PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746043}

Dziewczyna z pociągu

The Girl on the Train
6,3 130 578
ocen
6,3 10 1 130578
4,3 17
ocen krytyków
Dziewczyna z pociągu
powrót do forum filmu Dziewczyna z pociągu

Przeczytałam książkę, bo namówiła mnie do tego koleżanka i cała ta komercha wytworzona wokół niej że bestseller, że najlepsza książka ostatnich lat, sratatata gówno prawda. Potencjał miała bardzo duży bo zamysł był bardzo dobry ale odnoszę wrażenie, że autorka miała świetne pomysł ale mało chęci czy weny twórczej. Przez 3/4 książki akcja toczy się mozolnie, a na koniec przyspiesza tak jakby pisarka chciała po prostu skończyć książkę bo już ma jej dość. Dodajmy do tego fakt, że postaci w książce było zdecydowanie za mało, brakowało wątków pobocznych które mogły by zbić z tropu czytelnika i dodać książce trochę więcej życia, przez co już w połowie lektury wiemy kto jest sprawcą całego zdarzenia, to zbyt oczywiste. Mimo to książka wydaje się być pogmatwana ale tylko dlatego, że jest źle zorganizowana. Przechodząc teraz do filmu, a właściwie to thrillera, bo filmu jeszcze nie obejrzałam, chociaż chcę, po to by mieć porównanie i sprawdzić czy da się to jeszcze bardziej spieprzyć. Po pierwsze główna postać czyli Rachel, która w książce przedstawiana jest jako gruba, śmierdząca, odrażająca postać w filmie jest piękna, szczupłą kobietą co prawda o nostalgicznej urodzie ale nadal piękną. Po drugie wybór dwóch bardzo podobnych do siebie blondynek grających Megan i Annę, uważam że nawet osoba która książkę przeczytała będzie mieć problem z ich rozróżnieniem, na dodatek przez ilość chaotycznych scen. Naprawdę jest mi szkoda takiego potencjału zarówno ze strony autorki, reżysera, producenta, bo historia mogła być ciekawa ale wyszło jak zawsze, wielkie oczekiwania, a pózniej jakieś marne wypociny na masową skalę.

nikiwi2468

Tak jak ty nie widziałam filmu i po przeczytaniu książki jakoś specjalnie nie czuję takiej potrzeby - kiedyś pewnie zobaczę, ale nie nastawiam się na wiele. Co do książki to została ona sprzedana dobrze marketingowo. Gdy zaczęłam ją czytać wciągnęła mnie jednak kiedy kolejne strony zamiast przybliżać główną bohaterkę sprawiały, że męczyłam się z nią i nią. Nie polubiłam postaci, która przecież powinna być tak poprowadzona by czytelnik czuł jakąś więź, przeżywał wspólnie itd. Ja byłam znudzona kolejnymi opisami otwieranego wina i wyglądu lumpa. Reszta bohaterów też nijaka. Zero zakreślenia jakiś większych emocji. Książka dobrze sprzedana, ale jeśli ktoś czytał prawdziwe kryminały to wie, że to ta niższa półka. Dla tych co sięgnęli właśnie po ten gatunek książki ze względu na reklamę może to być "arcydzieło".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones