PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32014}

Epoka lodowcowa

Ice Age
7,6 495 180
ocen
7,6 10 1 495180
7,0 28
ocen krytyków
Epoka lodowcowa
powrót do forum filmu Epoka lodowcowa

Takie jest moje zdanie o tym filmie - oglądałem go dwa razy, żeby znaleźć w nim coś fajnego... ciężko było... 4/10.

ocenił(a) film na 10
ognistyplomien

Wg mnie Shreka bije na głowę. Widać oczywiście podobieństwo Mańka do Shreka i Sida do Osła, ale fabuła i humor jest na dużo wyższym poziomie.
No i morał płynący z całego filmu jest dużo bardziej wyrazisty niż w Shreku.

ocenił(a) film na 9
ognistyplomien

Takie podobieństwa występują w każdej z animacji. To prawie niepisana zasada nowych bajek - Zawsze istnieje dwóch zupełnie różnych bohaterów, jeden poważny, ponury a drugi to zabawny głupol.
Szczerze nie przepadam za animacjami, nudzą mnie. Wyjątkiem jest właśnie Epoka Lodowcowa, która jako jedna z dwóch utrzymała mnie na siedzeniu do końca.

ocenił(a) film na 9
Iraheta

W pełni się z tobą zgadzam.
Od kilku lat jest ustalona formuła filmów animowanych. Bohater z problemami i jakaś śmieszna postać.
A szkoda oceny autora postu, gdyż epoka jest jedną z najlepszych animacji ostatnich lat.
Taki film powstaje dość długo, ten ponad rok. Więc biorąc pod uwagę różnicę tylko 1 roku między nimi i całkowicie inną fabułę absolutnie NIE JEST to podróbka Shreka!

ocenił(a) film na 7
Iraheta

To wcale nie jest zasada nowych bajek - stare bajki mają dokłednie tak samo:)Ten model pary bohaterów o którym mówisz wyśmiewa zresztą "Głupi i głupszy" i pewnie kilka innych filmów, nie wiem czy się ze mną zgodzisz? W tradycyjnych bajkach świetnie się sprawdzał - teraz bywa mocno naginany, ale twórcy zawsze chętnie do niego wracają - i słusznie, nie ma sensu rezygnować z tego co dobre. Shrek jest parodią tradycyjnych bajek z których czerpie przecież garściami,więc te elementy, które pojawiają się w Epoce lodowcowej jako część schematu fabularnego, w Shreku ujęte są w sposób karykaturalny - i tam się z nich śmiejemy (tzn. śmieją się Ci, którzy lubią animacje i taki rodzaj humoru).

Idąc tokiem rozumowania założyciela tematu, każda bajka musiałaby być podróbką Shreka, a nie Shrek parodią bajek. Zauważa taki podobieństwo i odrazu mówi, że podróbka :(. A nad tym nawet nie trzeba się było zastanawiać - Shrek zapowiadany był przecież jako parodia , więc nie jest ciężko domyślić się, że każda kolejna bajka - animowana czy nie, jakieś elementy zbieżnie z nim mieć musi - inaczej Shrek byłby bardzo słabym filmem.

Epoka ode mnie dotsaje 7/10. A jak była ta druga animacja?

ocenił(a) film na 10
ognistyplomien

Piszesz 4/10, oceniasz 1/10... Zapewne ciężko było i to dwa razy:). Nie znam podobnych tobie osób, które po raz drugi katują się nielubianym filmem. Jak dla mnie - pomysł z dupy... (i ocena również)

ognistyplomien

jeśli widzisz w tym film kopie shreka to idz se do okulisty

ocenił(a) film na 9
ognistyplomien

Jak dla mnie o wiele lepszy od Shreka.
Śmieszy mnie trochę wypowiedź "oglądałem go dwa razy, żeby znaleźć w nim coś fajnego... ciężko było... 4/10"

ocenił(a) film na 10
ognistyplomien

shrek -> epoka? eeeeee... chyba nieudane porównanie;/

ocenił(a) film na 8
christopher

Porównanie na pewno się nasuwa zwłaszcza w polskim dubbingu. Wiele tekstów jest bardzo podobnych zwłaszcza na początku filmu. Oba filmy jednak na bardzo dobrym poziomie miałbym problem z wybraniem tego lepszego.

grabarz91

taaaaaaaaa

wszystko co dubbingowane z miejsca jest porównywane do Shreka. I to nie dubbingu tylko bajki jako takiej. Czyli film x to gówno, bo Shrek był smieszniejszy.


"Dubbing" nie równa się "śmiesznie"

W niemczech, włoszech, francji czy portugali 99% produkcji jest dubbingowanych. Filmów, seriali, telewizjii. Wszystko.

Redgard

A ja Shreka nie lubię i ten film jest na szczęście od Shreka ZUPEŁNIE inny. Epoka jest jedną z moich ulubionych animacji. Nie wiem skąd mądry i piękny mamut miał by przypominać ogra, trochę inna bajka... ;-)

ocenił(a) film na 8
Redgard

Mały przykład z dubbingiem

Shrek "Nie ma my, nie ma nasze tylko ja i moje bagno"

Epoka "Nie ma my na dodatek beze mnie nie mówiłbyś nawet ja"

ocenił(a) film na 10
grabarz91

i w czym problem? oba teksty wymiatają:P

ocenił(a) film na 8
christopher

Oczywiście;) Ale jednak podobieństwo jest;p Ja problemu nie mam, bo Epoka Shrek i Wall.e to najlepsze bajki jakie widziałem;)

ocenił(a) film na 10
ognistyplomien

Jak dla mnie Epoka Lodowcowa mocno Shreka przebija, Baa nie ma nawet co porównywać :]

Siemka_2

Ja też uważam, że "Epoka..." pobija Shreka pod wieloma względami. Między innymi teksty moim zdaniem są śmieszniejsze. No i w "Shreku" nie ma Wiewióra :)

użytkownik usunięty
Domin_X

a moim skromnym zdaniem ten film jest bardzo nudny, teksty jak dla mnie nie sa zabawne, jedyny maly plus to grafika , bardzo ladnie sa wykreowane niektore postacie animacje, niestety nic wiecej dobrego nie dostrzegam , przyznam ze prawie na tym filmie zasnelam. shrek jest o wiele lepszy. to moje zdanie prosze o respekt

ocenił(a) film na 8

Każdy ma swój gust, ale nie rozumiem, jak to możliwe, że jedna i ta sama osoba lubi shreka a nudzi się podczas epoki lodowcowej... Podobne poczucie humoru moim zdaniem;)

użytkownik usunięty
grabarz91

moze podobne poczucie humoru, przynajmiej wedlug ciebie,
ale zartz jak dla mnie orzynajmiej na marnym poziomie, niesmieszne.

ognistyplomien

1. Kiepsko szukasz...
2. Lepsze niż Shrek...
3. Shrek był dobry tylko w 1 pierwszej części, a Epoka w 1, 2 i na pewno w 3...

nowok8

Hmm są gusta i gusta. Ja nigdy nie lubiłam Shreka i tych wszystkich innych zielonych stworków, tak więc uważam, że Epoka bije go na głowę . Humor zaprezentowany w Ice Age jest na o wiele wyższym poziomie, postacie są barwne i da się je polubić ,( w przeciwieństwie do tego zielonego dupka zwanego Shrekiem), zaś sama fabuła, mimo swej prostoty, porusza nawet najbardziej zatwardzialego człowieka,. Shrek zawsze był dla mnie tanią, cuchnacą komercją bajeczką dla 3 - latków, a Epokę moze obejrzec każdy, niezależnie od wieku, płci i pozaiomu wrażliwosci. Epokę można oglądać wiele, wiele razy, jedynym zaś plusem oslawionego Shreka jest sundtrack ( Led Zeppelin - The Imigrant Song, itepe, itede).. Nie chciałabym bynajmniej nigdy do niego wracać, jakoże jest zwyczajnie nudny, powiela utare schematy, a poa tym nie lubię tego typu humoru.
Podsumowujac:
Epoka Lodowcowa - 11/10 =D
Shrek - 1/10

użytkownik usunięty
Alex_Molly

1/10 zachowaj na "Disaster movie"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones