PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=170896}
5,5 1 597
ocen
5,5 10 1 1597
Fundacja
powrót do forum filmu Fundacja

Ile i na czym zarobił Mieczysław? Skoro z konta fundacji na Mietka przeszło 1,4 mln, to zakładam, że 600k poszło na pensjonat, 400 na różdżkarza i ekspertyzy, a 350k zabrał Darek przekazami pocztowymi, dla siebie
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, to czy w takim razie:
1. Mietek dostał więcej niż 1.4 mln, bo ok. 1.75mln (ale wtedy by się nie oczyścił)?
2. Czy to Mietek wysyłał kasę pocztą, żeby Darek i Anna ją zabrali?

Pensjonatu nie mógł odsprzedac, bo na fundacje i odwołana darowizna.

Kredyt raczej na bank spłacił, a 400 tys chyba nie zawyżone (lewe faktury). Prokurator mówił, że nie ma manka, oprócz udziału Darka, który zabrał 350k.

Ile i na czym konkretnie Mieczysław zarobił, bo tego nie zrozumiałem?

ocenił(a) film na 3
Fiat_1000

Mieczysław - czyli Jan Nowicki - zarobił na tym, że zagrał w tym gniocie. Innych zysków się nie dopatrzyłem. Ja natomiast straciłem czas oglądając tą szmirę.

ocenił(a) film na 8
Tataaleksandrykatarzyny

Brawo! Bardzo nam pomogłeś <3

ocenił(a) film na 3
gm95

Nie ma sprawy, polecam się na przyszłość.

P.S. Szkoda, że skomentowałeś. Przypomniałeś mi, że oglądałem tę szmirę. Znowu będę musiał dochodzić do siebie...

ocenił(a) film na 4
Fiat_1000

600 na pensjonat plus 400 na poszukiwanie wody to są wydatki na cele statutowe. Nie ma sensu wycofywać tej kasy na konto prywatne - to są rzeczy które potrzebuje realizować fundacja zgodnie z jej powołaniem. To była kasa którą trzeba było wrzucić "w błoto", a i tak przy okazji on póki działali wycofywał fundusze na konto własne. Plus jeszcze te cele statutowe lokował tak, aby mieć inne korzyści - np. przychylność prezesa banku. Nie wiem co tu nie rozumieć, business is business, mniej więcej robiłbym to samo. Zakładasz sobie fundację i dostajesz kasę od pasożytów z rządu, ale nie możesz tego sobie wypłacić. Ale możesz sobie założyć niedochodowy biznes że bierzesz różdżkarzy na cele statutowe i płacisz im 400K podczas gdy faktycznie oni cię kosztują 20K, resztę ci oddają i jeszcze się cieszą że zarobili 20K. Już kumasz?

Dlatego w życiu nie dałem i nie dam kasy na żadną fundację nigdy. To jest w 90% przypadkach wielka ściema - najpierw musisz nakarmić prezesów, pracowników itd. Dla "biednych dzieci" idą ochłapy, tylko po to żeby mieć jakąś realizację "celów statutowych". Taki np. sam biznes robi WOŚP, na debilach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones