PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792499}

Eter

5,4 2 765
ocen
5,4 10 1 2765
4,4 19
ocen krytyków
Eter
powrót do forum filmu Eter

Warto tylko dla Jacka Poniedziałka w roli głównej. Film nudny, infantylny, przestarzały, nie wprowadził niczego nowego, rewolucyjnego do mitu o Fauście. Już nikt takich filmów nie kręci.

ocenił(a) film na 5
u_gorska

A czy to, że Faust "à la Zanussi" czyli filmowy doktor nie pragnie wiecznej młodości tylko wierzy w naukę niczym scjentysta, nie jest nowym spojrzeniem na tę opowieść?

Sentence

No może, ale to jest wpływ lektury Dostojewskiego. Faust a la Zanussi ma dużo wspólnego z Iwanem Karamazowem, który jest intelektualistą i rozmawia z diabłem.

u_gorska

Co w tym filmie było infantylnego, może rozwiniesz myśl?

nemausicae

Infantylne jest tłumaczenie ludzkich wyborów, błędów poprzez wpływ diabła. No toż to średniowiecze!

ocenił(a) film na 7
u_gorska

Infantylne jest używanie słowa średniowiecze jako synonimu zacofania.
A już sugerowanie, że ktokolwiek TŁUMACZY tu ludzkie wybory istnieniem diabła jest dość zabawny :D Przecież diabeł daje Doktorowi jedynie możliwość wyboru w żaden sposób na niego nie wpływa.

u_gorska

Myślę, że zainteresuje Cię vlog: http://audycjekulturalne.pl/lukasz-adamski-5-najwazniejszych-filmow-fpff-gdynia- 2018/
W nim dziennikarz i krytyk filmowy, Łukasz Adamski prezentuje swój autorski wybór pięciu najważniejszych filmów konkursu głównego 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych FPFF w Gdyni! Wśród nich znalazł się również "Eter".

u_gorska

"Już nikt takich filmów nie kręci" to brzmi jak pochlebstwo ;)

ocenił(a) film na 6
Witek_Lach

No właśnie. Też odebrałem to jako zaletę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones