PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5319}

Dzwonnik z Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame
7,4 74 603
oceny
7,4 10 1 74603
7,4 10
ocen krytyków
Dzwonnik z Notre Dame
powrót do forum filmu Dzwonnik z Notre Dame

bajka dla dorosłych?

użytkownik usunięty

Bajka o wiele bardziej podoba mi się teraz, niż gdy byłam dzieckiem.
Wydaje mi się, że jest w niej wiele wątków niezrozumiałych dla małych dzieci (jak pożądanie
Frolla) i w ogóle klimat jest momentami dosyć ciężki. Mimo to - ambitnie i ciekawie, świetna
ścieżka dźwiękowa, zabawnie. Polecam !

ps. a Dzwonnik musiał zaakceptować fakt, że jego ukochana będzie z innym - udawał nawet
zadowolonego... przykre. I takie życiowe...

ocenił(a) film na 5

Ja się troche zastanawiam czy on nas nie wkręca:)

użytkownik usunięty
fantynaaa

Pewnie, że wkręca:) 18-latek nie ekscytowałby się tak każdą sceną i nie wypisywał 5 komentarzy pod rząd. Ale trzeba przyznać, że robi to dość elegancko:)

ocenił(a) film na 10

Nie, nie wkręcam :D . No ale, już ten film obejrzałem, podobał mi się i koniec tematu :)

użytkownik usunięty
Kubasek

W takim razie dziwny z ciebie gość:)

ocenił(a) film na 10

Po prostu wydało mi się dziwne, że używają takiego słownictwa w bajce Disneya.

użytkownik usunięty
Kubasek

Używają i gorszego, wierz mi:)

ocenił(a) film na 5
Kubasek

http://www.filmweb.pl/film/Wszystkie+psy+idą+do+nieba-1989-11798

To może być taka forma terapii:) Po obejrzeniu tej bajki nic mnie już nie ruszało - a bajka naprawdę warta obejrzenia. Ma fantastyczny klimat. Druga częśc jest bardziej cukierkowa.

ocenił(a) film na 10
fantynaaa

widziałem ten film kiedyś, ale nic z niego nie pamiętam. A żeby za bardzo z tematu nie zbaczać, to według was, od ilu lat dziecko może to oglądać? To znaczy, żeby

ocenił(a) film na 10
Kubasek

wszystko zrozumiało?

użytkownik usunięty
Kubasek

Ja oglądałem już od 7 lat i zrozumiałem prawie wszystko. Myślę, że jeśli jest obok rodzic, który wytłumaczy o co chodzi, to właśnie tak od 7-8 lat.

ocenił(a) film na 10

Myślisz, że zmienili zawód Frolla, żeby nie wzbudzać kontrowersji? Bo tak teraz o tym pomyślałem.

użytkownik usunięty
Kubasek

Tak. Po to też dodali postać archidiakona, którym w książce był właśnie Frollo.

ocenił(a) film na 10

Wydaje mi się też, że w książce Quasimodo zachowuje się inaczej. I nie chodzi mi o to, że nie jest nieskazitelnie dobry, tylko raczej o to, że zachowuje się jak zwierzę. Pamiętam, że jak czytałem powieść to w pamięci utkwił mi moment w którym odkrywa, że Esmeraldy nie ma w jej izbie, ponieważ miała zostać powieszona. Wtedy zaczyna wyć jak dzikie zwierzę i całować jej posłanie. Dla mnie to najbardziej dołujący fragment książki. Ale może to tylko moje wrażenie. A ty co o tym sądzisz?

użytkownik usunięty
Kubasek

Tak, w książce Quasimodo zachowuje się inaczej. Tak samo jak Esmeralda, Frollo, Febus, Klopin i wszyscy inni.

ocenił(a) film na 10

Znaczy masz na myśli, że jest bardziej naiwna?

użytkownik usunięty
Kubasek

Skoro czytałeś książkę, to powinieneś wiedzieć.

ocenił(a) film na 10

Na youtube jest cały film w polskiej wersji?

użytkownik usunięty
Kubasek

Nie.

ocenił(a) film na 10

Tak tylko pytałem. Widziałem film po angielsku, to chciałem sobie porównać.

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Na DVD można włączyć napisy? Bo się zastanawiam, czy nie kupić?

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Czy tylko mi moment z dzidą, podczas tańca Esmeraldy podczas festynu skojarzył się z tańcem na rurze? :D

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Przed chwilą, obejrzałem fragment polskiej wersji. Wszystkie głosy brzmią dobrze, z wyjątkiem głosu Quasimodo. Według mnie jest on zbyt łagodny. W oryginale brzmi poważniej, a przez to lepiej.

ocenił(a) film na 5

ooooj dziwny:) Rozbuchał mój instynkt macierzyński:) Mam ochotę okryc go kocykiem, dać kakao i klapsa, że tak późno a on jeszcze nie śpi:D

użytkownik usunięty
Kubasek

Mi było wtedy smutno, odkąd wróciłam do tej bajki z dzieciństwa właśnie jego najbardziej lubiłam. Może źle, ale ja nie widzę w nim złego człowieka. Po prostu był błędnie przekonany, że gorszych trzeba zwalczać. W każdym razie film był rzeczywiście roczny, ale uroku nie można mu nie przyznać. Frollo akurat najbardziej mi się tu podoba, szkoda, że zabili go na końcu [chyba że jakimś cudem przeżył jak Gaston ale nie dałabym mu takiej szansy]. Miał super piosenkę z początku, też bardziej podoba mi się w oryginalnym języku.
Qusi oczywiście też był świetną postacią, tak samo Esmeralda, bardzo piękny typ urody, nie tam kolejna złotowłosa niebieskooka kobietka jak Elsa czy Kopciuszek, no i ma wyjątkowy charakter.

ocenił(a) film na 10
Bourjois

Mi również.

ocenił(a) film na 10

Nie uważasz, że małe dziecko może być lekko zdezorientowane zakończeniem filmu? Najpierw przez ponad godzinę uczą dzieci, że wygląd nie ma znaczenia, a z drugiej Esmeralda zostaje z Febusem. Nie zdziwiłbym się gdyby jakieś dziecko, nie zrozumiało zakończenia. Na Youtube w komentarzach pod końcowym fragmentem filmu, ktoś napisał, że ten film nie uczy dzieci, że nie jest ważne jak ktoś wygląda, w "miłosnym" sensie, i ja się z nim zgadzam. A ty co o tym myślisz?

ocenił(a) film na 5
Kubasek

Uczy rozsadku:) Nie zaryzykowałabym związku z Quasimodo ze strachu przed ułomnościa potomstwa. Poza tym to byłaby już przesadzona profanacja książki:)

ocenił(a) film na 10
fantynaaa

Ja nie lubię tej książki. Czemu? Bo po pierwsze źle się kończy (chociaż z drugiej strony to powieść dla dorosłych), a po drugie jest strasznie rozwlekła. Quasimodo pojawia się dopiero w piątym rozdziale, o Esmeraldzie jest wspomniane w rozdziale szóstym, chociaż pierwszy raz odzywa się dopiero w księdze drugiej, Frollo też pojawia się dopiero w księdze drugiej, a na dodatek jest napisana strasznie nudnym językiem.

ocenił(a) film na 5
Kubasek

Wystarczy pominąć opisy:) Przeczytałam tę książke gdy miałam 15 lat i zakochałam sie w niej... ale opisy przeczytałam dużo później:)

ocenił(a) film na 10
fantynaaa

A z innej beczki: którą wersję językową polecasz? Ja dla porównania ściągnąłem, i oryginalną i polską. Muszę powiedzieć, że bardziej podoba mi się w oryginale. Polska wersja byłaby dobra gdyby nie aktor podkładający głos Quasimodo. Brzmi tak jakoś niepewnie i zbyt łagodnie moim zdaniem. Reszta aktorów jest dobrze dobrana. Szczególnie Agnieszka Pilaszewska. Kojarzę ją tylko z Miodowych Lat, wydawało mi się, że nie ma odpowiedniego głosu do tej roli. Nie sądziłem, że umie mówić takim seksownym głosem. No ale jak usłyszałem głos Quasimodo odechciało mi się oglądać. Brzmiał tak jakby cały czas był wystraszony, w ogóle nie słychać w tym głosie emocji.

ocenił(a) film na 5
Kubasek

Nie pamiętam:)

ocenił(a) film na 10
fantynaaa

Nie wiem jak tobie, ale mnie w tym filmie nie podoba się to, że pozytywni bohaterowie nie mają żadnych wad, natomiast z Frolla zrobili religijnego fanatyka, który chce wymordować wszystkich Cyganów. W powieści nie dało się wrzucić którejś z postaci do kategorii "Dobry", "Zły". Może z wyjątkiem Febusa, który w książce jest pustym dupkiem. W filmie Disneya też nie za bardzo go lubię, chociaż przyznam, że rzuca fajne żarciki :)

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Jeszcze coś mi się przypomniało. Kiedyś na TVN chyba, zobaczyłem fragment aktorskiej wersji Dzwonnika i pierwsze o czym pomyślałem to, że aktorka która grała Esmeraldę, była trochę za stara do tej roli. Nie pamiętam z którego roku była ta wersja, ale film był dość stary chyba.

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Przypomniałem sobie, że w filmie był taki tekst Frolla: "Wy, Cyganie wiecie, jak opętać umysł nieczystymi myślami". Rozumiem, że można dziecku po prostu wytłumaczyć, że ten pan jest zły, że chce zrobić jej krzywdę, ale jak się trafi bardziej dociekliwe dziecko, które będzie chciało wiedzieć co znaczy ten tekst, to może być mały problem :)

użytkownik usunięty
Kubasek

I w kółko Macieju.... ile można gadać o jednym i tym samym? Poszukaj innych bajek i nie męcz ;/

ocenił(a) film na 10

Dobra, spokojnie :)

o co ci chodzi? chłopak wypowiada się kulturalnie, na temat, na forum do tego przeznaczonym. jeżeli cię to nuży, po prostu nie czytaj.

ocenił(a) film na 9

No pewnie- nie wiem czy czytałaś książkę, ale jest po prostu potworna, zero miłości, zero sprawiedliwości, tragiczny koniec- Disney zrobił cud i przemienił to w animację dla dzieci, choć nic dziwnego, że trafia bardziej do dorosłych. Swoją drogą, polecam książkę, jest rewelacyjna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones