PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005709}

Dziwny świat

Strange World
5,7 7 848
ocen
5,7 10 1 7848
6,9 13
ocen krytyków
Dziwny świat
powrót do forum filmu Dziwny świat

Takie filmy produkowane są tylko po to, by pokazać ideologię, taka fabryka ideologiczna. Wszystkie wytyczne aktualnych produkcji a la Disney obecne
- Silne postacie kobiece? Są, nawet 3.
- Wątek LGBTQWERTY? Pierwszoplanowy
- multikulturowosc jak w Nowym Jorku? Obecna.
- Biedna planeta niszczona przez złego człowieka? Główny wątek filmu
- Nieudolni lub destrukcyjni mężczyźni. Wszyscy co do jednego.
- Rodzice (ojcowie) nigdy nie mają racji? A jakże, jeszcze jak.

Dodajmy trochę pustych kolorowych wypełniaczy i film gotowy. Rodzice dzieci zabiorą. A to, że absurdalna i zenujaca fabuła? Że przesłanie wtórne? Kto by się przejmował.

Crazy_3

chciales blysnac ale nie wyszlo, przyszle pokolenia beda mowic po chinsku, ktory wyrasta na globalna potege i to kwestia tylko kilku dekad zanim dogoni USA. Muzulmanie tu nie maja nic do rzeczy odstaw TVP Info.

ocenił(a) film na 1
miko1980

Hahahahahahahahaha Chiny to taka sama potęga jak Rosja xD pseudo potęga, było wszystko widać po akcji z Nancy Pelosi na Tajwanie. Chińczycy nie mieli nic do gadania, poza tym co to za potęga która nie potrafi nic swojego stworzyć , tylko odtwarzać i to wtedy gdy dostaną projekt z Zachodu

Crazy_3

wuja widze sie znasz na geopolityce, co najwyzej tyle co na jakis swoich kuc portalach wyczytasz, szkoda mojego czasu na dyskusje z tak ograniczona osoba (PS. doedukuj sie zanim zaczniesz cos pyszczyc, np. sprawdz sobie ze Chiny juz teraz odpowiadaja za 1/3 calej globalnej produkcji przemyslowej i ten trend jest caly czas rosnacy, a wedle prognoz juz ok 2028 przescigna USA w PKB i stana sie tym sama najwieksza gospodarka swiata)

ocenił(a) film na 1
miko1980

Dobra nie pie**dol farmazonów dzieciaku i się nie osmieszaj swoimi fantazjami i pseudowiedza z zakresu sinologii xD chińska gospodarka bez zachodu nie istnieje, a to pier**lenie o Chinach jako światowej potędze słyszę od co najmniej 20 lat. Bez odbioru xD

Crazy_3

chłopczyku ton i kultura twoich wypowiedzi, plus wrzucanie w co drugie zdanie iksde, ewidentnie sugeruje że masz jeszcze mleko pod noskiem, smigasz do gimnazjum i pałujesz sie korwinem, eot.

ocenił(a) film na 1
miko1980

Nie, to sugeruje że nie mam czasu ani ochoty na czcze dyskusję ze zje*ami z filmwebu, nara

Crazy_3

Tak sobie tłumacz chłopczyku

Crazy_3

Ale po co tak epatujesz swoimi fantazjami BDSM na portalu o filmach?

ocenił(a) film na 1
Buggi

Jestem bardzo nowoczesny, jak Netflix

Crazy_3

Te niedowiarki jeszcze się obudzą, bo to pewnie szczyle i ich to za życia czeka.

ocenił(a) film na 1
Crazy_3

Ogólnie syf straszny nie polecam tego filmu nikomu, kiedyś za coś takiego było więzienie i ludzi osadzano za nierząd wiele nwm czemu normalizujemy to w tych czasach ogólnie dno film

ocenił(a) film na 1
gmbg

Czy ty właśnie napisałeś, że chcesz wymusić tolerancję, przy pomocy indoktrynacji nieletnich? Masz pojęcie jakiego fikołka zrobiłeś? Mama wie, że robisz k…… panią lekkich obyczajów z logiki?
Wiesz, że tolerancja to zupełne przeciwieństwo, do tego co ty piszesz?
Widzisz różnicę między zwrotem:
„Toleruję cię”
a
„Toleruj mnie!”

Jeden jest prawidłowy, a drugi to potworek, który jest forsowany przez takich lewo-odklejenców jak ty. 

Tolerancja, to nie akceptacja, do tolerancji nie można zmusić. Ale jak ktoś, kto nie umie samodzielnie myśleć ma to wiedzieć?

ocenił(a) film na 4
BaniaPFDQ

Ludzie podatni na indoktrynację tego nie pojmą cytując Stasia Bareję "...daj spokój Kaziu" ;)

ocenił(a) film na 1
blaz11984

Film nie dosć ze glupi jak but to jeszcze na sile wepchana ideologia.

Wojciech_128

Bardzo dobrze że prawicowa ideologia jest tak durna i obrzydliwa że nikt jej nigdzie nie wpycha. A nie zaraz. Dzieciom się ją wpycha bez przerwy. Chociażby w kościele, ale nie tylko

ocenił(a) film na 1
Kulasisko_Pospolite

Jeżeli według ciebie, fakt, że istnieją dwie płcie, które są dla siebie stworzone, a ich związek jest czymś naturalnym, a inne konfiguracje już nie - jest „ideologią” i do tego „durną” i „prawicową”, to czas się zacząć leczyć.

ocenił(a) film na 8
BaniaPFDQ

"inne konfiguracje już nie", ten fragment to ideologiczne kłamstwo i idiotyzm. Homo i biseksualizm występuje bowiem także w świecie zwierząt, który chyba wg ciebie jest naturalny i nie podlega "lewackim ideologiom" i wpływom filmów animowanych Disneya.

ocenił(a) film na 1
jadler

Owszem, występuje wśród jednostek zaburzonych, zmuszonych, lub niekontrolujących swojego popędu, a niemogących go ukierunkować prawidłowo, np. przez brak samicy, gdy samiec alfa zgarnia wszystko.
Tłumaczysz istnienie zaburzeń u ludzi, istnieniem zaburzeń u zwierząt - brawo! :-)
Jeżeli dla ciebie "kłamstwem i idiotyzmem" jest to, że penis służy, żeby go włożyć w pochwę, to muszę cię zmartwić. Czas na odwyk od "lewackich ideologii".
Teraz idź porzucać swoimi odchodami w ludzi, przecież to naturalne, bo małpy też tak robią. Dla małp jest to nawet dużo bardziej naturalne i powszechne zjawisko niż homo, więc tym bardziej możesz to robić.
Nie sądziłem, że dożyję czasów, gdzie dorosły człowiek będzie fakt istnienia kobiety i mężczyzny, oraz ich "funkcje" nazywał "kłamstwem i idiotyzmem".
Brawo ty :-)

BaniaPFDQ

Głos rozsądku.

ocenił(a) film na 7
BaniaPFDQ

To kłamliwa teza, bo zakłada, że normalność jest zaburzeniem tylko dlatego, że propaguje to prawacka ideologia. Zatem twój punkt wyjścia oparty jest na fałszywej antytezie. Na szczęscie to już nie te czasy, aby ktokolwiek ogarnięty z dostępem do neta w to uwierzył.

mike__25

Właśnie nadchodzą te czasy, że coraz więcej osób otwiera oczy i zaczyna głośno mówić o tym co uważa za najzwyklejsze szurstwo. Poczytaj sobie o tym jak lewicowi aktywiści chcą uciekać z USA po serii skandali, które pokazały że te ich bajki można wsadzić sobie z buty.

ocenił(a) film na 7
hydepark

Te czasy dawno nadeszły ludzie nie chcą filmów z prawacką ideologią. Lewa strona potrafi przesadzać, ale to skutek wyzwolenia no i przede wszystkim kinematografia zawsze była bardziej przychylna liberalnym wartościom.

mike__25

Poprosimy o konkretne przykłady filmów z ostatnich lat, które ociekały 'prawacką ideologią'? Tak dla kontrastu dla Dziwnego Świata, Velmy i innego szajsu. A to że lewaccy ekstremiści uciekają z USA wynika z tego, że przegięli - czego efektem jest chociażby tournee "A Drag Queen Christmas", które reklamowali jako przedstawienie dla całych rodzin (i faktycznie przychodziły na nie nawet kilkuletnie dzieci), a okazało sie że to powinno być skierowane dla widzów 18+.

ocenił(a) film na 7
hydepark

Dlaczego niby miałbym ci szukać takich filmów? To ty jesteś ich fanatykiem, nie ja, który unikam tego syfu i nie płaczę po forach jak mi źle, że ktoś lubi i ogląda takie produkcje. Zdaje się, że TVPiSS ma bogatą ofertę takich treści.

mike__25

Jestem fanatykiem produkcji, które nie istnieją? Nie dziwię się, że unikasz wskazania ich tytułów. Nie chodzi mi ideologię wciskaną w reportażach/dokumentach TVN/P (jeden pies) tylko o normalne pełnometrażowe produkcje w kinie czy VOD. lub. Piękne samozaoranie.

ocenił(a) film na 7
hydepark

Dyskutujesz sam ze sobą, ja się nie pasjonuję prawacką twórczością i takowej unikam. Nagle wyskakujesz, że mam ci szukać takowych produkcji, a to niby z jakiej paki? W ogóle nie tego dotyczy dyskusja.

mike__25

Najpierw pod innym wątkiem piszesz, że sam sprawdzasz produkcje aby nie trafić na takie 'katoprawackie' materiały, a teraz piszesz że takich unikasz? Żeby czegoś unikać trzeba mieć świadomość tego czego się unika? Samozaoranie x2. A dyskusja dotyczy ideologii sprzedawanej nam w filmach.

ocenił(a) film na 7
hydepark

Tak sprawdzam pod swoim kątem i jak mi coś nie odpowiada nie oglądam. Z tego nie wynika, że mam ci szukać katoprawackich produkcji. Tak samo ty mogłeś obejrzeć zwiastun Dziwnego Świata, zapoznać się z opisem i sobie odpuścić oglądanie. Nie interesuje mnie TVPiSS to nie oglądam proste. Skoro Disney nie odpowiada ci ideologicznie to też nie oglądaj.

mike__25

A widzisz, obejrzane 2 zwiastuny (1 i 2), przeczytany opis dystrybutora i nie było tam ani bajta informacji na temat chociażby homoseksualnej relacji młodych bohaterów. Czyli potwierdzasz, że w tych miejscach powinniśmy się spodziewać takich informacji - wracamy do punktu wyjścia + samozaoranie x3.

ocenił(a) film na 7
hydepark

Niczego takiego nie napisałem. Skoro nie odpowiada ci profil Disneya to powinieneś unikać tej platformy, wszystkich jej produkcji, bo jesteś "narażony" w praktycznie wszystkich ich filmach i serialach. Disney traktuje LGBT jako normalność, czyli tak jak nauka, medycyna i racjonalni empatycznie ludzie. To u nich standard, nie masz zatem co się spodziewać specjalnych ostrzeżeń, bo podobnie jak w przypadku pokazywanych relacji hetero nie ma przed czym ostrzegać.

mike__25

Mam całą masę empatii do ludzi... ale nie do durnej ideologii, popartej przez tezy szurskich 'doktorów', która wyrządza ludziom więcej szkody niż przynosi pożytku. Z mojej strony koniec dyskusji.

ocenił(a) film na 7
hydepark

LGBT to nie ideologia, to społeczność ludzi. Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT, w przeciwieństwie do np. prawackiej ideologii, która chce dyskryminować, szczuć i szkodzić ludziom LGBT m.in głosami propagandystów piszących, że obecność relacji homo w filmach jest niepotrzebna i że powinny być pokazywane jedynie hetero.

blaz11984

fajnie masz na chacie

ocenił(a) film na 3
blaz11984

Stuprocentowa racja!

blaz11984

Jakim trzeba być zjebem żeby myśleć że te podpunkty to minusy XDDDD

użytkownik usunięty
Kulasisko_Pospolite

I pewnie jeszcze uznajesz, że ta wypowiedź jest na kulturalnym poziomie...

blaz11984

,,Takie filmy produkowane są tylko po to, by pokazać ideologię, taka fabryka ideologiczna" LGBT nie jest ideologią.

,,jeszcze na sile wepchana ideologia." jak wyżej.
Nie jest ideologią.

,, Ale jak ktoś, kto nie umie samodzielnie myśleć ma to wiedzieć?" odezwał się ten co jako poparcie swojego zdania, podaje jedno źródło i jeszcze wywołujące paradoks, to jeszcze ignoruje źródła, udowadniające Twój błąd, no no.

,,multikulturowosc jak w Nowym Jorku? Obecna." ale tak jest, więc w czym problem?

,,Biedna planeta niszczona przez złego człowieka? Główny wątek filmu" tak się składa że ludzie akurat niszczą planetę.
Wojny, użycie (testowanie) bomb, zaśmiecanie, wypadki.

,,Silne postacie kobiece? Są, nawet 3." to stereotyp że kobiety są słabe, tak jak to że rudzi są fałszywi.

Eskim0s

"Nie jest ideologią." Czym wobec tego jest?

Eskim0s

,,Takie filmy produkowane są tylko po to, by pokazać ideologię, taka fabryka ideologiczna" LGBT jest ideologią.

,,jeszcze na sile wepchana ideologia." jak wyżej.
Jest ideologią.

,, Ale jak ktoś, kto nie umie samodzielnie myśleć ma to wiedzieć?" Ma rację, trzeba ci pomóc wrócić na właściwą drogą, chyba, że już za późno. Ale jak to mówią tylko krowa nie zmienia zdania, więc jest dla ciebie nadzieja.

,,multikulturowosc jak w Nowym Jorku? Obecna." ale tak jest, więc w czym problem? Cały świat to nie Nowy York. Przygłupio to wygląda, przygłupom nie przeszkadza, chodzi o ilość aktualnie wypuszczonych filmów/seriali z taką różnorodnością, która nie ma miejsca nigdzie indziej na świecie prócz kilku dużych miast jak NY, Londyn, Paryż, Bruksela, Amsterdam.

,,Biedna planeta niszczona przez złego człowieka? Główny wątek filmu" tak się składa że ludzie akurat niszczą planetę.
Wojny, użycie (testowanie) bomb, zaśmiecanie, wypadki. Tu się zgodzę.

,,Silne postacie kobiece? Są, nawet 3." to stereotyp że kobiety są słabe, tak jak to że rudzi są fałszywi. Znowu chodzi o skalę tego zjawiska, do porzygania wręcz.

greedo23

,,LGBT jest ideologią." nie jest.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ideologia_LGBT

,,Jest ideologią." nie jest, skoro definicja temu przeczy :)

,,Ale jak to mówią tylko krowa nie zmienia zdania, więc jest dla ciebie nadzieja." Chłopski rozum – zdolność zdroworozsądkowego myślenia, wynikając z doświadczenia życiowego, a nie z posiadanej wiedzy.
(Naukowe rozważania nic nie dały, więc weźmy to na chłopski rozum)
oraz
Fałszywy trop – celowe odwrócenie uwagi oponenta
(zmiana tematu gdy dyskutant nie ma już argumentów)

,, Cały świat to nie Nowy York." tylko że skoro film opowiada o Nowym Jorku lub że akcja dzieje się tam, to co ma wspólnego reszta świata?
Po prostu najwidoczniej lepiej jest ukazywanie znanych miejsc, niż np. akcja nowego filmu byłaby nagrywana w jakimś mieście, nieznanym niemal nikomu.

Eskim0s

,,LGBT jest ideologią." nie jest.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ideologia_LGBT

,,Jest ideologią." nie jest, skoro definicja temu przeczy :)
Wg wikipedii :)

,,Ale jak to mówią tylko krowa nie zmienia zdania, więc jest dla ciebie nadzieja." Chłopski rozum – zdolność zdroworozsądkowego myślenia, wynikając z doświadczenia życiowego, a nie z posiadanej wiedzy.
(Naukowe rozważania nic nie dały, więc weźmy to na chłopski rozum)
oraz
Fałszywy trop – celowe odwrócenie uwagi oponenta
(zmiana tematu gdy dyskutant nie ma już argumentów)
nie ma co ciągnąć tego wątku bo ani ty ani ja nie mamy nowych argumentów

,, Cały świat to nie Nowy York." tylko że skoro film opowiada o Nowym Jorku lub że akcja dzieje się tam, to co ma wspólnego reszta świata?
Po prostu najwidoczniej lepiej jest ukazywanie znanych miejsc, niż np. akcja nowego filmu byłaby nagrywana w jakimś mieście, nieznanym niemal nikomu.
To tylko twoja interpretacja i widzi mi się. Nic więcej, sam argument obiektywnie inwalida.

greedo23

,,Wg wikipedii" definicja i logika potwierdza że ideologią nie może być lgbt.

,,nie ma co ciągnąć tego wątku bo ani ty ani ja nie mamy nowych argumentów" obalam Twój każdy argument.
Nie mój problem że nie masz nowych.

,,To tylko twoja interpretacja i widzi mi się. " to jest fakt.

Eskim0s

Słabo, na dwójkę z plusem.

blaz11984

chyba musze sie z tym zgodzic.Ciezko sie to oglada i juz mam dosc filmow Disneya.Wszystko co robia to musi byc sztucznie ugrzecznione i LGBT na kazdym kroku.Ja rozumiem ze chca nas do tego przyzwyczaic , ale bez jaj bo kazda juz u nich produkcja to LGBT i napuckowane dziewczyny bija nabuckowanych facetow

blaz11984

Nie rozumiem tego bólu.
Przez lata wątki osób czarnoskórych, LGBT i mniejszości były pomijane. W czasach, gdy zostaje to przedstawione w sposób normalny, bez ich pomijania nagle jest oburzenie. Nawet kilka % osób na świecie jest innej orientacji. Wydaje mi się, że uprawnia to do tego, aby co któryś bohater w jednym na kilka filmów był innej orientacji...

ocenił(a) film na 3
blaz11984

Jeden przekaz jest tu Ok. Pies bez łapy nie jest gorszy. A reszta to już jest totalna, żenująca przesada zrobiona na siłę.

ocenił(a) film na 8
blaz11984

Dla mnie cala ta historia trąci Atlantydą... *klasyk*
Podobna muzyka i motyw ... Nie kupuje tego...

blaz11984

Zgadzam się w 100%.

ocenił(a) film na 1
blaz11984

Film płaski jak pas startowy. Najpierw wymyślono postacie. LGBT, silnie niezależne kobiety, mężczyzn nieudaczników a potem wkoło tego dorobiono fabule. Nudna i bez żadnego pomysłu. Chodziło wszak przecież tylko o propagandę LGBT. Fabula nie miała znaczenia. To jest prawdopodobnie najgorszy film disneya jaki w życiu widziałem. Totalna klapa. Niestety zawsze się tak kończy jak się robi propagandę a sztuka staje się tylko tłem.

ocenił(a) film na 1
blaz11984

to gowno powinno być zakazane dla dobra naszych dzieci,  di$ney to obecnie straszny rak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones