PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727568}

Dziwna magia

Strange Magic
6,7 4 165
ocen
6,7 10 1 4165
Dziwna magia
powrót do forum filmu Dziwna magia

Swietna bajka!

ocenił(a) film na 10

Niesamowita bajka, dawno nie widziałem tak świetnej animacji, przejść pomiędzy filmem a musicalem, dodatkowo, dużo małych smaczków które cieszą cholernie oko, a jakich? to już sami musicie odkryć.
Polecam Rewelacyjna bajka 9/10.

Razem z bajką Auta, wpisuje się w moją topkę bajek.

Pozdrawiam eRat.

e_RaT

Mi to bardzo przypomina Krainę Lodu (bohaterki).

e_RaT

Faktycznie animacja świetna, z tą muzyką z zeszłego stulecia. Jednak nie jest to produkcja dla dzieci, bo nic z tego nie zrozumieją (zdrady, flirty, problemy miłosne jak u nastolatków i dorosłych). Piosenka "What Doesn't Kill You" powala na kolana :)

e_RaT

jak dla mnie bardzo słaba. Nic nie wnosząca po obejrzeniu

ocenił(a) film na 10
e_RaT

Zgadzam się. Animacja jest świetna! Spodziewałem się ciężkawego kiczu, a tu proszę - bardzo udana komedia romantyczna z o dziwo dobrze dobranymi piosenkami i postaciami przy których nie sposób się uśmiechnąć.

ocenił(a) film na 10
e_RaT

Popieram! Piękna, zabawna, kolorowa opowieść z niecodzienną historią miłosną i magnetyzującą ścieżką dźwiękową. Polecam! ;)

ocenił(a) film na 6
e_RaT

Popieram, całkiem fajna bajka - wolę Frozen, Big Hero 6 i inne ale serio wstawki musicalowe świetne i nie denerwowały aż tak strasznie (naturalnie zrobione) historia nie jest taka zła, takie trochę Shrekowata historia w wydaniu musicalowym. Ogólnie na plus, szkoda że nie miała żadnych reklam, bo strasznie mało zarobiła a i nigdy o niej nie słyszałem (całkiem przypadkiem na zalukaj się wyświetliła)

e_RaT

Ja tez popieram - swietna bajka !

maciek79

Zabraklo mi tylko by obejrzec ja tylko z napisami, lektor jednak zaslania troche oryginalne glosy, dobrze ze nie zdubingowali ja za szybko.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
e_RaT

Zgadzam się całkowicie! Fantastyczna animacja, muzyka, głosy!! A jaki dobór utworów! :D Coś niesamowitego. Warte obejrzenia!!

ocenił(a) film na 8
e_RaT

Ja ogromny plus daje animacjom, wykonaniu oraz głównym postaciom - no dobra, dwóm postaciom ;)... Muzyka niestety mnie nie porwała choć film praktycznie składa się z wstawek muzycznych. Ale te cudowne skrzydła, ohh..

ocenił(a) film na 9
e_RaT

Zgadzam się. Animacja na bardzo wysokim poziomie. Wykorzystanie starych piosenek w nowych wersjach to świetny pomysł. Melodyjki ze znanych piosenek takich jak "People are strange - Doors" bardzo ładnie się komponują z fabułą i scenerią.
Bardzo ładna animacja - dużo kolorów i naprawdę dobrze stworzone wizualnie postacie.
Poczucie humoru nieco dla starszych widzów - co moim zdaniem jest dobre.

Nie rozumiem, czemu w Polsce film nie był promowany.

Wyszło na to, że bardzo dobry film został przemilczany i zapomniany. Podobnie zrobili z "Mrówką Z".
No nic...widocznie co nie jest Disneya, Pixara lun Dreamworks - nie istnieje istnieje na rynku...


rymer_b

1. To JEST film Disney'a, bo oba podmioty produkujące ten film (czyli Touchstone Pictures i LucasFilms) należą do niego. :P
2. Na zagranicznych portalach ten film pozbierał bardzo niskie oceny: IMDB (5,7/10), Metacritic (25/100), Rotten Tomatoes (16/100 krytycy; 50/100 widownia), więc może dystrybutor (w tym przypadku sam Disney) stwierdził, że film nie zarobi u nas wystarczająco dużo, by opłacało się mu wprowadzić go do kin. Tyle dobrze, że film miał u nas chociaż premierę telewizyjną (z lektorem zamiast dubbingu i na kanałach premium Filmbox, ale zawsze coś).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones