PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792499}

Eter

5,4 2 765
ocen
5,4 10 1 2765
4,4 19
ocen krytyków
Eter
powrót do forum filmu Eter

Absolutnie nie sugerować się tak słabą średnią "niekrytych krytyków".Film który trzeba oglądać wszystkimi zmysłami i dać mu się ponieść,a nie kombinować co twórca miał na myśli - mnie ten obraz urzekł od pierwszych scen i oglądało mi się to dziełko bardzo dobrze.Film z gatunku tych,gdzie największym jego atutem jest szeroko pojęty "klimat",który jest ważniejszy od samej fabuły.Mam tu na myśli zdjęcia,scenografię,kostiumy,ścieżkę dżwiękową - wszystko to tworzy taki lekko mroczny klimacik i przenosi widza w czasy monarchii Austro-Węgierskiej.Na plus również tak krytykowana przez niektórych końcówka oraz kilka świetnych scen jak ta ze spowiedzią czy egzekucją.Szczerze polecam.

ocenił(a) film na 5
kleju30

Robiłem dwa podejścia i jednak jestem na NIE. Myślałem, że coś mi umknęło. Zanussi to mój mistrz i z przykrością twierdzę, że nawet na powielanie samego siebie nie wystarczy zmiana "czasoprzestrzeni" zdarzeń, bo trzeba pchnąć tą polemikę (nauka-wiara) dalej. Nie ma w "Eterze" nic DALEJ ponad "Iluminację" i "Imperatyw", a te są dziełami niedościgłymi i ponadczasowymi, nawet dla samego twórcy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones