PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727568}

Dziwna magia

Strange Magic
6,7 4 167
ocen
6,7 10 1 4167
Dziwna magia
powrót do forum filmu Dziwna magia

To czym "Frozen" powinno być

użytkownik usunięty

Choć film ma parę swoich mankamentów to jego najmocniejszą stroną jest w moim odczuciu główna bohaterka, która zaraz za Mulan wpisuje się w listę moich ulubionych animowanych postaci. Marianne choć przeżyła coś zdecydowanie nieprzyjemnego, nie zamknęła się w jakimśtam, pokoju, czy zamku, płacząc i marudząc, a za to pozostała aktywną postacią, która zawsze była dla swojej siostry gdy ta jej potrzebowała. Film znacznie lepiej również w mojej opinii pokazał relacje pomiędzy siostrami, być może dlatego, że oszczędzono nam tu tego separacyjnego bulshitu, którym, jak ja to lubię nazywać, "Shitzone" próbował wymusić na nas jakieś uczucia, no i cóż w moim przypadku nie pykło, ale robię dygresję. Marianne jest prawdziwą bad ass, ale na szczęście ta cecha nie wypala jej całkowicie mózgu (czego ofiarą padła główna bohaterka Brave). Jest to pierwszy film animowany, w którym widziałam tak jawnie pokazaną zdradę, ponadto, oglądając go miałam wrażenie, że jest on przeznaczony równie do dorosłych co do dzieci, co wychodzi na wielki plus. Sam romans pomimo, że moim zdaniem zdecydowanie za szybki (już klasyki Disneya dają postacią trochę więcej czasu, nie wspominając już o "Nie można poślubiać kogoś kogo dopiero co się spotkało, ale zakochać się w gościu którego zna się jakiś dzień, to spoko" z sami wiecie czego), jednak czego się można spodziewać po bajce, wypada całkiem dobrze. Animacja jest wprost śliczna, zaryzykuje nawet stwierdzenie, że lepsza niż w jakimkolwiek Disneyowskim filmie post "Tangled", a postacie wyglądają bardziej wiarygodnie. Brak tu co prawda oryginalnych piosenek, co wypada jako minus, jednak aranżacja innej muzyki jest zrobiona nawet fajnie. Podsumowując całkiem przyjemny film wart obejrzenia.

Ale przecież we 'Frozen' Elsa się sama nie zamknęła w pokoju, tylko zmusili ją do tego rodzice ('ukryjemy Elsę') - w końcu co, mając tych kilka lat ma im tłumaczyć jak mają interpretować jakieś tam przepowiednie trolli? sami powinni mieć trochę więcej oleju we łbie - i w dodatku dla ratowania a.) Anny (bo mogłaby ją przecież zabić; niemal poświęcili więc Elsę dla bezpieczeństwa Anny - to mało?); b.) królestwa i etc. To trochę denerwujące nazywać jej zachowanie 'płakaniem i marudzeniem', przecież nie pozwolili jej postąpić inaczej, zrobili jej małe pranie mózgu gdy była jeszcze dzieckiem. =.=

ocenił(a) film na 8
mistrz_wielki_pryszcz

Zgadzam sie, to nie było podannie sie a cos głębszego - dla mnie piosenka "mam tę moc" jes bardzo bardzo smutna i zawsze mnie jakoś boli jak wszyscy ją tak spłycają....

Powiem szczerze: nie lubię, kiedy ktoś za podstawę oceny jednego filmu, bierze krytykę drugiego. Szczerze wydaje się, że całą tą wypowiedź skleiłaś głównie po to, by ponarzekać na "Frozen", a w niektórych miejscach to jad chyba samowolnie wypłynął ci z palców. Po co naprawdę porównywać "Dziwną Magię", film niszowy i mało znany, do światowego hitu, jakim jest "Frozen"? To prawie że pokazuje, że "Dziwna Magia" nadaje się tylko jako komentarz do wspomnianej animacji Disneya. Po co tak bardzo poniżać Marianne, przyrównując ją do Elsy, która, mimo że osobą jest znacznie gorszą, to zawsze przygniecie tę pierwszą swoją popularnością?

Jednak zrobię pełen hipokryzji wyjątek, i powiem że w pełni zgadzam się z twoją opinią. Sam gardzę wieloma wątkami z "Frozen", z powodów wyjątkowo zbliżonych do twoich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones