PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005709}

Dziwny świat

Strange World
5,7 7 856
ocen
5,7 10 1 7856
6,9 13
ocen krytyków
Dziwny świat
powrót do forum filmu Dziwny świat

Idąc do kina, chcę mieć wybór, myślę, że to nie są jakieś specjalne wymagania? Każdy wychowuje dzieci według swoich przekonań, chcę mieć więc wcześniejszą informację, że film dedykowany dzieciom zawiera wątek LGBT. Nie dyskutuję nad tym co na ten temat myślę, bo to moja sprawa, denerwuje mnie jednak heterofobia, brak tolerancji, o którą ww. wspomniane środowiska apelują, oraz totalne ignorowanie i nieposzanowanie moich poglądów. Reasumując, chciałabym wiedzieć na co idę z dzieckiem do kina. Poza tym, pomijając wszystkie ideologiczne wątki, bajka jest cudna wizualnie, ale treść jest żadna. Nie porywa, szkoda, że skupiono się na innych sprawach zamiast na tym, by pokazać jakąś porywającą historię.

ocenił(a) film na 6
Dziovana_W

Wątek lgbt w filmie to nie była tajemnica. Głośno o tym mówiono, że będzie w nim pierwsza otwarcie homoseksualna postać w filmie Disneya. Twoim zasranym obowiązkiem jako rodzica jest zapoznani się co będzie w danej produkcji zanim pokażesz ją dziecku. Są zwiastuny. opisy, zapowiedzi, stronki oceniające "wartości" filmu, odpowiedniość dla dzieci, stronki z listami motywów i tropów w filmie. Żenującym jest, że nie dopełniasz swoich obowiązków i potem kierując się swoją homofobią zaniżasz ocenę filmowi i kłamiesz na jego temat. Ta animacja porusza różne wątki, a relacja romantyczna Ethana nie jest główną osią fabuły. Dodatkowo fajną sprawą jest to, że Dziwny świat nawiązuje do przygodowych seriali z lat 40. i b-klasowych filmów s-f z lat 50. Patrząc na to jak opisałeś ten film przy swojej ocenie stwierdzam, że odklejka jest jednak mocna. "Heterofobia, humanofobia i mizandryzm" iks kurde de

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones