PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015975}

Filip

7,1 31 490
ocen
7,1 10 1 31490
6,7 43
oceny krytyków
Filip
powrót do forum filmu Filip

Nie spodziewałem się tak dobrego filmu idąc do kina. Świetne zdjęcia, aktorstwo oraz muzyka.

MaximusSkywalkerII

Mam tak samo. Poszedłem sceptycznie nastawiony po namowach kobiety, a po wyjściu pierwsze co zrobiłem to jej podziękowałem ;D Zdjęcia są genialne

ElRobertoo

No właśnie, ja też nie spodziewałam się tak dobrego filmu, poszłam, bo znam prozę Tyrmanda, do tego świetne zdjęcia a sam główny bohater 9grający go aktor) bardzo charyzmatyczny o oryginalnej urodzie nie tylko talencie...czekam na kolejne kinowe wcielenia.

MaximusSkywalkerII

Świetna produkcja. Obsada dała niezły popis umiejętności. Dawno nie widziałam tak dobrego filmu. Mam też zamiar przeczytać książkę :D

martynakuos

jest 1:1

MaximusSkywalkerII

Bardzo dobry film. Gratulacje dla twórców. Zdecydowanie warto go zobaczyć w kinie jeśli macie opcję.

MaximusSkywalkerII

Jakościowo przewyższa nie jeden film z Hollywood. Mówię poważnie. Bardzo realistyczny i dopracowany film. Fabuła jest warta nie jednej nagrody.

ocenił(a) film na 9
MaximusSkywalkerII

Film świetny, akcja zaczyna się od pierwszych minut, wątki, postacie (w szczególności główny bohater), tło - wszystko bardzo na plus.

ocenił(a) film na 6
dolamam

Akcja XD

MaximusSkywalkerII

Sztos! Genialna polska produkcja. Na ten film czekałem od dawna.

MaximusSkywalkerII

Nie wiem, jakoś nie jestem fanką takich dramatów, filmów z czasów wojny. Poszłam, bo namówili mnie znajomi. Razem lepiej, co nie... No i generalnie myślałam, że będzie gorzej. Fabuła mnie zaciekawiła. W sumie Filip nawet mnie przekonał :)

ocenił(a) film na 9
MaximusSkywalkerII

Mimo pięknych kobiet i kilku odważnych scen Eryk Kulm zgarnia wszystko. Sceny z nim mają magnetyzm i widać długie przygotowania. Z tego co wiem język niemiecki, forma fizyczna (nocne biegania to nie jest zwykła rozgrzewka). Dodatkowo zdjęcia, muzyka, brak bylejakości. Sztos.

MaximusSkywalkerII

to jest takie kino które uwielbiam, czyli zaczynające się po napisach końcowych.

ocenił(a) film na 6
MaximusSkywalkerII

Dla mnie osobiście, 7/10 to oczko za dużo. Lubię oglądać czasem dobre dramaty czy obyczajówki, jeśli nie są nudne. A ten film to nuda prawie totalna. Dla mnie 6/10. Tylko za aktorstwo, za odwzorowanie tamtych czasów, pokazanie robotników przymusowych innych narodowości, pokazanie jakiegoś minimum problemów, gdzie faceci w Niemczech pojechali na wojnę, a kobiety zostały same, i sami Niemcy, też nie mogli się czuć w pełni bezpiecznie przez Gestapo. I nie każdy Niemiec popierał te całe gówno. Ale gdybym miał nazwać ten film, to powiedziałbym, że to film o żydzie bez żadnej ciekawej przeszłości(ten wątek naprawdę ssie, i powinien być rozbudowany, szczerze miałem tego bohatera w dupie,chociaż trochę go rozumiałem) Który jest ekstrawertykiem, i lubi po prostu gruchać z Niemkami. Z przyjemności i dla zemsty? A tak to pije i pali. Fakt, w tamtych czasach co miał robić? Żył jak umiał, i pewnie podobnie bym robił. Ale ten film ssie pod względem prowadzenia akcji. Ostatnie minuty filmu zrobiły się ciekawe. I do jasnej ciasnej. Po zapowiedziach, myślałem że to będzie taki dramat szpiegowski. Prosiło się o to. Myślałem że jak ta znajoma Polka przyszła,to teraz sie zacznie ciekawy film/ A tu po prostu dupa ;D Załatwił pokój i tyle. Szybka akcja, do widzenia. Te strzelanie ślepo w tłum też było durne. Nie jest zły, ale według mnie, totalnie zaprzepaszczony potencjał na coś dużo lepszego. A dostałem raczej nudny dramat, z paroma fajnymi elementami, i znowu z słabym nagłośnieniem. Ogóle fajnie pokazane te ich życia jako robotników, i jako to mniej więcej wyglądało. Ale to zdecydowanie za mało. dla tego 6/10. Ogólnie mocno się zawiodłem, bo chyba oczekiwałem czegoś ciekawszego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones