PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32014}

Epoka lodowcowa

Ice Age
7,6 495 180
ocen
7,6 10 1 495180
7,0 28
ocen krytyków
Epoka lodowcowa
powrót do forum filmu Epoka lodowcowa

A ja oryginalnie:

ocenił(a) film na 4

Nie lubię tego filmu, oglądając go zaśmiałam się łącznie 2 razy i dlatego postawiłam 2 pkt :P Nie no... po prostu nie przypadł mi do gustu. Z tego co widzę to chyba rzadkość, że komuś się ten film nie podoba.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
Reeze

Nie jesteś sama. Epokę obejrzałam pierwszy raz przedwczoraj, wszyscy mnie zapewniali, że film jest boski, dużo śmiechu itd. Ehh... Film był nudny. Fabuła mi się nie podoba, bo kto powiedział, że leniwce czy mamuty muszą być przyjazne dla zwierząt, jak np. psy? I tygrysy szablozębne - jeśli naprawdę chciałyby się zemścić, to zabiłyby tych ludzi, a nie dziecko, zwierzęta nie są takie mądre -.- Wiem, że to bajka i miała być zrozumiała dla małych dzieci, ale to mnie nie przekonuje.. Śmiałam się tylko podczas scen z wiewiórką, zaledwie kilka razy. Dam 3 pkt - grafika filmu, wiewiórka i nosorożce (i ich mleczyk ^^).

ocenił(a) film na 10
kasieniek

Epoka lodowcowa to bajka, a nie dramat obyczajowy. A zwierzęta są mądrzejsze, niż Ci się zdaje.

Tacita

masz rację

ocenił(a) film na 9
kasieniek

??!! Czy zdajesz sobie sprawę, że oglądałaś BAJKĘ?! W Twojej wypowiedzi brakuje mi tylko: "A największym absurdem jest to, że zwierzęta mówią ludzkim głosem"

A jednak mimo to pozwolę sobie na skomentowanie Twojej jakże niedorzecznej wypowiedzi która miała chyba być "mądra"?

"że leniwce czy mamuty muszą być przyjazne dla zwierząt"

1. No cóż chyba coś Ci nie wyszło... nie miałaś czasem napisać "dla ludzi"?
2. Przyjmuje się, że zwierzęta roślinożerne są niegroźne przez co przyjazne człowiekowi - jest to zasada a nie fakt.

"I tygrysy szablozębne - jeśli naprawdę chciałyby się zemścić, to zabiłyby tych ludzi, a nie dziecko"

1. Jeśli chcesz pisać takie mądrości to najpierw warto włączyć Animal Planet - Drapieżnik zawsze atakuje najsłabszą ofiarę w stadzie - po co się narażać i zbędnie tracić energię?
2. Robisz to samo co scenarzysta - zakładasz co by zrobili, gdyby było tak jak Ty napisałaś zapewne napisała byś tu "gdyby naprawdę chcieli się zemścić zabiliby to bezbronne dziecko"

"zwierzęta nie są takie mądre"

WOW, co tam zwierzęta ratujące ludziom życie, małpy grające w szachy itd. A jeśli chcesz już krytykować mądrość "planowania" kotowatych to zobacz chociaż jeden film dokumentalny/przyrodniczy na ten temat.

Gojira

dokładnie maniek sidney i diego miały 9 przyjaciół,babcię i shirę

kasieniek

maniek,sidney i diego miały 9 przyjaciół,babcię i shirę,ale nazywa się scrat

ocenił(a) film na 3
kasieniek

Ponownie, kocham moją wypowiedź sprzed 7 lat. Byłam taaka dorosła ^_^

użytkownik usunięty
Reeze

Jesteś jakaś chora! Jak ci się ten film nie podoba. Nie obrażaj zwierząt i ten film jest o pięknej historii zwierząt. Jesteś zwierzofobem(sparodiowałem twoje zachowanie z forum Brokeback Mountain).

ocenił(a) film na 4

Czy ja kiedykolwiek powiedziałam, że ty jesteś chory? Czy skrytykowałam cię? Czy napisałam, że jesteś homofobem? Czy podważyłam twoje zdanie? Nie! Napisałam tylko co sądzę na temat przyznawania przez ciebie punktów dla BM (tzn. że raz piszesz, że film jest niezły i dajesz 8, a już następnego dnia napisałeś, że dajesz mu 2). To, że zostałeś skrytykowany przez innym ludzi na forum BM to od razu nie znaczy, że ja też to zrobiłam. Pokaż mi chociaż jeden fragment mojego jakiegokolwiek posta, który na to wskazuje. Nie uważam się za swiętą, ale takich rzeczy to mi nie zarzucaj... Jedyne co mógłbyś uznać za obraźliwe to zdanie 'ciekawe kto tutaj powinien się leczyć...', ale to zdanie nie było skierowane wprost do ciebie tylko ogólnie do ludzi, którzy otwarcie zgłoszą, że homoseksualiści powinni się leczyć. O ile pamiętam takie coś było zawarte w twoim zablokowanym już poście.
Ale jeśli cię to uraziło to jestem w stanie cię przeprosić, ponieważ nie uważam, ze wyzywanie ludzi rozwiąże jaką kolwiek sprawę. To wszystko co chciałam napisać.

ocenił(a) film na 8
Reeze

Nie zapominaj, że ten film jest kierowany głównie do dzieci. Trzeba się wczuć w dzieciaka w sobie to się podoba:)

ocenił(a) film na 10
Reeze

Uważam, że nie jesteś oryginalna, tylko zbuntowana (sądząc po wypowiedzi). Owszem, to rzadkość spotkać osobę, której Epoka "nie przypadła do gustu", ale to dlatego, że ten film (ANIMOWANY) jest dobry. Przecież to jest bajka :) Ma podobać się przede wszystkim dzieciom. Osobiście polecam dramaty ;) np. "Bliżej" (na forum przeczytasz recenzję).
Szkoda, że tak krytycznie podeszłaś do Ice Age.. To chyba moja ulubiona bajka :P Z niecierpliwością czekam aż II część wejdzie do kin (w moim mieście ;) ). No ale.. o gustach się nie dyskutuje, ma prawo Ci się nie podobać.

Pozdrawiam
Tacita

ocenił(a) film na 4
Reeze

Ale to nie jest tak, że jak bajka to mi się nie podoba - Shrek i Rybki z ferajny mi się podobały. Tylko Epoka jakoś nie...

Reeze

A ja ci się wcale nie dziwię. Jak obejrzałem Shreka to mnie wryło w fotel - akcja, animacja, muzyka, dowcip i mruganie okiem na każdym kroku, bajka dla dzieci totalnie na opak z niegłupim morałem. I dorośli i dzieci sie świetnie bawili. Pierwszy taki film. Potem był "Potwory i spółka" - który już był powieleniem, bo znów mieliśmy dwóch bahaterów, jeden mały śmieszny, drugi duży silny, tyle że ratowali dziecko z opresji. A potem wyszła "Epoka lodowcowa" która była krzyżówką jednego z drugim. Według mnie samą w sobie ogląda się nieźle, ale jak ktoś wcześniej widział wymienione filmy (a ja tak widziałem, bo tak sie pojawiały) to miało sie efekt "no nie, znowu jeden mały, śmieszny, drugi duży silny? ileż można?"

Reeze

Ja osobiscie film ten dostalem pod choinke 6 lat temu. Pamietam, ze niesamowicie mnie wtedy rozsmieszyl, a w dodatku tez wzruszyl. Do dzis jest jednym z moich ulubionych dziel filmowych. Rozumiem tych z Was, ktorym Epoka nie przypadla do gustu, niestety nie potrafie zrozumiec tych, ktorzy uwazaja, ze jest slaba i nudna bo z cala pewnoscia jest to jedna z najlepszych pozycji w swoim gatunku. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Reeze

Generalnie film ogląda się przyjemnie ale nie jest to jakiś wulkan przekomicznych gagów by śmiać się od początku do końca.

Wiem że zwierzęta nie są tak inteligente jak w tym filmie (Tygrys nie dogadał by się z Mamutem a już napewno z Leniwcem) ale mi to nie przeszkadza. I to wcale nie dla tego że to film "dla dzieci" (proszę mi tu nie urzywać zwrotu "Bajka" bo to nie "bajka" tylko "animowana komedia") tylko poprostu personifikacja [nadawanie zwierzaką ludzkich cech osobowości]. Zresztą jakby nie patrzeć ludzie w tym filmie wydają się być od nich bardziej dzicy i nie cywilizowani... Nawet nie umieją mówić ;-)

ocenił(a) film na 4
ggk___

Bo ludzie wtedy nie umieli mówić ;) Albo chodziło o to, że byliśmy świadkami zdażeń zwierząt, a zwierzęta nie rozumieja języka ludzi, więc były to dla nich bełkoty, więc dla nas też.

ocenił(a) film na 8
Reeze

Apropo..."Zdażeń" się nie pisze, tylko "Zdarzeń" mądraloi znawczynio filmów animowanych od 7-miu boleści.

ocenił(a) film na 10
aazg

Daj jej spokój.. Wiesz wytykanie ludziom błędów ortograficznych też nie jest w dobrym guście… Nie to bym coś do ciebie miał ale wkurza mnie jak ktoś zamiast koncentrować się by odpowiedzieć na treść danego postu w odpowiedzi wytycza tylko błędy ortograficzne… To tylko zaśmieca dyskusję…

użytkownik usunięty
ggk___

No ale jeśli jest taką znawczynią i nie wie, że w bajkach nie wszystko jest realne, to niech uważa też na to, co pisze. A tak wogóle, to błędy ortograficzne są spoko i nie trzeba zwracać na nie uwagi i można pisać wszystko jak sie chce czy lepiej poprawić kogoś? Bo mi się zdaje, że to drugie...

ocenił(a) film na 4

Boże... daj mi siły... nie uważam się za znawcę filmów i wiem, że wy też nimi nie jesteście. Czy moglibyście mi nie wkładać słów w usta?? Wclale nie wspomniałam, że się na tym chociaż w 1% znam... to wylącznie kwestia gustu przecież...
A co do tego błędu to sorry jesli komuś to przeszkadza. Raz mi się zdaRZyło i już wielkie halo. Myślę, że wy też nie jesteście nieomylni, bo to cecha ludzka...

ocenił(a) film na 10
Reeze

Zwracanie uwagi na błęndy ortograficzne to tak zwane "dopieprzanie się" które tylko psuje dyskusje i pcha ją na zbędne Off-topiki... Naprawdę co ci komu szkodzi że ktoś napisał Wiewiurka przez "U" a nie "Ó"? Ja nawet jak widzę to nie zwracam uwagi no co to da?

ggk___

scrat

ggk___

maniek,sidney i diego-9 przyjaciół,babcia i shira

Reeze

ZGADZAM SIE Z TOBĄ CAŁKOWICIE !! DLA MNIE EPOKA I EPOKA 2 SĄ I BĘDĄ NAJGORSZE Z BAJEK CIĄGU : TOY STORY, SHREK, GDZIE JEST NEMO , INIEMAMOCNI ITP ;D NIE CIERPIE TEJ BAJKI, NIE ZAUWAŻYŁEM TAM NIC SMIESZNEGO!! NIEKTÓRZY MAJA POCIECHCE Z TEGO ŻE LENIWIEC POWIEDZIAŁ " Ooo MLECYK " BOZE ALE TO WOGULE NIE JEST SMIESZNE !!! PZDR ( NIE PRZEJMOWAC SIĘ TO TYLKO MOJE ZDANIE) NARA

ocenił(a) film na 4
muse_2

Popieram Was. Na jedynce wynudziłem się strasznie(dobrze, że była taka krótka). Jedynie podobało mi się jak Sid powiedział 'sysunia' i sceny wiewiórem. A w dwojce już tylko sceny z wiewiórem. Reszta jest bardzo, bardzo nudna. I jeszcze te skaczące oposy...to już mnie na maxa wkurwiało...

Kristofer

To po co oglądałeś 2 jak ci się 1 nie podobała?? Trzeba było wyjść z kina lub wyłaczyć kompa. A może nerwosol by pomógł??

LillyR_

może 3 i 4,ale 5 w 2018r.

Kristofer

scrat,scrat,zdzichu i edek

muse_2

dokłądnie,ale nie jest najgorszy tylko ma szczęśliwe zakończenie,tylko 3 ma smutne zakończenie,a w 4 tylko w poł po pierwsze była szczęśliwa,ponieważ scrat zatopił scratotydę,a po drugie smutna,ponieważ nie podobała mi się ta scena jak ten pan wieloryb skarbuś opryskał Guptę i dostał szoku,ze względu na 3 cechy charaktarystyczne,dobry,zły(na zwierzaków-piratów załogowych) i trochę zazdrosny,więc chcę 5 bez pana wieloryba skarbusia w hfr 3d.tyle w moim temacie.

ocenił(a) film na 10
Reeze

Na tym filmie zasmialem sie moze 2 razy. Film bardzo mi sie podoba, moim zdaniem jest lepszy od shreka. Shrek to raczej komedyjka, tu mamy wiecej z dramatu. Niby nic oryginalnego, przyjazn, milosc zwyciezy a jednak film jest niezly. Moze to ckliwe co napisze ale lezka mi sie zakrecila pod konie filmu kiedy oddaja dziecko ludzia. Glownie zasluga to niezlej muzyki. Ja daje ocene 9/10

ocenił(a) film na 7
Reeze

to chyba masz ,,inne" poczucie humoru...film ogladałam 3 razy i za kazdym razem sie smiałam xD

ocenił(a) film na 10
Reeze

po pierwsze to bajka, po drugie genialna jak dla mnie, ladnie pokazuje takie wartosci jak milosc , posiwcenie, przyjazn. Bardzo mi sie podoblala , dla mnie lepsza niz shrek do ktrego ja porownujecie

kamil_d444

A mi sie podobał i Shrek, i Epoka. Z tym tylko, że Epoka właśnie jest bardziej zrozumiała dla dzieci niż Shrek, który, mam wrażenie, kręcony był bardziej z myślą o osobach troche starszych niż 7-8 lat. Ale oba filmy genialne.

użytkownik usunięty
Lady_M_

Mnie się Ice Age podobało- nawet bardzo i do dzisiaj chętnie od czasu do czasu oglądam sobie ten film. Ale wyluzujcie trochę- Reeze ma prawo do własnej opinii. I nie traktujcie tego serwisu jako miejsca gdzie tępi się każdy przejaw "inności".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones