PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746043}

Dziewczyna z pociągu

The Girl on the Train
6,3 130 578
ocen
6,3 10 1 130578
4,3 17
ocen krytyków
Dziewczyna z pociągu
powrót do forum filmu Dziewczyna z pociągu

książki nie czytałem, więc nie wiedziałem czego się spodziewać. film pozornie z początku powolnie i dość chaotycznie wprowadza w całą historię, mieszając aktualne wydarzenia z retrospekcjami. jeśli ogląda się nieuważnie, można się zgubić. to jest jednak w tym najciekawsze bo wszystkie wątki łączy kilka końcowych scen. pewnie znajomość książki wiele by zmieniła, ale to nadrobię z czasem. polecam!

ocenił(a) film na 7
wolkig

Początkowo książkę też się tak odbiera. Przy kazdym rozdziale z perspektywy trzech osób pojawiają się różne daty. Ja znów wczoraj skończyłem książkę i czekam z niecierpliwością na film!

wolkig

W mojej ocenie wręcz ciężko się zgubić w tym filmie. Bohaterowie są na początku przedstawieni, są wyraźne odniesienia do czasu, kiedy co się dzieje... Może to dlatego, że filmy zawsze oglądam uważnie ;)

ocenił(a) film na 6
jagnazbagna

Mam identyczne spostrzeżenia. Retrosoekcje są dokładnie oznaczane, tak jakby widza uważano za niezbyt rozgarnietego.

ocenił(a) film na 6
wolkig

Z doświadczenia wiem, że lepiej najpierw przeczytać książkę aniżeli oglądnąć film;) ja właśnie skończyłam czytać i w zasadzie od połowy domyslilam się mniej więcej co się stało;) jednak jestem ciekawa jak został nakręcony film :)

paterkatarzyna

Czy oglądałaś już film ? czy ocenę dałaś przed jego oglądnięciem ?

Bart90s

Hah. Trafne pytanie. :D Chociaż pani pyta o to jak został nakręcony, czyli pewnie chodzi o kulisy nagrywania, a nie o to jak film przedstawia historię. ;)

Bethart

Obawiam się, że nie chodzi jej o kulisy nagrywania - nie było w filmie jakichś wielkich niewiadomych pozostawiających znak zapytania przy tym jak mógł on zostać nakręcony.

Moje pytanie miało głównie na celu uzyskanie odpowiedzi, czy oglądała w ogóle film czy ocena 6 jest na podstawie książki którą przeczytała , a w tym czy innym przypadku - ocenianie filmów bez uprzedniego ich oglądania doprowadza do tego, że filmy mają nieadekwatną ocenę do tego jakie są naprawdę.

Umożliwianie oceniania filmów przed ich polską premierą jest po prostu bez sensu. Ludzie wystawiają czy to 1 czy to 10 przy filmach, które jeszcze nie miały premiery za to że gra tam aktor X czy Y - który jest ulubieńcem lub nielubianym przez oglądającego .

Bart90s

Wszystko rozumiem i zrozumiałem Twój komentarz. Mój był w 100% ironiczny. :D

ocenił(a) film na 6
wolkig

Dla mnie książka o niebo lepsza! Film nie ukazał dobrze, moim zdaniem, rozterek wewnętrznych Rachel (swoją drogą Emily Blunt jest zdecydowanie zbyt ładna do tej roli). Gdyby nie wcześniejsza lektura, na pewno pogubiłabym się w akcji filmu.

ocenił(a) film na 7
wolkig

Książki niestety nie miałam okazji przeczytać, ale film na pewno jest warty uwagi. Zatem polecam, mocne 7/10 :)

ocenił(a) film na 8
wolkig

Najpierw czytałem książkę. Jestem świeżo po sensie. Film jest bardzo świetną adaptacja książki. Świetnie nakręcony. Blunt świetnie zagrała. Tak jak w książce, Tak iw filmie początek jest chaotyczny bo odzwierciedla niepoukładane myśli Rachel.Jedna z lepszych ekranizacji jakie widziałem.

ocenił(a) film na 5
wolkig

Jako ekranizacja na plus jednak... jestem świeżo po seansie uwielbiam ekranizacje bo sporo czytam i lubiegłym porównywać moje wyobrażenie z innymi tutaj trafione niemal idealnie ale pozostaje właśnie to ALE twórcy twierdzą że ta książka zdetronizowala Zaginiona Dziewczyna bzdura Zaginiona jest o niebo lepsza jak dla mnie książka i film idealne poprostu wypieki i wielkie wow na tyle spodobała mi się Zaginiona że DVD zaszczycilo miejsce w mojej kolekcji natomiast dziewczyna z pociągu no sorry ale nie dorównuje jej nawet w 50 procentach jednak muszę tutaj przyznać że Emily Blunt odwolila kawał dobrej roboty niezły warsztat aktorski i talent jednak moim nr jeden pozostanie wspaniała Amy

ocenił(a) film na 7
wolkig

Jestem świeżo po seansie i powiem szczerze że ten film jest bardzo przedstawiony w delikatny sposób jak na taką historię. Natomiast ta delikatność moim zdaniem sprawiła bardzo fajne odczucie filmu. Nie czytałem książki ale genialnie przedstawiony jest problem alkoholizmu i bardzo realistycznie. Ludzki organizm właśnie tak działa jak jej.... To co chyba Ogólnie w filmach mnie zachwyca to to że możemy tam znaleźć siebie - jaką s cząstkę coś swojego i ja zmalałem...... fajne jest to że film sie ogląda z zaciekawieniem, a rozwiązanie sprawy nieprzewidywalne :) I to co najbardziej mi utkwiło w pamięci po tym filmie to manipulacja w relacjach .....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones