temu (grany był w polskich kinach) i chętnie dołączyłbym tę pozycję do domowej videoteki, ale obawiam się, że po tym filmie nie ma już śladu... przestał fizycznie istnieć. Abstrahując od tego, że nie był to żaden przypadkowy wypadek w dodatku na rowerach, że zaproszenie głównych bohaterów do tajemniczego domu było po prostu częścią tajemniczego planu, związanego ze schedą (tytułowym dziedzictwem) po tajemniczym gospodarzu, goście nie byli przypadkowi i właściwie nie byli gośćmi tylko kandydatami do objęcia spadku, że giną kolejno w tajemniczych i przerażających okolicznościach, że ... ale dość już tego. Film jest znakomity i jeśli ktokolwiek ma pojęcie jak go zdobyć (może ktoś to kiedyś wydał?) to błagam o kontakt. Znakomite zdjęcia, niezła gra aktorów a przede wszystkim świetne pomysły zawarte w scenariuszu (to film z 1978 r. !!!) sprawiają, że należy się filmowi pełna "10".
Z poważaniem ...

ocenił(a) film na 7

jak najbardziej sie zgadzam. film byl w tv jakies 10 lat temu, moze ciut wiecej ale pamietam doskonale. rewelacyjny. tej ercenzji tez nie bardzo rozumiem. i jak mi sie wydawalo (ale nie bede sie upieral bo film widzialem 10 lat temu, moze pamiec nie ta) nie bylo zadnej przejazdzki rowerowej tylko oni sie zgubili samochodem - pomylili droge czy cos w tym stylu.nie wydaje mi sie, zebym sie mylil ale... nie patrzcie na recenzje, jak bedzie kiedys w tv - koniecznie trzeba zobaczyc!!!!!!!!

Qmid

Dokładnie ze 20lat temu na TVP1, gdy wtedy były modne sobotnie kina nocne :) Całkowicie nic nie pamiętam z filmu oprócz Katharine Ross, ale świta mi że dali go pt. Dziedzictwo krwi.

W rzeczywistości - jechali motorem:)
Przyjechali niedawno do Anglii i robili sobie przejażdżkę na motorze po prowincji. Jechali po niewłaściwej stronie drogi i ledwo uniknęli zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka Rolls-Roycem. Motor diabli wzięli, wobec czego pasażer Rollsa zaproponował im gościnę - i tak się zaczyna cała intryga;)
A streszczenie tego filmu umieszczone na stronie, to faktycznie nieporozumienie, nie dość, że błędy rzeczowe, to jeszcze idiotyczna ocena własna (w moim odczuciu zupełnie nietrafiona, bo film jest bardzo przyzwoity i ogląda się go świetnie).

ocenił(a) film na 10

Ja też moge potwierdzić że ten film zasługuje na miano pozycji obowiązkowej miłośnika gatunku .

Zgadzam się z przedmówcami. Pamiętam, że film zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Faktem jest że stare filmy wspomina się nieco przez pryzmat wieku i minionych lat. Czasami okazuje się że oglądając go po tylu latach film trąci myszką i śmieszy jego prymitywizm, ale tyle co udało mi się zapamiętać, to w tym wypadku tak nie jest. Chętnie bym również do niego wrócił, bo wspomnienia i skojarzenia są jak najbardziej pozytywne.

SPOILER - w dalszej części treść filmu!!!
Z tego co pamiętam. Wypadek motocyklowy w wyniku spotkania z Rolls'em, jak wszystkie dalsze wydarzenia tylko z pozoru był przypadkowy. Cały pic polegał na przekazaniu "Dziecictwa" właściwej osobie. W tym celu konieczne było ściągnięcie tej osoby do posiadłości, oraz uśmiercenie po kolei wszystkich potencjalnych spadkobierców. Tak wiec giną w ciekawych okolicznościach jeden po drugim (coś jak 10 małych chińczyków), a to zadławienie kością kurczaka po zjedzeniu pasztetu :), a to problem z taflą wody w basenie, a to znowu kran w łazience nieco niesprawny itp. Potem próba ucieczki i w końcu przejście przez mur na "drugą stronę" i spotkanie z rzeczywistością, niezbyt miłe gdyż okazuje się że w wyniku wypadku życie pary było zagrożone i decyzja przejścia na drugą stronę nie była zbyt trafna.

Witam serdecznie.Jestem tego samego zdania,film jest niesamowity mimo,ze tyle lat temu nakrecony.Znalazlam torrenty do tego filmu,ale w j.ang.Mysle,ze dla konesera nie ma to znaczenia.Podam linki do tego filmu moze komus sie przydadza.Pozdrawiam serdecznie.malgola

http://www.mininova.org/tor/888543
http://thepiratebay.org/torrent/3807767/The.Legacy_1978_[Eng]Dvdrip.Dino.avi

malgola38

http://btgigs.info/details.php?id=179449 a tutaj jesli kogos interesuje ten film,jest do pobrania z sub pl.

ocenił(a) film na 7

Witam. Całkowicie się zgadzam. Oglądałem ten film w kinie na początku lat 80-tych ubiegłego wieku :):) Z tego co pamiętam to sytuacja z motocyklem nie była przypadkowa, ponieważ bohaterowie tego filmu spotkali wcześniej osobę przekazującą dziedzictwo. Symbolem tego był sygnet, którego nie można było już zdjąć z palca. Sytuacja z motocyklem tylko zainspirowała konieczność wizyty w posiadłości "Złego". :)

Nawet na blu-ray wydawnictwa są na sprzedaż. Wystarczy wpisać w przeglądarkę: "google" i później cokolwiek, czegokolwiek się szuka. to działa!

tutaj póki co jest z wklejonymi napisami pl
http :// chom ikuj.pl/bachenna/film
bez przerw

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones